813 Shares 4909 views

Freeboot Xbox 360 – Co to jest? Instrukcje, konfiguracja i firmware Freeboot Xbox 360

Xbox 360 Prefiks jest potężnym narzędziem do uruchamiania gier. Jest godne uwagi, że posiada wiele funkcji, które nie są publicznie znane też, ale mimo to powszechnie używane przez graczy. Wśród tych – moduł instalacja Freeboot Xbox 360. Co Freeboot? Jaka jest jego specyfika i jakie dodatkowe funkcje daje konsolę użytkownika?


Co jest Freeboot

Wśród najbardziej popularnych konsol do gier na świecie – Xbox 360. Posiada szereg modyfikacji. Wśród tych – Freeboot. Najczęstszym, więc konsola, który jest przeznaczony do Freeboot – Xbox 360. Co to jest „zmiana” w tym kontekście? Termin ten odnosi się do zmian w konsoli konfiguracji sprzętowej. Oznacza to, że nie mówimy o przeprogramowanie konsole, jest uzupełniona przez chip łożyska określoną funkcję.

Jednak należy zauważyć, że komponent elektroniczny instalowany w konsoli służy do zasilenia cechy urządzenia, które nie są reklamowane publicznie, ponadto, nie producent zbyt mile widziane. Dlatego Freeboot powinny być postrzegane jako sposób na rozrywkę lub jako część hobby specjalistów IT, zamiast kierować narzędzia, aby uzyskać dostęp do pirackich treści.

Zastanów się, jakie funkcje modyfikacji Freeboot (ze względu na fakt, że jest on dzielony, to było głównie z konsoli Xbox 360, powszechnie zwane rozwiązania FreeBoot brzmi jak Xbox 360 lub, co nie jest błędem, Xbox 360 Freeboot).

Gier, które może być prowadzone na odpowiednio zmodyfikowane urządzenie, przedstawione w szerokim zakresie. Wśród tych – znanych graczy z całego świata GTA, Mortal Kombat. Xbox 360 Freeboot staje się w zasadzie uniwersalnym narzędziem do uruchamiania gier.

Specyfika Freeboot instalacji

modyfikacje instalacji w pytaniu może być przeprowadzane wystarczająco szybko. W niektórych przypadkach proces ten trwa około pół godziny. Ale jest to możliwe i znacznie bardziej procedura czasochłonna. To wszystko zależy od wersji płyty głównej, który jest zainstalowany w konsoli. Ważne jest również, który jest ustawiony na devayse pulpitów. Na Freeboot Xbox 360 można uruchomić specjalny menedżer programu, za pomocą którego ładowanie obrazów gier komputerowych. Tak więc, właściciel konsola ma możliwość korzystania z produktów do gier, które są kompatybilne z Xbox 360, jak również te, które mogą być pobierane z różnych źródeł DLC.

Czy istnieją alternatywy Freeboot?

Bezpośredni modyfikator analogi bardzo niewiele. Jednak, jak taki firmware czasem aktywnym. Xbox 360 Freeboot Gra rozpoczyna się bezpośrednio z dysku – który jest zainstalowany w konsoli, jak i zewnętrzny. Firmware ładuje tej samej aplikacji z nośników specjalnych. W ogóle to ma mniej funkcji niż w analogicznym modyfikacji sprzętowej konsoli. Dlatego wielu użytkowników woli zamiast zainstalować chip pamięci flash Xbox 360 Freeboot.

możliwości modyfikacji

Co sprawia, że montaż na konsoli odpowiednia modyfikacja? W konsolach właściciela jest możliwe aby uruchomić grę z dysku twardego lub dysku flash. Istnieje również wiele emulatorów Xbox 360 FreeBoot, które pozwalają na uruchamianie gier przeznaczonych dla innych platform. Z pomocą modyfikatora może być również zainstalowany na konsoli różnych programów. Inne ważne cechy tego rozwiązania – start gry z komputera za pomocą urządzeń pomocniczych. Wśród innych ważnych funkcji Freeboot – grać w gry, dostosowanych do każdego regionu.

Jaki typ płyt może być używany z przedrostkiem? W zasadzie każdy, wbrew powszechnie pogląd, że port konsoli z pirackich płyt CD. Najważniejsze – nie, jakie oprogramowanie jest zainstalowane na -piratsky nośnej (kryteria, które, ściśle mówiąc, nie zawsze są oczywiste) lub licencja – i jakość płyty.

W związku z tym gracz, aby jego set-top box, aby działać poprawnie, należy sprawdzić powierzchnię nośnika, jego wygląd. A jeśli do tej części płyty w kolejności, konsola zachowuje swoją funkcjonalność.

Są to podstawowe informacje o Freeboot Xbox 360. Co to modyfikator konsola sprzętu, dowiedzieliśmy. Teraz przejdźmy od teorii do praktyki. Rozważmy główne aspekty dotyczące instalacji chipa.

Czy łatwo zainstalować modyfikację?

Jak trudno jest instalacja modułu, co to jest? Wiele zależy, jak już wspomniano wyżej, konkretny model konsoli. Dlatego niektóre z punktów instrukcji poniżej mogą być niesprawne. Jednakże, z zastrzeżeniem odpowiedniego algorytmu jest wysoce prawdopodobne, że Freeboot pomyślnie zainstalowany. Tak, wybieramy (w przeciwieństwie do flash Xbox 360) Freeboot – rozwiązanie sprzętowe. Od czego zacząć?

Praca z Glitch

Pierwszą rzeczą do zrobienia – to zainstalować poprawnie usterki. Głównym wymogiem dla jego instalacji – możliwość późniejszego usunięcia bez szkody dla podstawowych funkcji konsoli. Optymalna metoda klejenia elementów Clitch i konsole – uszczelniacz. Może również iść płynny plastik.

Ważne jest, że układ nie jest w kontakcie z elementami konsoli. W związku z tym możliwe jest zastosowanie więcej materiału z tworzywa sztucznego w celu uformowania odczuwalny warstwy pomiędzy płytą a prefiksu (rzędu 3 mm).

Odczyt danych z pamięci NAND

Kolejnym zadaniem – usunięcie danych z konsoli NAND. NAND – błyskowa technologie pamięci, które charakteryzują się dużymi objętościami i z dużą prędkością. Jest zaangażowany nie tylko w konsolach do gier, ale także w mobilnych gadżetów, kamer, odtwarzaczy muzycznych, i tak dalej. G. Memory, wykonanych przez technologię NAND, oprócz wysokiego stopnia niezawodności.

Ale procedura uzyskania niezbędnych danych do dekodera jest poprzedzony instalacji jakiegoś dodatkowego wyposażenia. Faktycznie, w celu spowodowania usunięcia NAND wymaga SPI Flasher, a także zmodyfikowany procesor (element ten jest ustawiony na końcu pracy).

Trzeba podłączyć konsolę do komputera w celu czytania zrzutu NAND. Pierwszą rzeczą, którą trzeba dostarczyć zasilanie do konsoli. Korzystanie SPI Flasher, usunięcie może być dokonane NAND. Konsola Komunikacja z komputerem zostanie przeprowadzona poprzez kabel USB. Uznać, że SPI Flasher funkcjonuje prawidłowo, to można usłyszeć charakterystyczny dźwięk z komputera.

Należy pobrać specjalne oprogramowanie w Internecie – NANDPro. Otwórz go, a następnie uruchom plik o nazwie Czytaj Nand.bat. Po tym pojawi się na ekranie linii poleceń. To będzie kluczowym narzędziem w procesie ustalania Freeboot modyfikatora.

Co do zasady, wszystkie użytkownik musi zrobić – jest kliknięcie spacji. Po tym będzie NAND czytać. Ten proces trwa około godzinę. Po NAND zostanie usunięty z okna wiersza poleceń zostanie zamknięty. Teraz musimy inny plik – nand.bin. Musisz utworzyć folder na pulpicie komputera i przenieść plik z powrotem. Następnie powtórzyć operację z przeczytane Nand.bat. Podczas tej procedury, przeprowadzane usunięcie drugiej NAND obrazu.

Porównanie obrazów

Faktycznie, w jakim celu, my powtórzył operację? Fakt, że do montażu na konsoli Xbox 360 Freeboot własnymi rękami – proces, który wymaga szczególnej opieki. Konieczne jest, aby sprawdzić, czy dwie powstałych obrazów, a jeśli są błędy, może to doprowadzić do uszkodzenia konsoli bezużyteczny.

Przenieść istniejące obrazy w jednym folderze. Jeden z plików powinna zostać zmieniona tak, że nie przypadkowo zastąpiony innym. Aby sprawdzić poprawność plików należy pobrać specjalny program. Najlepiej nadaje się do tego celu narzędzia JTAG. Trzeba go pobrać, uruchomić i przejść do Advance kartę, a następnie – NAND porównania. Sprawdzić obrazy uszkodzonych bloków. Idealnie, program powinien wyświetlić komunikat, że bloki nie pasujące brakuje. Ale jeśli nadal jest wykryty błąd, powinien ponownie zostać usunięte NAND.

Praca z Multi-Builder

Kolejny typ oprogramowania, które będą niezbędne dla nas – to 360 Wielu Builder. Odpowiednie wersja 0.82. Po zainstalowaliśmy go w folderze my360 znajduje się w folderze Data (gdzie został zainstalowany program), konieczne jest, aby umieścić obraz NAND, sprzed zmiany nazwy nanddump.bin go złożyć. Po uruchomieniu programu.

W jego interfejs, należy wybrać opcję 1-Trinity, aby umieścić numer 1, a następnie naciśnij Enter, a następnie natychmiast – dowolny inny klawisz. Po tym będzie kodowanie specjalnym pliku, który następnie należy zainstalować konsolę. Uważają, że jest bardzo prosta: trzeba wejść do folderu, w którym multi Builder zainstalowanego programu, a następnie udać się do danych i znaleźć żądany plik. Powinno to wyglądać tak: image_00000000.ecc. To musi być skopiowane do folderu Nandpro. Po tym, otworzyć wiersz polecenia i wprowadź następujące do: nandpro USB: + W16 image00000000.ecc. Teraz możesz nacisnąć spację.

Zacznij pisać pliku do konsoli. Oczekuje się, instalacja 50 bloków. Po zakończeniu procesu, można zamknąć okno wiersza polecenia. Po przeprowadzce do tego etapu pracy z konsolami sprzętowych.

Praca ze sprzętu i dodatkowego oprogramowania

Kolejny krok – modyfikując drutów lutowniczych na chipie. Po – uruchomić konsolę, z wykorzystaniem kabla kompozytowego. Jeśli błędy w sprzęcie nie są dozwolone, a następnie na głównej konsoli, specjalny układ świateł LED. Przedrostek powinien uruchomić. Następnie będziemy pracować z interfejsem oprogramowania.

Gdy konsola zacznie się uruchomić, na ekranie powinien pojawić Xell Menu. Na jednym etapie rozruchu wyświetlacz pokazuje istotny parametr – CPU.Key. Konieczne jest, aby przepisać i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Po – utwórz zwykły dokument tekstowy o nazwie cpukey.txt i wprowadzić odpowiednie dane do niego. Musi przejść do folderu my360 – w katalogu danych, umieszczone wewnątrz folderu, w którym został zainstalowany program Wielu Builder. Należy również zapoznać plik nanddump.bin.

Następnie należy uruchomić multi Builder. Odpowiedniego interfejsu konieczne jest ustalenie liczby 1, a następnie nacisnąć przycisk ENTER. Po tym, program poprosi RawFlash pliki typu. Musisz przejść do folderu Dane tam znaleźć plik o nazwie updflash.bin, a następnie zmień jego nazwę na nandflash.bin. Po tym, trzeba pobrać oprogramowanie Rawflash i skopiowane do odpowiedniego folderu istniejącego pliku – nandflash.bin, a następnie napisać wszystko na pustym dysku flash USB.

Uruchom konsolę po włożeniu do tego samego nośnika flash. Podczas procesu uruchamiania będzie musiał dokonać wysokości 400 bloków. Po pomyślnym zakończeniu tego procesu modyfikacji Freeboot jest poprawnie zainstalowany w konsoli.

Co zrobić po instalacji

Jak tylko zainstalował 360 Freeboot Xbox, ustawiając odpowiednie interfejsy – nasz następny krok. Przede wszystkim potrzebujemy specjalnego oprogramowania. W szczególności: – jest powłoką Xexmenu. Innym przydatnym programem – FreeStyle Dash – «kokpity”, który ma wiele możliwości. Być może trzeba Dashlaunch – Ładowarka poprzednie użytkową. Zaprojektowany do obsługi plików w pamięci NAND flash.

Program Iso2God jest przeznaczony do konwersji plików ISO-god-treści, które mogą być odczytywane za pomocą programu FreeStyle Dash. Może być również konieczne narzędzie Format FAT32, za pośrednictwem której różne systemy plików formatowania w uniwersalnym systemie FAT32.

Rozważenia możliwości niektóre z wymienionych rodzajów oprogramowania w szczegółach.

Praca z Dash FreeStyle

Ten program może być przydatne do tego zadania, jak instalacja gry: Freeboot Xbox 360, jak wiemy, może być używany jako narzędzie do prowadzenia szerokiej gamy produktów do gier. Rozważany widok oprogramowania zawiera interfejsy do temperatury komponentów procesora i płyty głównej pomiaru. Może on być używany do regulacji prędkości obrotowej zespołu wentylatora chłodzącego.

Można zauważyć, że program, o którym mowa, nie zastępuje NXE interfejs, znany wielu użytkownikom. Istnieją proste i niedrogie sposoby, aby szybko przełączać się pomiędzy NXE i FreeStyle Dash. Tak więc, aby dostać się do NXE, wcześnie boot-top box RB nacisnąć i przytrzymać przez chwilę. Aby przejść do interfejsu FreeStyle Dash z NXE, naciśnij przycisk środkowy, a następnie – Y.

Praca z ISO2GOD

Program ten pozwala, jak już wspomniano powyżej, przekształcanie obrazów w formacie plików ISO Boga. Ten rodzaj treści, które zauważyć można także odczytać za pośrednictwem kokpitów NXE. Konieczne jest jedynie, aby umieścić pliki gry w specjalnym folderze – HDD zawartość 000000000000000 . Aby móc otworzyć pliki z FreeStyle Dash, należy ustawić odpowiednią ścieżkę w ustawieniach programu.

Zastanów się, jak korzystać z ISO2GOD. Program ten należy pobrać do komputera i uruchomić go. Następnie w interfejsie oprogramowania, wybierz Dodaj ISO. Następnie określ ścieżkę do odpowiedniego obrazu i współrzędne pliku wyjściowego. Następnie należy ustawić opcje dotyczące optymalizacji rozmiaru zawartości. Na przykład, jeśli wybierzesz Pełny obraz zostanie sformatowany (w miarę likwidacji pustych sektorów). Po ustawieniach wyświetlanych kliknij przycisk Konwertuj.

Otrzymany plik będzie dostępny w folderze określonym podczas instalacji. Teraz trzeba go skopiować na dysk flash USB w folderze Gry. Następnie, gra może być uruchamiany za pomocą odpowiednich interfejsów, na przykład konsole, Freestyle Dash.

Praca z plikami DLC

DLC-zawartość może być również stosowany w Freeboot Xbox 360. Instrukcje na temat korzystania z czegoś takiego. Po pierwsze DLC «» odblokowany typy należy pobrać, który nie jest chroniony przez algorytmy licencyjnych. Pliki Posta do folderu na dysku twardym Content 0000000000000000. Dopuszczalne jest umieszczenie główną treść gier na dysk flash, ale DLC powinny być przechowywane na dysku twardym konsoli.

plastry TU

Plastry TU można również stosować podczas pracy z Freeboot Xbox 360. Instrukcje dla ich instalowania – poniżej.

Musisz najpierw wybrać żądaną grę FreeStyle interfejsu Dash. Następnie naciśnij Y, a następnie wybierz opcję Zarządzaj TU. Następnie ponownie naciśnij Y. Po tym, program należy pobrać niezbędne pliki. Po zakończeniu tego procesu, można nacisnąć, a następnie odpowiednie ustawienie zostanie aktywowany.

Oczywiście, istnieje wiele innych rodzajów oprogramowania do pracy z modyfikatorem. Istnieją różne emulatory dla Xbox 360 Freeboot, przedstawione w szerokim zakresie. W przypadku użycia konsoli praktyka cechy – po instalacji chip będzie dostępny dla wszystkich właściciel dekoderów.

Oczywiście, można również pobrać różne gry i Xbox 360. GTA Freeboot pozwala na uruchamianie, jak wielu doświadczonych graczy, całkiem poprawnie, choć jest dość wymagający od funkcjonalności sprzętowych konsole do gier.

Xbox połączyć z komputerem przez Wi-Fi

Niezwykła cechą, która daje Freeboot, – jest podłączenie konsoli Xbox do komputera za pomocą Wi-Fi. Optymalna Standard, który może być w ten sposób zastosowane. – FTP. Pozwala to, na przykład, aby pobrać gry do konsoli za pomocą menedżera plików PC.

W celu uzyskania odpowiedniego mechanizmu, konieczne jest, z jednej strony, należy podłączyć konsolę do routera poprzez LAN-kabel. Komputer w tym samym czasie może wchodzić w interakcje z routerem poprzez Wi-Fi. Następnie trzeba uruchomić menedżera plików, jeden z najbardziej wygodnych opcji – Total Commandera. W tym programie, naciśnij klawisz CTRL i połączenie z N, a następnie wprowadź adres IP. Następnie można użyć plików.

Są to podstawowe zasady Freeboot Xbox 360. Co to modyfikator sprzęt i jak to jest lepiej niż firmware, nauczyliśmy. Pytanie, oczywiście w odpowiedniej praktyce związanych konsole szans po zainstalowaniu go na żądanym układzie. Należy pamiętać, że wprowadzenie zmian do konsoli – działania, które skutecznie pozbawia gwarancji producenta. Ponadto, istnieje możliwość, że awarie mogą być podczas Freeboot instalacji.

Zaleca jeszcze zaufany do przeprowadzenia procedury przedstawione w pytaniu doświadczonych specjalistów. Jeśli, na przykład, z instalacja problemu wióra nie może być – wystarczy postępować zgodnie z odpowiednimi instrukcjami, a następnie, na przykład, rozwiązanie problemu „jak uaktualnić Xbox 360 FreeBoot” mogą wymagać wyższych kwalifikacji.