242 Shares 9650 views

Odnowa wanien z rękami. Odnowa wanien z akrylu (opinie)

Dla każdej osoby łazience jest jednym z ulubionych miejsc. Po tym wszystkim, gdzie indziej można leżeć relaks w ciepłej wodzie, zapominając o problemach i pośpiechu … Ale najbardziej poszycia kąpiel w końcu zużyje i staje się żółte plamy, tworzące. Obecnie szeroko stosowane Odnowa wanien, biorąc pod uwagę opinii na temat tego procesu najbardziej entuzjastycznie. Po tym wszystkim, istnieje wiele materiałów, które aktualizują starą powłokę. Zobacz wszystkie kąpiel staje się jakby właśnie kupił i zainstalował.

Jak przywrócić kąpiel do powlekania

Do tej pory, istnieją trzy sposoby aktualizacji starą wannę Powłoka:

 • użyć pędzla do malowania uszkodzonych obszarów;
 • do wkładki akrylowy;
 • napełniania metody kąpieli.

Odzyskiwanie kąpiel powłoki przy użyciu pędzla i szkliwa

Zacznijmy od pierwszej metodzie, można nazwać „przywrócenie kąpieli szkliwa”, więc będzie bardziej dokładne. Dla procedury będziemy potrzebować:

 • szczotki, korzystnie o szerokości i które nie wchodzą włosy;
 • wodoodporny papier ścierny na bazie tkanin;
 • jakiś proszek do czyszczenia;
 • respirator.

Uzbrojeni w to wszystko, można przystąpić do pracy. W sklepie sprzęt trzeba kupić wannę zestaw naprawy. To obejmuje kompozycję farby na bazie żywicy epoksydowej i utwardzacza lub zagęszczacz w oddzielnym pojemniku. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję, która mówi, w jakich proporcjach wymieszać oba składniki. W razie konieczności konstrukcja jest gotowa, można rozpocząć operację, „przywrócenie kąpieli z rękami.”

Przygotowanie kąpieli dla przywrócenia powierzchni

Kąpiel przemywa proszku do szorowania, aby usunąć brud i bakterie, które nie mogą w pełni daje chwycić nowy szkliwa.

Obserwowani przez nie proszek do prania, papierem ściernym miejsce do remontu. Chipsy trzeba oczyścić z metalu na powierzchnię staje się gładka i bez kopce.

Następny to przemywa się cząstek gruntu off i proszek szkliwa.

Następnie kąpiel napełniony gorącą wodą i po dziesięciu minutach jest obniżona. Ma to na celu zapewnienie, że powierzchnia jest dobrze ogrzewa się, aby przyspieszyć schnięcie wilgoci.

należy umieścić pakiet na kranu i prysznica, aby zapobiec przypadkowemu przedostanie się wody nie ma zamrożone na szkliwie, ponieważ przywrócenie kąpieli z rękami nie toleruje missteps.

Jeśli istnieją duże frytki, a następnie je usunąć za pomocą samochodowego szpachlówka poliestrowa. Kiedy wyschnie, muszą być szlifowane i usunięcia uformowanego kurz odkurzacza oraz szmat.

Obejmujące nowe szkliwa przygotowane miejsca

Jest to konieczne, aby wymieszać zawartość obydwu pojemników, wlewając środek zagęszczający w szkliwie. Wszystko powinno być zrobione szybko, bo godzinę po wymieszaniu kompozycji będzie bezużyteczny. Ponadto, za pomocą pędzla, szkliwo nanosi się na wykończonej powierzchni. Wszystko musi być dokładnie wyrównane. Następnie, bez oczekiwania na suszenie może być następnie przez drugą warstwę wierzchnią. Działania te muszą się zrobić w 50 minut. Jeśli nie ma pewności, że przywrócenie kąpieli szkliwa odbędzie się w tym czasie, to najlepiej nie mieszać wszystkiego na raz, a podzielona na dwie.

zapobieganie wypadkom

Wymieszać wszystkie składniki potrzebne w maskę oddechową, ponieważ substancje te są toksyczne. Na ręce, nosić rękawice ochronne.

Kąpiel Sposób renowacji za pomocą wkładki akrylowy

Szczeliwa, to należy przykleić do wewnętrznej powierzchni wykładziny wanny akrylowej. Ta metoda nawierzchni nie jest odpowiedni dla większości złota rączka w domu. To dlatego, aby znaleźć najlepszy ucho jest prawie niemożliwe w tradycyjnych sklepach. Są one sprzedawane głównie w dużych ilościach do dużych przedsiębiorstw i rzemieślników są zaangażowane w kanalizacji.

Sposób napełniania wanny , a to, co ludzie mówią o nim

Opiszemy teraz jak produkować wanny akrylowe renowacji. Recenzje tej metody twierdzą, że jest to idealne miejsce dla nawierzchni sam. Wielu ludzi, po przeczytaniu o wszystkich zawiłości tej techniki na forach, zdecydowaliśmy się zrobić wszystko na własną rękę. Inne materiały do odbudowy często toksyczne, więc są one niewygodne w użyciu w domu. Sposób instalowania wykładziny akrylowy również nie są odpowiednie ze względów opisanych powyżej. Pozostaje zastosować akryl ciekłego wypełnienia. W ten sposób naprawdę Najprostszym sposobem przeprowadzenia renowacji, więc używany zarówno przez profesjonalistów i rzemieślników domowych, którzy robią to po raz pierwszy w życiu. Metoda ta jest idealna, gdy odbudowa jest wykonana z wanien akrylowych, żeliwa lub stali.

narzędzia

Aby przeprowadzić cały proces, musimy:

 • ciecz akrylowego jego inna nazwa – napełniacz;
 • Szpatułka miękkie, elastyczne;
 • wiercić i ściernice;
 • aceton odtłuszczenie powierzchni;
 • respiratora w celu ochrony przed pyłem płuc;
 • trzymać się mieszać szkliwo, zagęszczacz, nóż, gumowe rękawice, ściereczki, taśmy i gazet.

Przygotowujemy łaźnię

Przetwarza otwory odpływowo-przelewowy. Konieczne jest, aby dla łatwej obsługi. Jeżeli odbudowa jest wykonana z wanien żeliwnych własnymi rękami, zwłaszcza gdy jest staromodny, a następnie usunąć odpływ może być problematyczne ze względu na fakt, że wątek mógłby rdzy. Następnie trzeba demontować zestawu.

Gdy otwory są usuwane odpływowo-przelewowy może uruchomić powierzchni szlifowania. Sprawiają, że specjalne urządzenie, zasilacz wiertarka, lub w przypadku braku takich jednostek, można użyć papieru ściernego. Często ludzie nie doceniają tę część pracy, pomijając to, ale powinny być poważnie brane pod uwagę przez szlifowanie, ponieważ wpływa na to jak płyn akrylowy związany z powłoką. A jeszcze lepiej chwycić już twarzą kąpieli musujących i śnieżnobiałą będzie. Podczas szlifowania, konieczne jest do noszenia respiratora, będzie chronić przed małych cząstek i pyłu w płucach.

Kontynuując odnowienie wanny żeliwne własnymi rękami. Teraz musimy usunięty cały pył szlifierski. Odbywa się to, niestrzępiącą się szmatkę można również stosować bez dyszy. Po czym powierzchnia jest odtłuszczona za pomocą acetonu. Jest zwilżoną szmatkę i przetrzeć wannę. Jest to konieczne, aby zapewnić, że powierzchnia nie fragmenty starej powłoki, lub tkaniny. Wszelkie pozostałe nawet najmniejsze resztki mogą ostatecznie doprowadzić do małżeństwa. Zamiast acetonu można używać proszku do szorowania.

Przygotowanie do użycia płynny akryl

Kąpiele przywrócenie stakrilom (tzw ciekły akrylowe) jest prowadzona starannie jego śnieżnobiałej barwy nie mógł się brud lub cokolwiek innego. Otwarte banku musi oczyścić ze śrubokrętem lub nożem. Mieszania ciekłej akrylowego z powyższym, zgodnie z zaleceniami patykiem w wolnych kół. nie powinny być wykorzystywane do tego wiertarki z łopatką. Może to doprowadzić do tego, że tworzą się pęcherzyki powietrza w mieszance. Tutaj do akrylowy był jednorodny, to jest konieczne do mieszania powoli, stopniowo dodając utwardzacza. A więc musimy kontynuować przez 10-12 minut, aż wszystko jest płynne.

Ważne jest, że ciecz wanny akrylowe renowacja została przeprowadzona od początku mieszania aż do całkowitego pokrycia przyszłego zakończenia prac w pół godziny. Po tym wszystkim, tylko w tym czasie kompozycja nadaje się do użytku. Jeśli dłużej, zaczyna zamarzać i stają się nieprzydatne do dalszej manipulacji. Więc warto od razu pomyśleć o bardziej dokładne i szybkiego działania.

Przygotowywania pojemnika do ciekłej kąpieli powlekającej akrylowego

Dla równomiernego pokrycia całej powierzchni muszą wygodny plastikowy słoik, można je z butelki, która była utwardzacz. Musimy przyciąć górę, ale tak, że jeden narożnik był lepszy od innych. On będzie jak dziobek w czajniku.

Chronią podłogę i resztę niechcianych jednostek farbowania

Musimy wziąć duży kawałek papieru lub polietylenu i zamknąć podłogi. Za pomocą taśmy klejącej, aby trzymać resztę powierzchni, która nie dostaje mieszankę. Po przywróceniu akrylu ciekłej kąpieli nie może być zajęciem bardzo czysty, więc powinno być bezpieczne. Ponadto należy umieścić na opakowaniach miksery być zabezpieczone przed wodą do wanien akrylowych z odlewania. Należy również pod otworem spustowym, aby umieścić zbiornik, w którym mieszanina będzie płynąć.

Sposób odlewania ciekłego akrylowy

Tak więc, oczekuje plastikowy słoik, trzeba przygotować elastycznej łopatki w celu równomiernego rozprowadzenia na całej powierzchni ciekłego akrylu. Gdy wszystko jest w zasięgu ręki, przywrócenie kąpieli z rękami przybywających do głównej części to – wylewanie. Wlać do słoika zagęstnika akrylowego i rozpoczęcia odlewania w górnej części kąpieli, tak że materiał przepływa w dół. Zrób to delikatnie, starając się uchwycić jak największą szerokość powierzchni. Więc jeszcze nie łączyć z początkiem wypełnienia. Następnie przywrócony kąpiel z rękami ruchów w fazie równomiernego rozprowadzania na powierzchni akrylu.

Następnie trzeba, gdzie dodać rozmazywanie i wypełnienie części powierzchni jeszcze. Wszystko odbywa się w tym samym miejscu, gdzie zacząć, tylko trochę mniejsza. Jednocześnie wyrównać przepływy zębatej, tak że obejmują one cały powierzchni poziomej. Teraz materiał zaczyna gromadzić się na dnie wanny, to jest w porządku. Gdy wszystkie boki i góra są równomiernie pokryte, wziąć szpachelki gumowej lub wałka. Są one wykorzystywane do wyrównania dna i boków. Od renowacji wykonanej z wanien akrylowych, jest to uniwersalny sposób.

Po cała powierzchnia jest pokryta jednolitą warstwą, należy jeszcze sprawdzić. W tym celu, latarka, jego światło w kierunku, a jeżeli wady spełniać będą one natychmiast widoczne. Kiedy podstawowe oświetlenie nie widać, bo jest bardziej rozproszona. Metoda opisana tutaj ciekłym akrylu jest najlepszym rozwiązaniem do użytku domowego, ponieważ takie Odnowa wanien zwrotnej otrzymał zgodę zarówno profesjonalny i domu mistrzów. Należy więc wybierać spośród wszystkich wyżej wymienionych było jego.