110 Shares 6767 views

Co to jest operetka? Co to jest operetka w muzyce? operetka Teatr

Zgadzam się, na pytanie: „Jaki jest operetka” przynajmniej raz w życiu pojawia się od każdej osoby, a każdy znalazł odpowiedź. Moczenie, a my w tym fascynującym tematem.

Operetka – specjalny gatunek sztuki teatralnej. To może być zdefiniowana jako oprawy muzycznej, który łączy umiejętności wokalne artystów ze swoich malowniczych dialogów i studiów tanecznych. W swej istocie, jest to wieloaspektowe praca naukowa, dramat, który jest lekki, żartobliwy charakter, ale czasem ukrywa ironiczny podtekst lub nawet dramat.

Historyczne korzenie operetki pochodzi z czasów starożytnych, kiedy aktorzy w swoich występów odgrywane sceny z życia bogów, umieścić je na cześć wielu godzin występów, które już prześledzić pierwsze zalążki operetki. Miłość, czy tragiczna historia to nie tylko muzyka, ale również istotna w odniesieniu do tańca i bardzo sformułowanie.

Niewielki cud – operetka

Jako odrębny gatunek teatru operetki pierwszy pojawił się w XIX wieku w Europie: Wiedeń, Niemczech, Francji, Anglii. Po ich odwiedzić, można łatwo znaleźć odpowiedź na pytanie: co to komedia muzyczna w muzyce? To miejsce, gdzie ten rodzaj sztuki, urodził się i został dopracowany.

Założycielem jest uważany za operetki Jacquesa Offenbacha. To jest wybitny francuski kompozytor pochodzenia niemieckiego, który spędził większość swojego życia pracy w niezwykły gatunek. Ze względu na swoją pracę wspaniała forma sztuki została uznana przez wielu znaczących cyfr dramatyzmu, na przykład K. Stanisławskiego. Jego pasja do teatru zaczęła się sama operetki. W niektórych źródeł, ojciec założyciel teatru muzycznego wokalnego zwany Austriacki kompozytor Franz von Suppe. Rzeczywiście, fakt ten można uznać za wiarygodne, jak Suppe wniosła znaczący wkład w operetce. Dziś niemal każdy wydajność dzięki jego innowacji, walc dźwięki i formy reprezentacji jest bardziej sentymentalny, romantyczny charakter, zamiast komedii.

Operetka w Europie

Era francuskiej operetki cechował twórczego rozkwitu jasny osobowości, jak Zhak Offenbah. Są to mały teatr na Polach Elizejskich ( „Bouffes-Parisiens”) została otwarta, co stawia takie wielkie dzieła jako „dwa Blind”, „Życie paryskie”, „Orfeusz w piekle”, „Piękna Helena” i wiele innych. Operetka różniły obiecują wesoły, dowcipny i kapryśny nastrój. Najlepszy czas operetki angielskim jest związana z takimi znanymi postaciami jak William Gilbert i A. Sullivan. Owocna współpraca z utalentowanymi ludźmi doprowadziła do powstania cyklu Savoy występów. Wśród nich są takie opera komiczna „Trial by Jury”, poświęcona kwestii naruszenia obietnicy małżeństwa. Po to został następnie pisanie dodatkowych 13 wspólnych prac, wszystkie z nich miały wielki sukces.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest wiedeński klasycznej operetki. Nie można ignorować tak ważną postać jako Iogann Shtraus (syn). To jest nazwa tego geniusza, jego talent do teatru muzycznego związanego kulturalną stolicą Europy. Z gatunku operetki wybitnego kompozytora poznałem w dojrzałym wieku, i to jest możliwe, że fakt ten odegrał znaczącą rolę w tworzeniu swoich późniejszych pracach. Trzeba też podkreślić operetki „Zemsta nietoperza” w pracy, które trwało około 6 tygodni. Ten pomysłowy produkt jest nadal uważany za jednego z najwybitniejszych dzieł kompozytora. Należy zadać osobie pytanie: „Jaki jest operetka”, a pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy – to Wiedeń, syn Johann Strauss i pretensjonalny dzieło austriackiego muzyka „Zemsta nietoperza”.

Operetka w Rosji

Jeśli mówimy o naszym kraju, gatunek operetki długi czas nie rozpoznaje i nie cieszą się wielkim sukcesem naszej publiczności. Ludzie lubili oglądać wodewil, musicale i przedstawienia odmiany. W drugiej połowie XIX wieku, sytuacja zmienia się w Rosji, zaczynają pojawiać się pierwsze grupy robocze w gatunku małej opery.

Ich repertuar składał się z dzieł autorów europejskich, głównie francuskich. Ale oni sami przeprowadzić takie słynne produkcje metrów teatru i muzyki, jak Aleksandr Głazunow, Władimir Niemirowicz-Danczenko, M. Tairow. Jej znak w tym gatunku teatralnego opuścił reżyser i aktor Vladimir Lentovsky. Otworzył kilka głównych teatrów w Rosji, jej bujne i głośne występy zbierane zawiadomień. Na prezentacji starał się dostać zarówno wybitnych artystów i zwykłych widzów. Dzięki jego pracy w gatunku operetki ich pierwsze kroki dokonał wielu utalentowanych artystów: Monakhov, K. Greków V. Szuwałow, A. Bryansk, I. Vavich i in.

Rozkwitu gatunku operetki w Rosji spadnie do okresu sowieckiego. Jej założycielami uważane za Dunayevsky i N. Strelnikov. Operetka tego okresu zaczyna nabywać własne charakterystyczne cechy, łączy w sobie tradycję klasycznej szkoły wiedeńskiej z duchem czasów. Wersje są przedstawiane w zabawny, energiczny, pełen humoru, a czasem sarkastyczny sposób. Ale stwierdzenie jest zawsze imponujące!

To było interesujące, aby dowiedzieć się, że operetka jako gatunek istnieje tylko w Rosji, ale w naszym kraju nie jest taka nazwa. Na Zachodzie, czynność ta jest określana mianem „opery komicznej” lub, jak w Niemczech „Singspiel”.

Porozmawiajmy o …

Mamy krótko dotknął na pytanie: Czym jest operetka? Muzyka ma wiele aspektów, jak w każdej formie sztuki. Przeglądu i dowiedzieć się każdy z nich może być nieskończony, ale będziemy dotykać Najświętszego – Teatr Operetka.

W naszym kraju najbardziej znana scena z małym opera w Moskwie. Występy tym domu teatralnej zachowuje klasyczną tradycję prezentując utwory muzyczne, a jednocześnie powitać nowoczesne podejście w ich tworzeniu. Dyrektorzy mają tendencję do wyboru stare dobre programy, a więc umiejętnie wykorzystywane do pracy na nich nowoczesne języka i nowych technik w zakresie dostaw materiałów i najnowszych innowacji technologicznych w dostarczaniu światło i dźwięk. Dzięki wspaniałej pracy reżysera i niesamowitą obsadą dzisiaj Moskiewskiego Teatru Operetki ma wiodącą pozycję w Rosji i jest bardzo szanowany w Europie.

The Best of operetki

Być może najlepiej działa można łatwo obejmują te dostarczane i wyświetlane na najsłynniejszych scenach świata: Wiedeń, francuski, rosyjski. Wśród nich są takie niezwykłe operetka jako „bat” i „Baron cygański” Ioganna Shtrausa Jr., znanych dzieł węgierski kompozytor Imre Kalmana „Pan X”, „Silva”, „Bayadera”; niezrównana operetka przez Jacques Offenbach „serocolitis” i „Pięknej Heleny”; niezapomniane kreacje Franza Lehára „Wesoła wdówka”, „Cygańska miłość”, musujące postoju Louis Barnes, „Fanfan Tulipan-”.

Te i inne niezwykłe dzieła wielkich kompozytorów są znane i lubiane w wielu krajach. Publiczność chętnie dalej prezentując całe rodziny, gdyż klasyka w każdym czasie dotknął duszy przedstawicieli różnych pokoleń.

W skrócie, najważniejsze

Należy zauważyć, że operetka – gatunek, który, jak utwory literackie, w każdym wieku jest postrzegany w różny sposób. Jest jedna rzecz do czytania, takie jak „Anna Karenina” w dziesiątej klasie, a co innego – jak dorosły po raz kolejny spotkać się z działki. Będzie on postrzegany zupełnie inaczej. występy muzyczne charakterystyczne dla tej samej historii.

W ostatnich latach, klasyczne operetki często przechodzi wdrożenie w zwykłym scenariuszu innych gatunków muzycznych: muzycznej i rockowej operze. To łączenie kierunku teatralnym jest charakterystyczne nie tylko dla naszego kraju, ale dla całego świata muzyki. To miło wiedzieć, że rezonuje w sercach miłośników wspaniałego gatunku operetki.