625 Shares 9291 views

Łódź Eskimosi i nadal aktualne

Świat znany różnych urządzeń do pokonania przestrzenie wodne. Odzie różnych ludzi z najbardziej niespodziewane materiałów; Ich wybór zależy od tego, co jest bogata w obszarach, w których jeden lub innego narodu. Z tego punktu widzenia, wydaje się nam najciekawsze Eskimos łodzią dzienny, jak wiadomo, w bardzo trudnych warunkach, w miejscach ubogich najbardziej znane nam materiał. I choć te północne myśliwych z powodzeniem zajmuje się wydobyciem ryb i zwierząt morskich.


Różnorodność łodzi eskimoskich

Wszelkie pływające muszą być zgodne z ich przeznaczeniem. W trudnych warunkach północnych Eskimo Łódź może być używany w dwóch celach: Polowanie, czyli przepisów górniczych i transportu. W związku z tym statek transportowy o nazwie „łódka eskimoska” i stanowiły dość szeroki łódź z otwartym górze, gdzie można dodać obciążenia. Łódka eskimoska uważane za łodzią damskiej jak transport, zajmująca się głównie nimi. Z kolei łódź rybacka Eskimosi nazwano „canoe”. To sprawia, że doskonały wodoodporny, szczelnie zamknięty od góry – pozostawia dziurę zatykanie ciało myśliwego. Kajak był bardzo wąski i zwinny, z dobrą zwrotność.

Co sprawia, że Eskimosi łodzią

Na dalekiej północy, w miejscu naturalnym środowisku tego narodu, drzewa w wielkim niedostatku. Jednak szkielet którego Eskimosi miał łódkę, został jeszcze wykonany z drewna. Dla niego, przechodząc do fin – drewna, noszone przez lata wodach oceanu. Z biegiem czasu, jak te odległe brzegi statków zaczęli przybywać, Eskimosi zaczęli się targować na polowania gotowych płyt. Korzystne jest jednak jeszcze podane do lasu pływających, ponieważ jest o wiele łatwiej niż na pokładzie.

Drewniane mors bazowej lub amortyzujące borsukowe, usunięte ze świeżo ubitych zwierząt. Jeśli skóra została podjęta „czerstwy”, miał wtedy długo moczyć w wodzie słonej i pokonać ją ponownie stać się elastyczne. Skóra-zawinięty, Eskimo łódź została całkowicie zamknięta i nigdy nie brakowało kroplę wody. Zwłaszcza, jeśli są prawidłowo szyte specjalny szew których kobiety szkolono od najmłodszych lat. Ponadto, w celu zwiększenia skóra wodoodporna poza poszycie posmarować olejem lub tłuszczem.

Cechy konstrukcyjne łodzi eskimoskich

To dzięki nim, że jest niemożliwe, aby zatopić kajak nawet celowo. Eskimo łódź posiada środek ciężkości poniżej linii wodnej, dzięki czemu jest bardzo stabilny. Nawet w przypadku przewrócenia go Rower nogi, z pewnymi umiejętnościami, okaże kajak w odpowiedniej pozycji bez trudności.

Wnętrze łodzi przymocowany śródlądowe zwierzęta morskie, napompowane powietrzem – to zwiększona wyporność.

Otworu obudowy myśliwego zostało zrobione dokładnie rozmiar jego ciała; był w ramie obręczy, na której rozciągnięta skóry, dzięki czemu cała konstrukcja jest całkowicie odizolowany od wody.

Po drugiej stronie „pokładu” rozciągnięte paski mocujące zaczep. Na przykład, ptak został ustalony mocno przez nich, podczas gdy duża pas morski zwierzę zostało przymocowane do poprzecznego rozciągania i holowany tył statku.

W skrócie, Eskimo łódź była wyjątkowo niezawodne i dostosowane dokładnie do polowania wodnym.

Zastosowanie nowoczesnych kajaków

Pomimo długiej historii i pozornej prymitywizm, Eskimosi Łódź rybacka w modzie w chwili obecnej. Do tej pory, kajaki Arctic Circle dokonać we własnym zakresie. Jednak to nie jest tylko korzystanie z takich łodzi. Ostatnio coraz większą popularność zyskuje kajakiem – do pokonania dużych rzek i tereny otwarte wody, podczas których wykorzystywane starożytną Eskimo łodzi. W tym sporcie, oczywiście, nie są wykorzystywane domowe kajaki (choć wielu fanów uważa, że jest to specjalny glamour domowej roboty). Nowoczesne łodzie typu wykonane z kompozytowego, polietylenu lub węgla. Jednak wszystkie wymogi muszą być spełnione przez Eskimosów starego kajaku, a następnie.