779 Shares 9010 views

Wszystkie zioła – jest integralną częścią ekosystemu naszej planety

Wszystkie zioła – jest integralną częścią ekosystemu naszej planety. Ten gatunek roślin rozmieszczonych na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem, być może, Polaków Północnej i Południowej. Bez nich życie nie byłoby takie samo jak kiedyś zobaczyć ją teraz. A wszystko dlatego, traw – doskonałe źródło użytecznych elementów zarówno dla zwierząt i ludzi.


Co to jest trawa?

Tak, jak zawsze, należy zacząć od podstawowej definicji. Tak, wszystko trawa – roślina, której główną różnicą jest to, że nie mają one drzewiastych łodygi. Oznacza to, że rosną bezpośrednio z ziemi, a pędy idą od głównej łodygi. Choć istnieją wyjątki, na przykład, banan: ponieważ pomimo faktu, że jest on w stanie osiągnąć wysokość kilku metrów, to nadal ma zastosowanie do tego typu instalacji.

Klasyfikacja ziół

Istnieje wiele różnych podziałów wymyślone przez człowieka w celu organizowania wszystkich rodzajów ziół. Przede wszystkim, są one podzielone na uprawnych i dziko. Pierwszy uprawiany przez ludzi dla własnych potrzeb, a drugi rosną same, ponieważ są one częścią przyrody.

Również zioła są podzielone na rocznych, dwuletnich i wieloletnich. Jak sama nazwa wskazuje, taka klasyfikacja powstała ze względu na długowieczność głównej łodygi rośliny.

Wszystkie zioła – jest integralną częścią ekosystemu

Dla wielu organizmów trawy – jest głównym źródłem pożywienia. Tak więc, większość owadów zjada tę roślinę, czasem zmieniając go na liściach krzewów i drzew. To samo odnosi się do zwierząt dziko żyjących.

Jednakże stosowanie ziół jest znacznie szerszy osoba. Po zbadaniu wszystkich właściwości tych roślin, zarządza ich zastosowanie w farmakologii do wytwarzania leków. W tej samej branży, do przetwarzania ich na barwniki tkanin, kosmetyków i tak dalej.

Biorąc pod uwagę to wszystko, można powiedzieć z pewnością: jeśli planeta nie były zioła, to dziś nie wiem, własny świat.