416 Shares 7549 views

Jak sprawić, by teatr lalek z ich rąk?

W ubiegłym wieku w Rosji rozkwit tego rodzaju sztuki jako teatru lalek. Ubranych ludzi przeszedł przez placów i targów, a grał interesujący wgląd. Wydawać by się mogło, że taki zawód dawna przez długi czas było stracić swoje znaczenie. Ale nie, a teraz fani teatru lalkowego dużo. Był szczególnie zadowolony z małymi dziećmi.

Dzieje teatru lalek z różnych krajów

Pierwsze wzmianki o teatrach lalkowych znajdują się w starożytnym Egipcie. W święta kobiet wyszedł z wioski do wioski z małych posągów w ich rękach. Z pomocą specjalnych lin, były wprawiane w ruch. Podobne lalki można znaleźć w kulturze Ameryki Łacińskiej i Syrii.

Były teatrów lalkowych w starożytnej Grecji. Wzmianki o lalek nawet spotkałem w pismach greckich filozofów i naukowców (Arystotelesa, Herodota i inne). Uważa, że sztuka teatru lalek Grecji pochodzi z Indii, dzięki grupom włóczęgów lalkarzy.

W Rosji, pierwsza wzmianka o teatrze lalek sięga 17 wieku. W tym czasie każdy zbudował teatr lalkowy własnymi rękami. W XVIII wieku, pierwsze spektakle lalkowe. Były one prowadzone przez dwie grupy, z których każdy poszedł do składania oświadczeń na Ukrainie i jeden w Rosji.

robimy sobie

Wszystkie pozytywne rzeczy, które posiada teatr lalkowy na rozwój dzieci, to nie jest możliwe, aby wyliczyć. Dziecko jest nie tylko przyjemnością patrzeć na myśl, ale również brać czynny udział w nim.

Aby wdrożyć taki wspaniały plan dla rozrywki dzieci potrzebują samego teatru i lalkę dla niego. Ale, niestety, nie można kupić je wszystkie, ponieważ cena jest czasami bardzo wysokie. Dlatego jedno rozwiązanie do tworzenia teatru lalek z ich własnymi rękami.

Byłoby to szczególnie przydatne, aby teatr lalkowy w szkole. Jak się okazało, ten teatr to nie tylko rozrywka, ale również jednym z elementów pedagogiki. Ten element jest nazywany learning – artpedagogika, który obejmuje ekspozycję dzieci poprzez sztukę.

Jak sprawić, by teatr lalek z ich rąk?

Jego produkcja składa się z kilku etapów:

  1. Kurtyny i etap. Mogą one być tworzone z dużym kartonie. To musi być przecięty na pół i „ubrać” jeden do drugiego (przeciągnij je taśmą, więc będzie to trudne). Następnie wyciąć otwory i przechodzą na drut będzie powiesić zasłonę. Muszą oni wiszą na hakach, jak zasłony na półkę.
  1. Dekoracje. Sprawia, że pasują do wszystkich opowieści. Na przykład, dom z drewna i stoczni. Wszystko to musi być wklejony na tekturze i złóż go jak książkę. To doda stabilność.
  1. Bohaterów. Następnie gospodarz do produkcji kukiełki dla teatru lalkowego. Bohaterami mogą być wykonane z tej samej płyty, ale można zrobić je w formie lalek rukovichek, lub po prostu umieścić prezentację zabawek gumowych lub plastikowych.
  1. Dźwięk i światło. Wziąć zwykły magnetofon, jest on łatwy w obsłudze każdego członka rodziny. Trzeba będzie go na dźwięk przerw muzycznych lub po prostu dla odtwarzania utworów związanych z bajki. Nadal potrzebujemy lampy biurko – skieruje światło na bohaterów.
  1. Lalkarzy. Mogą to być wszyscy zainteresowani członkowie rodziny.

A więc dziecko nie będzie się nudzić podczas gotowania teatru, zlecone mu prostych zadań. Na przykład, niech rysować na Shearman nieba (światło dzienne – od słońca, lub w nocy – z gwiazdami) lub povyrezaet obrazów z czasopism. Po podłączeniu ich do „sceny”.

Zrobić pokaz marionetek własnymi rękami – przyjemność. Uwierz mi, to jest bardzo przydatne i ciekawe do zrobienia. I kukiełki oraz etap może tworzyć własne, a następnie odtwarzać wspaniałe występy.

Można nawet rozpocząć tradycję i każdy weekend do przygotowania nowej produkcji teatralnej, zaprosić rodzinę i pić herbatę z masłem.