167 Shares 1507 views

Antykoncepcyjny Gąbka: plusy i minusy

Każda kobieta prędzej czy później do czynienia z problemem antykoncepcji. Opcje profilaktyka jest wiele, ale jak wybrać najbardziej efektywny niż „Zamknij” Dni przerwane podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych? Trudny wybór stanąć karmiące piersią, które nie mogą używać zwykłych środków hormonalnych. W tym artykule będziemy mówić o antykoncepcji gąbka. Co to jest iw jakich przypadkach jest to istotne?

Historia antykoncepcji gąbka

Gąbki do ochrony zostały wydane w 80-tych. Gdy byli u szczytu popularności ze względu na reklamy w serialu „Seinfeld”. Ale w 1994 roku produkcja przestała ze względu na problemy w firmie.

Gąbka antykoncepcyjna pojawiła się na półkach aptek jest tylko 10 lat później. Ponownie, to przyczyniło się do popularności tej samej serii, pokazany ponownie. W chwili obecnej produkty te są produkowane przez firmę Pharmatex, Protectaid dzisiaj.

funkcje

Gąbka antykoncepcyjny stanowi środek antykoncepcyjnych. Najbardziej popularnym materiałem do wytwarzania produktu jest poliuretan, lub naturalny morskiej gąbki. Jest ona impregnowana środkiem plemnikobójcze zatem osiągnąć jednoczesnego chemiczne i mechaniczne.

Stosowane plemnikobójczym nonoksynol-9 lub chlorek benzalkoniowy. Gąbka jest mały „mochalochku„z wgłębieniem i gumką. Struktura porowata.

Antykoncepcyjny Gąbka: instrukcja

Korzystanie z gąbki jest dość prosta. Jest ona włożona do pochwy bezpośrednio przed seksem. Przede wszystkim konieczne jest, aby umyć ręce, aby osobiście nie wchodzi w infekcji. Następnie trzeba zwilżyć gąbkę wodą, delikatnie ścisnąć, aby utrzymać wodę z niego nie kapie. Wkładka powinna być tylko wilgotna. Przy czym ilość wody wynosi około 2 łyżek. Po tym, konieczne jest, aby włączyć do siebie depresję. Dogodnie podawać gąbki lekko kucającej. Jedna ręka otworzyć wargi sromowe, a drugi do wejścia na gąbkę. Pogłębienie powinna obejmować szyjki macicy.

Na ogół, środek antykoncepcyjny dopochwowego mogą być w ciągu 24 godzin. Chroni przed niechcianą ciążą gąbką w tym czasie. Oznacza to, że stosunek płciowy nie może być jeden. Po skontaktowaniu się z gąbki, nie mogą zostać usunięte w ciągu 8 godzin.

Kiedy minął czas, antykoncepcji gąbka zostanie usunięty. instrukcje zdjęcia wyraźnie pokazuje jego wykorzystania. Dla wygody, gąbka posiada gumkę, ciągnąc go antykoncepcyjny odzyskane. Użyj gąbki do ponownego niemożliwe, jest również zabronione, aby rzucić go w toalecie.

skuteczność

Gąbka zabezpieczania zdolności jest 76-86%. Około 14-24 kobiet na 100 okazał się być w ciąży. Należy zauważyć, że ochrona ognia w rodziły kobiety lepiej. Dla tych, którzy mają już dzieci, ryzyko ciąży jest o wiele większa.

Zalety antykoncepcyjne

Główną zaletą gry jest prostota jego stosowania. Nie można zapomnieć o czasie stosowania gąbki antykoncepcyjne, takie jak tabletki. Nie ma poczucie sztuczności doznań, które często skarżą się na temat używania prezerwatyw. I gąbka nie rozpuszcza się, powodując pojawienie się zbyt dużo płynu, jak świece i maści. Ponadto, jest idealnym środkiem antykoncepcyjnym dla kobiet karmiących piersią. Zazwyczaj ta kategoria jest bardzo trudno wybrać odpowiedni dla siebie środków ochrony.

Kobiety są szczególnie pod wrażeniem, że nie zawiera hormonów antykoncepcyjne gąbki. Instrukcje użytkowania dołączone do produktu, więc nie jest łatwo zorientować się, co jest co.

Wady gąbki dla ochrony

Niestety, gąbka nie pozbawia kobietę ze strachu przed niechcianą ciążą. Zaleca się stosować u kobiet ze słabej aktywności rozrodczej lub jako metoda tymczasowego. Ponadto, produkt jest odpowiedni, jeśli akty seksualne są rzadkie.

Przeciwwskazania

Bądź ostrożny, gąbka antykoncepcyjna ma wiele przeciwwskazań:

  1. Struktura pochwy lub macicy, różni się od normy. W tym przypadku, gąbka nie może całkowicie zamknąć przejście i traci swoją funkcję ochronną.
  2. Okres owulacji. W tych dniach, prawdopodobieństwo ciąży zwiększa się kilkakrotnie, a my już o niskiej skuteczności tej metody antykoncepcji.
  3. Uczulenie na poliuretanu, które stanowią gąbki lub środek plemnikobójczy jest przeciwwskazaniem.
  4. W ciągu 2 tygodni po aborcji lub poronienia nie można użyć gąbki.
  5. W przypadkach, życiowych wstrząsu toksycznego, to szanse jego nawrotu.
  6. Po urodzeniu, nie można korzystać z tych wszystkich środków antykoncepcyjnych do czasu przywrócenia macicy.
  7. Kilka dni po miesiączce, jak macica jest lekko wzrosła w rozmiarze.
  8. Krwawienie i zapalenie pochwy.

Nie zaniedbuj przeciwwskazań od tego zależy zdrowie. Ponadto, gąbkę antykoncepcyjny jest podanie kobiety często cierpią z kandydozą (pleśniawki). Po zastosowaniu może wystąpić nawrót gąbka.

Gąbka antykoncepcyjna „Pharmatex”

W Rosji, antykoncepcji gąbka produkuje firma „Pharmatex”. Tytuł alternatywny – antykoncepcji gąbka. Jego kształt jest nieco inny niż amerykański odpowiednik i jest cylinder. Producent wykorzystuje Spermicydy chlorek benzalkoniowy.

Gąbka antykoncepcyjna „Pharmatex” druzgocący wpływ na plemniki. W ciągu 20 sekund po interakcji ze środkiem plemnikobójczym przychodzi kompletne rozbicie spermy. Ponadto, tampony mają działanie antybakteryjne. Ale niebezpieczeństwo kandydozy nadal wielki.

Recenzje antykoncepcyjne gąbki

Antykoncepcji gąbka dawna honorowe miejsce wśród innych podobnych metod. Jego popularność nie spada, ale też nie zwiększa. Wśród pozytywnych aspektów kobiet powiedzieć komfort. Gąbki sprzedawane bez recepty w każdej aptece, są łatwe do wprowadzenia 10 minut przed stosunkiem seksualnym, są dobrze chronione przed infekcją.

Jednakże istnieją pewne wady, takie jak uczucie pieczenia. Niektóre kobiety czują się gąbki, co powoduje dyskomfort i niewygodę. Producenci twierdzą, że te uczucia są wynikiem niewłaściwego wejścia. Następujące wyraźne instrukcje dotyczące takich można uniknąć. Jeśli pojawił się dyskomfort, zaleca się, aby usunąć gąbką i powtórzyć jego wprowadzenie do pochwy. Należy również zauważyć, że istnieją przypadki, w ciąży, co do zasady, w przypadku każdej metody antykoncepcji. Istotne dla wielu wadą jest koszt produktu. Cena dla dwóch wymazów około 400 rubli.

Kobiety, które nie mają regularnego życia seksualnego, większość z nich używany antykoncepcyjnej gąbki. Opinie o nich są sprzeczne. Ciało każdej kobiety jest wyjątkowy i indywidualny. Fakt, że dla niektórych – doskonałą ochronę dla innych może spowodować koszmar. Ale na pewno warto spróbować.