642 Shares 5318 views

Łupież jest kotem na plecach. Łupież u kotów: przyczyny i leczenie

Jak słynne powiedzenie, jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone. Zwierzęta, zwłaszcza w przypadku choroby, są bezpośrednio zależne od gospodarzy. Te wspaniałe futrzanych przyjaciół nie są w stanie pomóc sobie sami, więc pojawienie się podejrzanych objawów choroby, konieczne jest podjęcie działań lub zasięgnąć porady lekarza weterynarii. Jednym z takich przejawem może być łupież.


objawy

Objawy łojotok u kotów obejmują:

1. Obecność obierania, rozległego lub miejscowego charakteru.

2. Zwiększona nerwowość zwierzęcia.

3. wyraził chęć drapania.

Jeśli okaże się łupieżu kot na plecach, wszystko jedno, trzeba najpierw wykluczyć inne choroby charakteryzujące się podobnymi objawami. Może to być zainfekowane przez szkodniki lub grzyby, alergii i innych chorób dermatologicznych.

Co to jest łupież u kotów?

Przyczyny łupieżu u kotów może być inna. Jego wygląd może prowokować zarówno czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Najpierw dowiedzieć się, co to jest zaburzenia dermatologiczne. W skórze, są gruczoły łojowe, wydzielają tajny, który ma stanowić powłokę mikroskopowej na gładkiej powierzchni i powłoki. Warstwę łoju pełni funkcję ochronną. Gdy regeneracja skóry w normalnym zakresie, obieranie zrogowaciałych łusek dzieje się cały czas, ale w oczach ludzkich gałek ocznych. Po złuszczanie staje się oczywiste, należy zwrócić uwagę na stan zdrowia zwierzęcia.

Łupież u kotów. Przyczyny i leczenie

Niewystarczające lub niewłaściwej pielęgnacji, suche powietrze w pomieszczeniu, łamanie norm sanitarnych, utrzymując zwierzęta, zakażenia grzybami i pasożytami – są to czynniki zewnętrzne. Ale mogą powodować łupież kot na plecach. Najczęstszymi przyczynami peelingu jest tylko ostatnia opcja. W obecności pasożytów są drażniące skóry toksyny, które są aktywowane w wyniku rozdzielania odpadów. Oczywiście, warunki, w których zwierzę jest zależna od właścicieli, a oni mogą zrobić komfortowe środowisko bez większych trudności.

Monitorować czystość powierzchni tam, gdzie jest kot, a cała nieruchomość jako całość, aby utrzymać higienę strefie sanitarnej jest bardzo prosta. Po tym wszystkim, że łatwiej jest zapobiegać chorobom niż do walki z jego skutkami, takimi jak na przykład w sierść kota. Przyczyny tej choroby, które prowokują jego wygląd może być bardzo różna. Należą do nich: zaburzenia przewodu pokarmowego i dróg układu ciała, zmiany hormonalne, u zwierzęcia, reakcje alergiczne ze względu na obecność leków, niedoborów stres, hiper- lub witaminy, zaburzenia reżimu karmienia. Na przykład, nawet wprowadzenie nowego produktu w diecie może powodować łupież u kotów. Przyczyny i leczenie w celu ustalenia właściciela samego zwierzęcia jest prawie niemożliwe. Lepiej pokazać lekarzowi weterynarii zwierzaka, który przede wszystkim zadać wiele pytań na temat warunków, produkty do pielęgnacji i szczegółowej kota diety.

Nie samoleczenia!

Autodiagnostyki i dalsza obróbka często może pogorszyć stan zdrowia Twojego pupila. Na przykład, pojawienie się obszary skóry łuszczących często zalecają, aby wzbogacić dietę w witaminy A i kwasów wielonienasyconych. Ale jeśli to jest przyczyną choroby stał się nadwyżka tych substancji, wtedy sytuacja będzie tylko gorzej.

Czasami objawem łupieżu jest dość niezwykły charakter i sierść zwierzęca jest tłusty wygląd kilka dni później po umyciu i łuszczenie się niejawnie wyrażone. Jest również alarmujący objaw informatora. W żadnym wypadku nie można gorliwie umyć kota częściej jako przyczynę choroby skóry tłustej i wełny może służyć jako środek czyszczący stosowany. Często składników szamponu ujawnia reakcję alergiczną. Lub oznacza po prostu wysusza skórę, co sprawia, że jest wrażliwa i podatna na pojawienie się pasożytów, grzybic, etc.

szkodniki

Często właściciele zwierząt z czarnymi włosami, łupież znaleźć kota na plecach odpowiedniego koloru, należy rozważyć zjawisko normy. Jednakże ciemne płatki raczej wynikiem infekcji pasożytów, grzybów, które działają drażniąco na skórę produktów odpadowych. Normalny uważa się niemal niezauważalne cząstek złuszczanie światła, przezroczysty lub szarawe, żółtawy kolor.

Jak pomóc?

Właściciel nie ma potrzeby do rozpaczy, gdyby ujawnił łupież kota z powrotem. Jak pomóc zwierzaka? Najpierw trzeba dokładnie zbadać zwierzę w dobrym świetle, należy zwrócić szczególną uwagę na obszar urazu. W przypadku stwierdzenia ukąszenia pchły, kleszcze i inne szkodniki, należy najpierw przeprowadzić antyseptycznego traktowania tych miejscach. Gdy czas zaczerwienienie skóry powinny zapadać i objaw znika. Jeśli tak się nie stało, konieczne jest, aby odwiedzić specjalistyczną klinikę weterynaryjną.

Co trzeba powiedzieć lekarzowi?

Podczas konsultacji i badania zdrowego Właściciel zwierzęcia należy zadać następujące pytania:

1. Jakie są produkty głównie składają kota dietę?

2. Ile razy dziennie jedzenie wystarczy do normalnego życia?

3. Jakie są suplementy diety i witaminy, a kiedy dać zwierzęciu?

4. Która część zwrócić uwagę przy zakupie narzędzi do czyszczenia i opieki nad zwierzęciem?

5. Jak często mogę umyć kota?

Należy również zapytać o dostępnych okresach hormonalnych kolcami i metod ich zwalczania.

Na przyjęciu u weterynarza w celu wykrycia przyczyny łupieżu powinny być najbardziej szczegółowy opis warunków życia kota, jego nawyki żywieniowe, choroby, które musiały zostać przeniesione, zachowań, dosłownych wyrobów nazwa opieki, leków i witamin, które zostały zastosowane.

wniosek

Jeśli okaże się łupieżu kot na plecach, a potem po prostu nie martw się, ale jeszcze zwrócić uwagę na problem i wysłać siły w celu zidentyfikowania i wyeliminowania ewentualnych przyczyn.