814 Shares 6607 views

Jak zrobić magnes?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego nieskomplikowany temat, jak magnes. W codziennym życiu często jest stosowany przez osoby ze względu na jej zdolności do przyciągania drobnych przedmiotów z pewnego metalu. Ponadto, magnesy są szeroko stosowane w wielu dziedzinach, na przykład w produkcji energii elektrycznej. W rzeczywistości, elektryfikacja bez nich byłoby niemożliwe. Magnesy są eletromagnitov core – urządzenia, które wytwarzają energię elektryczną. Ale to jeszcze nie wszystko. W naszym ciele biotoki również stanowić podstawę do linii pola magnetycznego. Nasza planeta, można powiedzieć – jest to ogromny magnes niebieski, ponieważ generuje ogromną siłę przyciągania. Istnieją obszary, gdzie wystarczy użyć silnego pola magnetycznego. Na przykład, podnoszenie zatopionych statków, Fusion i więcej.

Ludzie w dawnych czasach dowiedział się o magnesów i ich właściwości i zaczęły je stosować. Jednak w tamtych czasach to była tylko kawałki magnetytu lub magnes, ponieważ są one teraz nazywa. Pierwsze zabytki datowane mężczyzn z nich zostały znalezione podczas wykopalisk w krajach Ameryki Środkowej. Rzeźba ta została wyrzeźbiona z ogromnych bloków tej rasy, ze względu na ich kształt, naukowcy nazywają je „Fat Boy”. Linie pola magnetycznego połączyć te dane, a jeśli pochodzą one z żołądka. Ponadto magnes naturalny i jego właściwości są opisane w starożytnych chińskich rękopisach. Materiał ten, ruda żelaza, tlenki żelaza dotyczy i ma właściwość przyciągania różnych przedmiotów żelaznych lub stalowych. Został on używany od wieków. Jednak z biegiem czasu, jakość rudy żelaza przestał spełniać potrzeby ludzkie. Z produkcją pytaniem było jak zrobić magnes silniejsze i bardziej niezawodne. Stopniowo pojawiły technologii wytwarzania sztucznych magnesów.

Czy myślałeś o tym, jak zrobić magnes? czy są one produkowane wyłącznie w fabryce, czy może zbudować prymitywny sposób? W tym artykule, porozmawiajmy o tym, jak zrobić magnes w domu.

Zacznijmy, jak mówią, z pieca. Wszystkie materiały, które mają co najmniej pewną zdolność do magnesowania, są magnetycznie lub magnetycznie. Jakie są nazwy danych? Pierwsze właściwości tracą dość szybko przyciągnąć obiektów, a drugi – zachować je i, co do zasady, przez długi czas. Przed jak zrobić magnes na co konieczne, aby wybrać odpowiedni materiał. Jak widać z powyższego, nie wszystkie materiału do tego podejścia.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę silny magnes i przytrzymać go na pasku metalu, to wystarczy namagnesowania temat. Ponadto, jeśli wielokrotnie otwarte i szybko blisko masywne nożyce stalowe, mają właściwość przyciągania drobnych przedmiotów metalowych. I nabył nieruchomość może być używany wielokrotnie, tak że, na przykład, aby wydostać się z pęknięcia są małe części stalowe.

Zazwyczaj magnes trwały, który został wykonany przez magnesowania kawałek żelaza, nie tak długo zachowuje swoje właściwości. Z reguły wystarczy ciepła do określonej temperatury lub uderzyć w każdej twardej powierzchni – a tym bardziej, że nie będzie nic wyciągnąć.

Właściwości magnetyczne zmiany przez dodanie pewnych związków metali. Są to dodatki, które przekształcają żelaza w stal. Stale, które twardnieje, zazwyczaj z bardzo twardego materiału magnetycznego, a przez to może być materiałem wyjściowym do tworzenia magnesu. Generalnie, stal nierdzewna nie jest w stanie uodpornić i właściwości nie przyciągają metale.

Teraz bezpośrednio zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie: jak magnes? To nie jest tak trudne. Jak zrobić mocny magnes? Aby to zrobić, trzeba będzie: bar z hartowanej stali i cewki indukcyjnej. Od wielkości kawałka stali powinna być taka, aby całkowicie pasuje wewnątrz kołowrotka. Jeśli bieżący które używasz – z sieci, włączyć bezpiecznik w obwodzie, aby zapobiec zwarciu.

Nie tylko żelazo lub stal jest używany w celu uzyskania własności przedmiotu przyciągania metali. Do tego celu czasami wziąć Alnico – specjalny stop wykonany z kilku metali. Ale najczęściej wykorzystywane do tego celu ferrytów. Ferryty są tlenki żelaza , w postaci proszku, który miesza się z pewnymi dodatkami. IT magnesy ferrytowe są najbardziej wygodne, można je podać dowolny kształt. Jednakże najsilniejsze są te magnesy, które zostały wykonane ze specjalnej mieszaniny neodymu, żelaza i boru.