439 Shares 8171 views

Jak wyczyścić klawiaturę i jak demontować ją poprawnie?

Klawiatury komputerowe są łatwym do czyszczenia narzędziem. Wszakże są one przedmiotem bardzo częstego używania, a zarazem siedliska ogromnej liczby drobnoustrojów. Większość ludzi dotyka kluczy codziennie i nie zawsze z czystymi rękami. W rzeczywistości nie pamiętasz higieny co minutę, zwłaszcza gdy przyśpieszasz wydrukować wiadomość. Czasami nadal dotykać przycisków z grubymi / brudnymi palcami. I jest więcej fanów, aby zjeść przy biurku. Po pierwsze, przeniesienie lunchu do pracy jest bardzo wygodne, gdy uczestniczysz w ważnym projekcie. Po drugie – to naprawdę oszczędza czas. Z tym stwierdzeniem oczywiście nie można argumentować, ale wynik jest prawie zawsze godny pożałowania. Tu i okruchy, uderzeni w klucze i pogarszają kontakt, i brud. Nie wspominając o ogromnej ilości kurzu, który nie jest tak łatwo się pozbyć. A jeśli wy też wylejesz słodką herbatę z góry, to w najbardziej udanym przebiegu wydarzeń, przyciski zaczynają się mocno trzymać za każdym razem, gdy naciskasz. Po tym nie ma nic do zrobienia, ale oczyść klawiaturę. Lecz powierzchowne wycieranie wilgotną ściereczką w takich przypadkach nie pomoże.


Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo czyścić klawiaturę i okresowo ją wykonywać. To nie takie trudne zadanie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli zamierzasz to zrobić po raz pierwszy, nadszedł czas zapoznać się z pewnymi sposobami. Co dziwne, pierwsza i najważniejsza zasada nie dotyczy czyszczenia klawiatury. Przeciwnie, będzie to rezerwy na przyszłość, jak ją zmontować. Bardzo dużo w tej branży pomoże aparat cyfrowy. Pomyśl tylko, jak trudno będzie zwrócić wszystkie przyciski do ich oryginalnych miejsc, nie pamiętając ich lokalizacji. Więc jeśli nie możesz pochwalić się pamięcią fotograficzną, powinieneś zrobić kilka jasnych zdjęć swojej klawiatury. Ważne jest, aby były one dobrze widoczne dla wszystkich klawiszy. W skrajnych przypadkach można wyrwać się piórem i odświeżyć ich położenie na papierze. Lub znajdź obraz podobnej klawiatury w internecie i drukuj. Lub przygotuj pudełko z gadżetu, gdzie z pewnością jest przedstawiony z pięknej perspektywy. Jednym słowem istnieje wiele możliwości ubezpieczenia siebie.

Po przygotowaniach można wreszcie zbliżyć się do pytania dotyczącego czyszczenia klawiatury. Jest kilka sposobów. Próbując wypłukać to tak trudno zacierać szmatką i wlać wodę na wierzchołko, jest bardzo zniechęcane. Po tym, będziesz musiała wysuszyć gadżet przez długi czas w swoim całkowicie zdemontowanym stanie. I nadal będzie ryzyko nagrywania cienkiego sprzętu po podłączeniu do sieci. Nawiasem mówiąc, jak prawdopodobnie przypuszczałeś, przed jakąkolwiek dalszą manipulacją klawiaturą, jak każde urządzenie elektryczne, musi zostać odłączona od sieci. Co dalej? Na początek trzeba go demontować, teraz to nie jest straszne. Klawiatura jest umieszczona na stole z przyciskami, najlepiej na stojakach (tak, aby nic nie nacisnęła klawiszy). Następnie przykręć śruby mocujące dolną część obudowy śrubokrętem. Wszystko, teraz ta okładka musi być starannie usunięta i odłożona. Pod nim jest wrażliwa tablica, która wysyła sygnały po naciśnięciu klawiszy. Należy je usunąć i umieścić obok niego.

Wnętrze klawiatury otwiera się. Teraz można użyć tego samego śrubokręta, aby samodzielnie wyodrębnić każdy przycisk. Na dowolnych powinny być obecne specjalnie wykonane zatrzaski, które utrzymują część na swoim miejscu. Wystarczy wyciągnąć jeden klucz nie działa, musisz wycisnąć te poprawki. Niektóre przyciski wyposażone są w silniejszy zatrzask żelazny, a wraz z nimi trzeba być ostrożnym. Zwykle jest to powszechnie używana "przestrzeń" i "Shift". Jak wyczyścić klawiaturę po tym? Teraz pozostaje tylko zetrzeć kurz z nieruchomej części i spłukać klucze. Tu też istnieją różne opcje, które zależą od wyobraźni właściciela klawiatury.

Oto jeden z nich: zebrać i wsunąć wszystkie przyciski w tak trudny sposób w woreczek z polietylenu i przejść do nich w łazience lub do umywalki. Najważniejsze jest, aby zapobiec zamknięciu korka spustowego z korkiem, aby uniknąć wypadków. Odnosi się to do ryzyka mycia jednego lub kilku przycisków w kanale, pożegnania się z nimi (a tym samym razem z klawiaturą) na zawsze. Następnie należy dodać do opakowania wodę i detergent, na przykład proszek do prania, i ostrożnie wymieszać na kilka minut. Zawartość należy prać i powtórzyć w razie potrzeby. Czyste klucze wystarczająco dużo spać na ręczniku. Wtedy możesz poczekać, aż wyschną lub skorzystają z postępu technicznego i wysuszyć je suszarką do włosów. Ważne jest, aby to robić w dobrej wierze, tak aby każdy niewymiarowy przycisk nie powodował zwarcia. Podsumowując, pozostaje tylko znaleźć zdjęcie / obraz / obraz i zebrać je z klawiatury, resetując wszystko z powrotem na miejsce. Jeśli po włączeniu go nie działa, czy nie wszystkie klawisze zareagują na kliknięcie, to coś zebrałeś. Będę musiał powtórzyć procedurę na nowo. Ale zazwyczaj wszystko działa. Najlepiej czyścić klawiaturę regularnie, przynajmniej raz na 2-3 miesiące. I nie zapominaj o specjalnych serwetkach stworzonych w celu utrzymania czystości.