768 Shares 2975 views

Naruszenie cykl menstruatsionnogo. przyczyny

Każda kobieta wie, że regularny cykl miesiączkowy jest oznaką zdrowia, to znaczy, że może ona mieć dzieci. Ale naruszenie menstruatsionnogo cyklu przyczyn, które spowodowały to zaburzenie może być oznaką poważnej choroby. Wiele kursów anatomii wie, że obecność normalnych funkcji miesiączkowego powodu jednoczesnego oddziaływania takich ważnych linków związanych z regulacją neuro-hormonalnego, jak kora mózgowa, ośrodki podkorowe się głównie w rejonie podwzgórza, przysadki, narządów jajnika i peryferyjnych, aby które obejmują macicy, pochwy i jajowodów.

Ponadto ogromną rolę w regulacji cyklu miesiączkowego należy do nadnerczy i tarczycy. A to dlatego cykl menstruacyjny opóźnienie lub nawet awaria cyklu miesiączkowego, przyczyny, które nie są jasne, może być wynikiem dość poważnych chorób.

Na obecnym dzień, lekarze dzielą wszyscy występują w zaburzeniach kobiet na trzy główne grupy. Do pierwszej grupy należą tzw hypomenstrual zespołu i brak miesiączki. Ogólnie jako brak miesiączki oznaczone braku miesiączki, który trwał dłużej niż sześć miesięcy. Eksperci odróżnić prawdziwego i fałszywego miesiączki. Z kolei, prawdziwe miesiączki podzielony na patologiczny i fizjologiczne. Zazwyczaj miesiączki patologiczny można podzielić na pierwotne i wtórne. Fizjologiczny brak miesiączki obserwowano u dziewcząt, które nie osiągnęły jeszcze dojrzałości płciowej, a także ciężarnych i matek karmiących. Oznacza to ważny wniosek, podkreślając, że jeśli jest to cykl naruszenie menstruatsionnogo, przyczyny mogą być bardzo różne. To uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego i regionu podwzgórze-przysadka mózgowa; wrodzony przerost nadnerczy w skorupie kobiet; niedoczynność tarczycy; genitaliów i ogólna infantylizm; a nawet zmęczenie oraz reakcje mogą prowadzić do zaburzeń miesiączkowania.

Druga grupa jest cykl menstruatsionnogo naruszenie którego przyczyny objawiają się w różnych rodzajach krwawień. Krwawienie to może wynikać z uszkodzenia, które wystąpiło w łańcuchu podwzgórza, przysadki, a następnie po jajników i macicy. A takie opóźnienie miesiączki cyklu może być owulacyjne i owulacji. A trzecia grupa zaburzeń obejmują bolesne miesiączki lub algomenorrhea.

Generalnie, jeśli po prostu mówiąc o cyklu naruszenie menstruatsionnogo, przyczyny tego mogą być: obecność raka, wystąpił brak hormonalnej kobiety, kobieta chora z chorobami przenoszonymi drogą płciową, alkoholu kobieta nadużycia, kofeina, palenie. Jeśli nastąpiła awaria cyklu miesiączkowego, przyczyny mogą leżeć w tym, że kobieta cierpi na chorobę mózgu, a nawet różnych chorób wirusowych może spowodować kłopoty na pętli.

Nie zostaną odrzucone, a więc przyczyną zakłóceń cyklu miesiączkowego jak dziedziczności. W przypadku, gdy kobieta jest podatna na raka macicy lub jajników, to będzie, a nieprawidłowości miesiączkowania. Dość powszechne w dzisiejszych czasach choroby, wysokie ciśnienie krwi, może również powodować takie naruszenia.

W oparciu o powyższe, należy podkreślić, że normalny cykl menstruacyjny jest oznaką kobiecego ciała, że wszystko jest w porządku, że jest zdrowy. Tak szybko, jak istnieją różne rodzaje awarii, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą, aby wykluczyć poważne choroby i przywrócić kobiecie jej wyjątkową okazję – do noszenia dzieci.