216 Shares 8547 views

Zagórski optyczno-mechaniczny roślin: historia, opis

OAO „Zagorsk optyczne i Zakłady Mechaniczne” – jeden z krajowych liderów w produkcji obserwacji, pomiaru, kontroli, fotometrycznych medycznych optycznych urządzeń elektronicznych i mechanicznych. Firma jest głównym podział strukturalny „Schwabe” gospodarstwo.

Historia powstania

W połowie lat 30. w wyniku uprzemysłowienia na wielką skalę stworzył wiele przedsiębiorstw, ośrodków badawczych, laboratoriów potrzebujących instrumentów optycznych przyrządów pomiarowych. Szczególnie brakuje manometry niedoróbę i twardość materiałów.

Rząd postanowił wybudować niedaleko Moskwy wiodącą firmę, która może produkować sprzęt optyczny. Zatem Zagorsk optyczne i mechaniczne Zakład został założony w 1935 roku. Wmurowanie kamienia węgielnego w fundament firmy odbyło się w dniu 18. rocznicy Rewolucji Październikowej, w świątecznej atmosferze. Budowa stać się jednym z priorytetów drugiego okresu pięcioletniego. W kwietniu 1936 roku został uruchomiony produkcję mikroskopów do pomiaru twardości metali stosowanych w prasach Brinella.

wojenne

Ledwie trakcję przyrost produkcji, jak jesienią 1941 Zagórski optyczno-mechanicznych elektrowni trzeba było ewakuować z dala od linii frontu – w Tomsku. Kiedy sytuacja operacyjna w Moskwie znormalizowane, maszyn i urządzeń do ich sklepu.

Według statystyk, w okresie wojny ZOMZ produkowane 781,000 różnych produktów. Wśród nich:

 • 300000 lornetki wojskowe;
 • 130,000 istotne dla pistoletów;
 • 110000 peryskopy wywiadowczych;
 • 78000 aviapritselov.

powojenny rozwój

Spokojne życie rośliny postawiła nowe zadania. W każdej kolejnej pięciolatki do rozwijania i panem ponad 50 nowych produktów. Wiodącymi produktami są (i nadal są):

 • Urządzenie obserwacja;
 • produkty specjalne, do ogólnego użytku przemysłowego;
 • sprzęt medyczny;
 • projektory;
 • Obiektywy fotograficzne słynnej serii "Jupiter", "Peace", "Tair", "Orion".

Zagorsk optyczne i mechaniczne roślin, którego zdjęcie jest imponująca pod względem wielkości, w 1981 roku, stał się podstawą do stworzenia profilu stowarzyszenia produkcyjnego we współpracy z Salavat optyczno-mechanicznych elektrowni.

W ciągu 82-letniej historii ZOMZ popełnił ogromny wkład do wzmocnienia obrony i siły gospodarczej kraju. Ponad 1100 pracowników fabryki zostały przyznane nagrody państwowe, w tym tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej, został uhonorowany A. I. Pahomovu. Order Lenina dostał 13 osób, kolejność Rewolucji Październikowej – 10 osób, kolejność Czerwonego Sztandaru Pracy – 101 osób. Roślina sama w 1985 roku został odznaczony Orderem Rewolucji Październikowej.

cecha

JSC „ZOMZ” produkuje optycznych i optoelektronicznych urządzeń o wysokiej jakości po cenach średniej wielkości. Innowacyjna firma wprowadza zaawansowane technologie produkcyjne, tworzyć produkty high-tech, które spełniają światowe standardy, o wysokiej wartości dodanej intelektualnej. Kontakt Zagorsk optyczne i Zakład Mechaniczny :. 141300, Moskwa Region, Siergijew Posad, Armia Czerwona, itd., 212 VA.

Awangardowe

Obecnie w fabryce nowoczesnych technologii informatycznych, Wielka Ideologia systemu roślinnego komputer zintegrowany (CISP) intensywnie wprowadzony. Korzystanie CI CAD podsystem może znacznie zmniejszyć żywotność rozwoju narzędzi i technologii, poprawę ich jakości. Dyrektor Zagorsk optyczne i Zakłady Mechaniczne Andrey Rastorguev czyni wielkie wysiłki dla automatyzacji i komputeryzacji linii produkcyjnych, modernizacja sprzętu, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.

Około 70% składników są produkowane w zakładach fabrycznych. Części złożone są wykonywane na obrabiarkach z programowaniem liczbowym w podsystemie CIS ATC (ACYTP). Wyjście jest produktem, który jest popularny w Rosji i na świecie. Lista produktów eksportowych należą Lornetki, lunety, sport i zakresów Polowanie, urządzeń noktowizyjnych, instrumentów analitycznych.

Przyrządy obserwacyjne

JSC „ZOMZ” jest jednym z czołowych twórców i producentów szerokiej gamy urządzeń nadzoru. Wśród nich: lunety, lornetki, noc, dzień i połączonych, wielofunkcyjnych zabytków. Te urządzenia optyczne wykonane są ze stopów lekkich. Wyróżniają się one optymalne połączenie kluczowych parametrów i cen. Działka z optyką elektronów biorących udział w tworzeniu różnego rodzaju produktów, promuje szerokie rozpowszechnienie metod optycznych, analiz i badań, dokładny pomiar na nowy poziom w praktycznie wszystkich dziedzinach przemysłu i nauki.

Sprzęt medyczny

Po wojnie Zagorsk optyczne i mechaniczne Zakład rozpoczął rozwój i produkcję sprzętu medycznego. produkcja została założona w krótkim czasie:

 • obwody do oczu;
 • Szczelina światła;
 • oftalmoskopy duże i proste;
 • exophthalmometer;
 • elektrooftalmoskopov.

Lekarzy we współpracy z Institute of chorób oczu skomplikowanych urządzeń wykonanych series anomaloscope ACP AH-59 (determinanty widzenia barw) ophthalmometer, adaptometer. Od 1959 roku, wydane i projekcja laserowa Lensmeters ophthalmocoagulator.

instrumenty fotometryczne

W latach 1946-1950 opracowano dokumentację techniczną wizualnych przyrządów fotometrycznych: uniwersalna typ fotometr „Pulfrich FM-58” i miernik mętności typu PFM kolorymetr Dubosquet numer 1 (numer 1 M). Służą one do określenia właściwości optyczne (transmisyjne, odbicia i absorpcji) materiałów stężeniach w roztworach.

Produkcja tych urządzeń wymaga rozwój wielu nowych procesów technologicznych, produkcja wag precyzyjnych i mechanizmy do kuwet i innych rozwiązań. Produkcja podstawowych urządzeń wymagana obecność fotokomórek, które są standardem w ZSRR nie zostały wydane. Roślina może zorganizować własną wytwarzania i ustalić selen montażowej fotokomórka fotoelektryczne kolorymetr rodziny FEC (FEC-M FEC H-57), a ich ulepszonych wersji (CEF-56, FEC-56m, CK, CK-2, CK-2 MP). Te instrumenty fotometryczne zostały wyprodukowane na przestrzeni lat, a starsze modele zastąpione nowymi, które skutecznie zaspokoić potrzeby nauki i przemysłu.

Zagorsk optyczne i mechaniczne roślin: Opinie

Produkty ZOMZ, czy cywilnej, naukowej lub wojskowej, przez cały czas znanych na doskonałą jakość i przyzwoitą wydajność. Lornetki, lunety, kamery termowizyjne znaleźć ich nabywców za granicą. Dobrze sprawdzone techniki medycznej stosowane w okulistyce. Wśród pracowników banku ufać urządzeń i detektory serii PPN, PDM i PDM-U-C przeglądowej, używane do weryfikacji autentyczności banknotów, papierów wartościowych i dokumentów płatniczych, znaczków z etykiet fluorescencyjnych.