108 Shares 6194 views

Jak policzyć liczbę płyt w kostce?

Przed przystąpieniem do obliczeń pojemności różnych typów płyt, i odpowiedzieć na pytanie: „Jak wiele płyt w kostce” – należy rozważyć, co należy rozumieć pod pojęciem „metr sześcienny drewna” i że oferuje na rynku budowlanym.

gatunki drewna i ich rozmiary

Płyty produkowane są przez wzdłużne kłód tarczowe. Domyślnie są one od 4 do 6 metrów długości. Szerokość jest różna. Najcieńszy należą do klasy wykładziny – dwóch i pół centymetrów, a następnie shalevka deski, której grubość jest zasadniczo równa (ale dwóch centymetrów dzieje i 2,5, i 4 do 5 cm). Droższe – Deski konstrukcji, której wymiary są znormalizowane wystarczającej szerokości jest zawsze większa niż podwójnej wysokości i długości 4 (rzadko 4.5) i 6 metrów. Grubsze płyty nazywane są belki. Dla wygody tarcicy sprzedawane kostki, a dla budynku jest ważne, aby wiedzieć jak najwięcej płyt w 1 sześcianu.

Listwy nie będą brane pod uwagę, ze względu na fakt, że ten rodzaj drewna używanego głównie do prac wykończeniowych i obliczana jest oddzielnie.

Przede wszystkim, na budowie będzie musiał planszowa shalevka, który jest kilka razy tańsze cięte i zapotrzebowanie na urządzenia szalunki Binder dachowych łatami, urządzenia podkładów podłogowych, budowa obiektów pomocniczych.

Szerokość tych płyt może 10-15 cm długości, są cięte na standardowym dwóch lub trzech metrów. Znając obwód przyszłości założenia i parametry shalevki łatwo obliczyć, ile płyt w kostce i ile metrów sześciennych trzeba kupić na szalunku. Dla uściślenia przy obliczeniach, można użyć kalkulatorów online, które znajdują się na terenie większości sprzedawców drewna.

Dlaczego rozważyć treść sześcienny?

Jeżeli prawo do odpowiedzi na pytanie: „jak wiele płyt w kostce” – opcja będzie jednym – metr sześcienny. Musimy również bardziej szczegółowe dane. Na przykład, ile obszar może być obłożona jednej kostce pewnej grubości tarcicy?

Konwencjonalnie oznacza szerokość płyty – w, – grubość T, długość – D. Wynik będzie zależeć od grubości (T). Kwadrat o wzorze (II) jest znany z szkoły:

  • P (m2) = WXL / T (1 m x 1 m / s, 0,02 m 50 m = 2).

Oznacza to, że jeśli weźmie się metr sześcienny grubości płyty 2 cm, będą one leżały 50 m2.

Czasami trzeba znać całkowitą długość (L) drzewa w 1 m 3.

Uważamy następującą formułę:

  • D = 1 m3 / x t S.

Wreszcie, odpowiedź na pytanie: „Jak wiele kawałków płyty w kostce (.. Bary, wlewki okrągłe, etc.)” Jeśli znasz parametry drewna, wynik można uzyskać stosując następujący wzór:

  • K = T x S x D.

Zgodnie z tą zasadą i obliczonej sześcienny zawartości jednej płyty, ale nie zapomnij, aby przenieść wszystkie wymiary w metrach.

Przykłady Obliczanie objętości Eaves

Najbardziej popularne Deski, która jest stosowana do ścian urządzenia, podłóg, sufitów, ścian, schodów i krokwi. Każdy rozmiar ma nawet jego „name”: dyuymovka, sorokovke, pięć, bar (od razu jasne, to jest o szerokości płyty).

Oblicz, na przykład, jak wiele płyt w kostce może dyuymovka znając jego szerokość. Tak więc, gdy szerokość 10 cm – wynosi 66 kawałki, a szerokość 15 cm – 44 sztuk. Jeden metr sześcienny by pokryć 40 m 2.

Obliczanie Przykład trzeciej potęgi dyuymovka szerokości sześciu metrów 15 cm:

  • 0,15 m x 0,025 m x 6 m = 0,0225 m3.

W razie potrzeby do wyliczenia ilości, na przykład, deski (wzbogaconej) we wzorze jest podstawiony tylko szerokość płyty roboczej (bez kołka). Jeżeli obliczona bunkra (płyty, symulując w dzienniku), grubość jest wskazany przez najwyższy punkt.