208 Shares 4364 views

Sloty – Co to jest?

Sprzęt komputerowy (.. RAM, karta dźwiękowa, karta graficzna, itd.) są połączone za pomocą specjalnych interfejsów – szczelinami. Ten Złącza możliwości rozszerzeń PC. Mogą one być również nazywane kart rozszerzeń lub adaptery.

Co to jest – szczeliny pamięci RAM?

Jak widać, jest to zacisk do podłączenia PC RAM. Zwykle co najmniej dwie takie szczeliny na płycie głównej. To jest wymaganym elementem każdej płyty, co jest niemożliwe bez pracy całego systemu.

W zależności od roku produkcji płyty głównej na nim różne złącza mogą być wykorzystywane, przeznaczonych dla różnych typów pamięci. Biorąc pod uwagę fakt, że co roku poprawiła żelazo, płyta producenci muszą dostosować i szczeliny. Jest to normalna praktyka, więc musimy wziąć pod uwagę i złącza, dla których jest wybór RAM.

Ważne jest również, liczba gniazd. Płyty główne tanich dostępne tylko 2 interfejs połączenia, ale są 4 więcej z nich będzie większa, tym łatwiej jest dla użytkowników, aby zwiększyć ilość pamięci RAM. Ale nawet jeśli weźmiemy wszystkie moduły, build-up mogą być wykonane przez zastąpienie gniazdo z 4 GB, takich jak 8 GB.

rodzaje gniazd

Pierwszy z interfejsów na płycie głównej były prymitywne. Są jakie typu RAM 30 pin SIPP. Ale co roku z nowym standardem, a pod nim dostosować do podłączenia interfejsów na pokładzie. Więc wystąpiły następujące złącza:

  • 72 kołek SIMM;
  • 168 kołek DIMM
  • 184 kołek CRIMM dystansowy;
  • 64-RDIMM;
  • XDR;
  • 184 kołek NRD;
  • 240 kołek DDR2;
  • 240 kołek DDR3;
  • DDR4.

Najbardziej nowoczesny standard, który jest stosowany w płytach, – złącza dla pamięci DDR4. Jak dotąd, nie ma pamięci DDR5, ale jego wygląd – kwestia czasu. Następnie, w drodze, a pojawi się nowe płyty główne ze złączami dla chipów danych.

Co to jest – szczeliny dylatacyjne dla kart graficznych?

Niech nie dotykać stare interfejsy komunikacji wideo. Nowoczesne chipy graficzne mogą być podłączone za pośrednictwem jednego z dwóch istniejących typów – AGP i PCI Express. Różnica między tymi interfejsami jest ich przepustowość i możliwości zasilania. Istnieją inne, mniej znaczące różnice.

Uważa się, że zawsze jest lepiej wyższej przepustowości. Jednak w praktyce, wyższa wydajność przepustowość chip nie jest dotknięte bardzo dużo.

Ograniczona liczba płyt głównych posiada AGP- lub gniazda PCI Express. Są one wyposażone w adaptery PCI-tylko do podłączenia karty graficznej. Jednak karty dla nich jest bardzo małe, i nie są one ogólnie nadaje się do domowego komputera.

Ale nie tylko karta graficzna i RAM są połączone za pomocą łączników. Dźwięk, karty sieciowe, a nawet procesory są połączone w sposób przez nich.

gniazd pamięci

gniazda pamięci – interfejsy do kart pamięci Compact Flash, itp Często występuje w laptopach interfejsów dla kart Compact Flash … Dziś jest jednym z najbardziej powszechnych standardów i wsparcia wielu kamer. Compact Flash karty pamięci w tym samym czasie są najtańsze.

Memory Stick – to gniazdo, specjalnie zaprojektowany przez Sony, a dziś jest to najdroższe nośniki formatu informacji cyfrowej. A standard ten nie jest jedynym w swoim rodzaju. Istnieją odmiany: Pro Duo.

SmartMedia – to gniazdo kart pamięci SmartMedia, które mają bardzo cienką ciała, chociaż ich szerokości i długości nieco ponad wielkości karty Memory Stick. Karty te są obecnie wykorzystywane bardzo rzadko i opuszczenia rynku. Dlatego gniazda dla nich zbyt rzadko.

Gniazdo xD-Picture – małe złącze do bardzo małej karcie pamięci zaprojektowane do Olympus, Toshiba i Fujifilm. Norma ta jest bardzo popularna dziś, bo niskie zużycie energii, wysoka prędkość pisania i czytania, a także niezawodności i zwartości.

Teraz już wiesz, co to jest – gniazdo kart pamięci – i jakie one są. Normy wymienione tutaj są lepsze, zdezaktualizowały się i znikają, a na ich miejsce są nowe.

interfejs procesor

Procesory są również połączone za pośrednictwem szczeliny. Intel i AMD wykorzystywane są całkowicie różne interfejsy, przeznaczone dla procesorów z tej czy innej firmy.

Tak, firma Intel w 1997 roku opracowała Gniazdo 1 2 procesory Pentium z pamięci podręcznej drugiego poziomu, a tzw niezawodny, przez który procesor nie może być podłączony do niewłaściwego złącza. Oczywiście, ten interfejs jest stary i nie jest już używany dzisiaj, ale od 1998 roku firma przeniosła się do portu 2 dla procesora Pentium 3.

AMD nie jest również znacznie w tyle, ale ich gniazda na procesory były różne i nazywa Slot A. Obecnie są one niezwykle rzadkie i były tylko na starych komputerach. Przy tym punkt procesorów połączonych z płytą główną przez gniazdo (gniazdo) – gniazdowego. Podobnie jak w przypadku gniazd zdefiniowane gniazda są korzystne dla niektórych procesorów.

Pozostałe gniazda

Jeśli sędzia, sprawa laptop na ogół składa się z jednego gniazda. Można nawet znaleźć miejsce do podłączenia kabla bezpiecznie przywiązuje jednostkę i nie przeciągnąć go z półek. Zdarza się, że te kable są używane do ochraniacza upadek, chociaż jest to raczej wątpliwe.

laptopy też mają szczeliny do modemów łączących, karty SCSI, itd. D. W związku z tym, że nie jest konieczne, aby wejść do środka, by znaleźć kilka z nich.

Współczesne pojęcie słowa „gniazdo” zwykle oznacza poprzeczkę RAM zamiast złącze do podłączenia go. Dlatego też, gdy mówią „gniazdo pamięci”, często mają w barze umysł RAM. Warto również biorąc pod uwagę, ponieważ wiele osób może źle zrozumieć. Chociaż w rzeczywistości jest to złącze, a jego celem może być na podłączenie urządzenia.