585 Shares 3337 views

Lek „Verakol” dla psów: instrukcje użytkowania

leki homeopatyczne „Verakol” jest przeznaczony do leczenia chorób przewodu pokarmowego. Lek ten występuje w dwóch formach – w postaci tabletek i cieczy przeznaczonych do iniekcji. Struktura zawiera składniki leku, stosowanego do leczenia zwierząt przez dłuższy czas. Daj to świnie, koty, kozy, owce, krowy, konie. Bardzo przydatna w przypadku, gdy choroba jest uważana za lekarstwo „Verakol” dla psów. Instrukcje dotyczące stosowania leku należy zwrócić na nich w tym artykule. Ale po pierwsze, porozmawiajmy o tym, jak to wpływa na zwierzęta i na jakie choroby konieczne jest zastosowanie.


Jakie działania leku „Verakol”

Lek ten działa na zwierzętach, co następuje:

 1. Ma działanie rozkurczowe i przeciwzapalne.
 2. W stanie przywrócić barierę jelitową.
 3. Może przywrócić funkcjonowanie warstwy podśluzówkowej błony śluzowej jelit. Ponadto, lek ten zapobiega wystąpieniu zwyrodnieniowe i zwyrodnieniowych procesu śluzówki.
 4. To hamuje rozwój patogennych mikrokloflory i ma działanie bakteriostatyczne na paciorkowce i gronkowce.
 5. Przywraca funkcję wątroby.

Jakie choroby należy podawać psom leków

Lek „Verakol” w przypadku zwierząt stosowanych do następujących chorób:

 1. Przewlekła lub ostra biegunka.
 2. Skurcze jelit i wzdęcia.
 3. Różnego rodzaju zatrucia.
 4. Wymioty.
 5. Niestrawność.
 6. Zapalenie trzustki.

Elementy wchodzące w skład leku

Oznacza „Verakol” – Tabletki dla psów, które obejmują następujące elementy:

 1. Biały Veratrum (Veratrum album). Roślina ta zawiera alkaloidy, które są w stanie hamować układ przywspółczulny. W wyniku tego, znacznie zmniejsza się ilość wydzielin fizjologicznych (pot, mocz, kał, ślina i wymiotów).
 2. nogolistik tarczycy (Podophillum). Substancje zawarte w roślinie, działają wybiórczo na przewodzie pokarmowym. Mają wpływ żółciopędny i wspomagania gojenia wrzodów dwunastnicy. Są one bardzo pomocne i chroniczne kolki i biegunki. Ponadto substancje te działają jako środek przeczyszczający i może przyczynić się do zmniejszenia wydzielania śliny.
 3. Gorzki dynia (Colocynthis). Element ten jest w stanie usunąć skurcze żołądka i jelit. Ponadto eliminuje biegunki i łagodzi ostry ból w kolki. obkurcza także naczynia krwionośne i uszczelnia błony komórkowej, co pomaga zmniejszyć stan zapalny.
 4. Arsen biały. To zabija szkodliwe mikroflorę. Ponadto, jest on w stanie wyeliminować wymioty, wzdęcia i pomaga na biegunkę.

Medycyna „Verakol” dla psów. Instrukcje użytkowania

można traktować psa z tego leku, jeśli chcesz samodzielnie. Dawka leku w choroby zależy od wagi zwierzęcia. Duże psy (40-80 kg) podano 4,2 ml w czasie. Zwierzęta były mniejsze (20-40 kg) – 1,5-2 ml, małe – 0,5-1,5 ml. Ale chociaż ten lek, podobnie jak wszystkie leki homeopatyczne, nie ma przeciwwskazań i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii nadal powinno być. Ewentualnie nudności i wymioty spowodowane jakichkolwiek poważnych zaburzeń w organizmie zwierzęcia.

Tak więc, w jaki sposób korzystać z „Verakol” leki dla psów? Tabletka instrukcji zaleca, by w ilości w zależności od konkretnej choroby:

choroba

tabletki

zastrzyki

ostre zapalenie błony śluzowej żołądka

3x. dziennie – 5 dni

3 dawki na dzień – 5 dni

przewlekłe zapalenie żołądka

3x. dzień – miesiąc

1 strzał w dzień – 2-3 tygodni

zatrucie

2-3 szt. dziennie do momentu poprawy

2 iniekcji dziennie aż do poprawy

zaburzenia trawienne powodu niewłaściwego karmienia

1-2 sztuk. dziennie aż do odzyskania

1 strzał w dzień, aż do odzyskania

kolki jelitowej

2-3 szt. dziennie – 5 dni

2-3 dawki na dzień – 5 dni

Jak dać tabletkę psa

Lek „Verakol” dla psów, instrukcje użytkowania, które są podane powyżej, pomaga w leczeniu wielu chorób. Jednakże, jeśli robisz w leczeniu domowym zwierzęcia, trzeba znać nie tylko liczbę niezbędnych leków, ale także w jaki sposób dać.

Zastrzykami jest jasne – psa jest stała i wstrzyknięcie jednorazowych strzykawek. Jak mógł dać pigułkę? W tym celu, lewa ręka powinna objąć głowę psa i prawo – górną szczękę. Dalsze nos zwierzęcia uniósł w stronę sufitu i ścisnąć rękę tak, że kciuk i palec środkowy były za zwartych kłów. W związku z tym wylot małej zwierzęcia ujawnione. Następnie uwolnić palce powinny być umieszczone w jamie ustnej psa i obrócić krawędź dłoni tak, aby pociągnąć za dolną szczękę. Tabletkę należy wbita w paszczy zwierzęcia, o ile to możliwe. W tym przypadku, należy spróbować, aby nie wywołać odruch wymiotny. W przeciwnym razie wszystko trzeba zacząć od nowa. Następnie przez zwierzę, aby zamknąć szczęki i trzymać je w tym stanie przez pewien czas. Jeśli się powiedzie, należy chwalić psa, oferując to jakiś przysmak.

Zatem lek „Verakol” dla psów, instrukcje użytkowania, które są podane w tym artykule – lek bezpieczny i efektywny. Jego cena nie jest zbyt wysoka (około 125 rubli. Za opakowanie 50 tabletek lub 170 rubli. Za butelkę 10-mililitr roztworu), a zatem powinno się go mieć w swojej domowej apteczce.