717 Shares 1974 views

Bay Ryga: opis, położenie, uzdrowiska

Bay, które zostaną omówione w tym artykule znajduje się pomiędzy dwoma małych krajów – Estonii i na Łotwie. Znajduje się we wschodniej części Morza Bałtyckiego.

Krótko na wybrzeżu Rydze

Mówiąc o tym, wiele z nich jest znany przede wszystkim Jurmala – Spa Zatoki Ryskiej. Nie każdy jednak wie, że ten brzeg jest tylko po lewej stronie ujścia Dźwiny, gdzie znajduje się także stolica Łotwy – Rygi.

Są to tereny rekreacyjne na prawej stronie wybrzeża, ujęte w regionie Rygi i mające te same piękne plaże ze złotym piaskiem, gdzie można spędzić wakacje. Jest tylko jedna cecha tego miejscu – nawet w środku sezonu jest znacznie cichszy, co jest również doceniana przez wielu wczasowiczów.

Bay Ryga: lokalizacja, opis

Jednym z najbardziej popularnych miejsc dla turystów – Ryga nadmorski.

Po północnej stronie zatoki znajdują się Moonsund wyspa archipelagu należącej do Estonii. Większość brzegu zbiornika są wykonane z piasku. Obszar Zatoki, która płynie do ziemi, w odległości prawie 174 kilometrów, co odpowiada 18,1 tys. M. km. Przez to rozciąga się na szerokości 137 kilometrów. Maksymalna głębokość w Zatoce Ryskiej jest stosunkowo niewielka i wynosi 54 metrów.

Bay Islands są oddzielone od lądu Cieśnina Irbe, położony między południowym krańcu wyspy Saaremaa i przylądek Cape Kolka, a Väinameri (Strait). Wśród nich są wyspy należące do Estonii. To Kihnu Manilaid i Ruhnu Abruka. Większość wybrzeża Zatoki Meksykańskiej są niziny, a jego dno jest głównie piaszczyste.

Lielupe – rzeka Zatoki Ryskiej. Również spadek Parnu, Zachodnia Dźwina, Salaca, Gauja i Agay.

Największy port w tych miejscach – Ryga. Jednak należy zauważyć, że zachodnim brzegu zatoki nazywa Liv, i jest to obszar chroniony.

W okolic do Zatoki od wspaniałej atrakcji przyrodniczych: park Pisyuras, grzebienie z głazów Vella Calvi Botaniczny Rezerwat „Rand plyavas” odcinek skalistym wybrzeżu Liwonii i innych.

Charakter przepływu i temperatura

W lecie temperatura wody osiąga 18 ° C, w zimie obniżonym do 0-1 ° C Ice zatoki jest pokryta i ukryta w ich grudnia do kwietnia. Zasolenie wody wynosi 6%.

Podczas typu obrotowego, maksymalne prędkości około 8 cm / sek.

Kurorty i miasta

Piękne łotewskie miasteczka i kurorty przyciągają wielu odwiedzających na odpoczynek. W południowo-zachodnim wybrzeżu – chwalebnej mieście Jurmala, na północy – wielki Pärnu, na wyspie Saaremaa jest Kuressaare.

Zatoka Ryska pisał na jej brzegach liczne osady. Każdy z nich ma swoje własne cechy i zalety.

Jeden z najpiękniejszych ośrodków nie tylko w Rydze nad morzem, ale także w Europie Jurmala znajduje się 14 kilometrów od stolicy Łotwy. Obszar ten ośrodek rozciąga się wąskim pasem wzdłuż odcinka przedłużenia (32 km) Zatoki Ryskiej.

Najbardziej znanym z populacji następujących punktach: Dzintari, Lielupe, Bulduri, Asari, Dubulti, Majori i Kemer. Każda z tych osiedli jest oryginalny i niepowtarzalny. Poniżej znajduje się krótki opis niektórych z nich.

1. uwielbiony słynny Dzintari sali koncertowej, gdzie konkurs muzyczny „New Wave”, festiwale i koncerty KVN światowej muzyki.

2. Lielupe jest duże centrum sportowe z kortami tenisowymi i spektakularny klubu jachtowego. Jest to także największy park wodny na Łotwie.

3. Asari i Melluzi głównie przeznaczone na wypoczynek.

4. Maiori niezwykłe żywy deptak, znajduje się na niej liczne restauracje, kawiarnie i sklepy.

5. Kemeri i Jaunkemeri głównie zalecany do lepszego zdrowia. Tutaj swoje usługi oferują doskonałe medyczne i ośrodki spa z leczniczą kąpiele błotne i sprężyny siarki.

6. Park atrakcje wspaniała woda można odwiedzić w Vaivari.

półwysep Mangalsala

Zatoka Ryska jest myte przez tego niezwykłego półwyspu. Obszar ten jest miejscem, gdzie niesamowite zielony las sosnowy stopniowo zamienia się w miękkich złocistych plaż. Główną atrakcją sztucznym półwyspie – (wschodni falochron Mangalsalskaya tama) został zbudowany w 1861 roku za panowania Aleksandra II.

Również tutaj można zobaczyć na własne oczy katakumby, zakonserwowane z okresu wojny rosyjsko-szwedzki. Wszystko to jest chronione przez państwa łotewskiego. Wygląda świetnie tutaj i oszałamiające malowniczych zachodów słońca. Jest bogaty w naturalnych cudów Zatoki Ryskiej.

Trochę o historii Bałtyku i Zatoki

Dość ciekawa historia powstawania młodych (w sensie geologicznym) w Europie, Bałtyk, który jest powiązany i Zatoki Ryskiej.

Holoceński jest czas powstawania obecnych granicach. Dużo wcześniej (w okresie plejstocenu) lodu kontynentalnego przechowywane mu wodę w zamkniętej przestrzeni (Baltic Basin). Podczas topnienie lodu morskiego stała się jezioro. (. 10 tysięcy lat temu), a następnie, jak jego zawartość, po raz kolejny stała się morze – Yoldiowe (nazwany przez ioldiya skorupiaków poławianych w nim od Atlantyku), która łączy Morze Białe z Północy. W rezultacie, niektóre procesy tektoniczne w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat nastąpił wzrost, co jest teraz centralny Szwecji. W ten sposób połączenie z oceanem zamknięte i Yoldiowe solone morze przekształcony słodkowodne Jezioro Ancylusowe.

Ze względu na stopniowe ocieplenie przesmyku na swoim miejscu Cieśniny Duńskie dół, i ma tak zwane Morzem Littorina (również z małża – barwinek litorea) osiągnęła na Ocean Atlantycki. Wskutek 4000 lat temu, a pojawiło się na Morze Bałtyckie. Zarysy jej brzegów, oczywiście, zmieniło ponad 1,5 tys. Lat.

Ponieważ poziom poprzedniego Morza Litorynowe była wyższa niż lądu do 6 metrów, morze jest rozłożona na rozległy obszar, tworząc zatoki, wśród których są najmniejsze zamienił Ryga.