804 Shares 9155 views

Olej do 2-suwowym silnikiem zaburtowym. Silniki Marka i wybór oleju

silnik zaburtowy rynek stopniowo wypełniać progresywnego urządzeń cztery-suw. Jednak zdecydowana większość obiektów pływackich wyposażone w sprzęt staromodny. 2T nie tracą na popularności. Jego utrzymanie w warunkach pracy silnika jest właścicielem zadaniem.


. Sprzęt używany przez dłuższy czas i skutecznie, trzeba wybrać odpowiedni olej do 2-suwowym silnikiem zaburtowym. Z oczywistych powodów, wielu rybaków i myśliwych są skłonni obniżyć koszty. Dlatego są one chcą zastąpić licencjonowaną narzędzia od producenta silnika. Jak nie dokonać złego wyboru, pomoże zrozumieć, porady ekspertów.

Cechy smarowania

чаще всего применяется для надувных лодок, которые используются рыбаками или охотниками. 2-suwowy silnik jest najczęściej używany do pontonów wykorzystywanych przez rybaków i myśliwych. System ten wymaga odpowiedniej opieki. Koszt silnik jest dość wysoki. W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie konserwacji, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania producenta. Będzie to znacznie wydłużyć żywotność silnika. Dla konieczne jest użycie specjalnych narzędzi. Po uruchomieniu silnika posiada system chłodzący, który nie wykorzystuje powietrze i wodę.

2-suwowy silnik ma prostego urządzenia. Jest wystarczająco mały, lekki. Taki sprzęt jest szybko nabiera tempa i mniej wymagający od jakości paliwa. Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest jego smarowanie mieszaniny oleju i benzyny. Gdy silnik jest spalany wewnątrz urządzenia kompozycji.

Wymagania i standardy

W3. Oleje silnikowe do silników 2-suw łodzi są oznaczone TC-W3. Standard ten został opracowany US National Association of Stoczniowców. To pokazuje, jak również narzędzie smaruje i chroni części silnika i mechanizmów.

Olej do silników łodzi musi spełniać szereg obowiązkowych funkcji. Zapobiegają tarcia pomiędzy ruchomymi elementami mechanizmów. To zwiększa okres eksploatacji silnika. Między innymi, olej reprezentowane kategorie pozwalają ograniczyć agresywne oddziaływanie środowiska morskiego (lub świeżej wody) na części silnika. Ponadto smary jakościowe usuwania ciepła z ruchomymi elementami systemu.

W3 к смазочной продукции для 2-тактных двигателей, является отсутствие в них металланионов. Podstawowym wymogiem, który przynosi standardu TC-W3 produktów smarowych do silników 2-suwowych, jest ich brak metallanionov. Gwarantuje to, że składniki mechanizmów nie pozostanie depozyt z mieszaniny oleju i benzyny.

olejne

лучше приобрести, владелец плавательного средства в первую очередь должен заглянуть в инструкцию по эксплуатации этого оборудования. Studiując jaki rodzaj oleju do 2-suwowych silników zaburtowych jest lepiej kupić, właściciel obiektów pływackich powinny najpierw szukać w instrukcji obsługi tego urządzenia. Producenci zalecają konkretne rodzaje smarów, które są w pełni zgodne z cech konstrukcyjnych sztuki. Jeśli planujesz wlać więcej oleju do silnika, należy pozyskać środki z identycznym zestawem atrybutów i używać do pralki.

Istnieją dwa główne rodzaje olejów do silników zaburtowych. Ich podstawa jest wykonana z syntetycznych lub mineralnych składników. Pierwsza opcja jest bardziej płynny. Jest często stosowane w nowych silnikach. Odmiany mineralne są tańsze. Są one często stosowane w silnikach typu starych. Takie preparaty pozwalają na uniknięcie wycieków. Syntetyczne środki łatwo przedostaje się przez nieszczelne dławiki sąsiednich.

Dodatkowe komponenty

входит определенное количество дополнительных элементов. Oprócz bazy olejowej na silnik zaburtowy 2T obejmuje pewną liczbę elementów dodatkowych. Ich głównym zadaniem jest funkcję i zdolność do rozpuszczania się w benzynie oleje smarowe. Większość z tych produktów zawiera dodatki z poliizobutylenu.

Niniejszy materiał ma charakter podobny do gumy. Przy spalaniu w dużych ilościach na wewnętrznych powierzchniach depozyt. Dlatego producenci zapewniają specjalne formuły, które pozwalają utrzymać silnik w czystości przez długi czas.

nowe technologie

владелец должен выбирать правильное средство. Stosując silnik „Suzuki”, „Merkury”, i tak dalej. E., właściciel musi wybrać odpowiednie narzędzie. Musi spełniają lub przekraczają wymagania przedstawione przez międzynarodowy standard. Aby to zrobić, producenci stosują specjalną technologię do tworzenia swoich produktów.

Ponieważ dodatki są łączone w różnych proporcjach, a nie mogą być stosowane w oleju silnikowym drugiej sieci. Przedtem należy dokładnie przepłukać system ze specjalnymi środkami. Ale najlepiej jest nabyć środki tożsamości marki tego samego producenta.

Gdy silnik pracuje w wodzie jest wymagane do stworzenia warunków dla przeprowadzenia tego procesu w maksymalnej jakości. Temperatury, w których występuje wypalenia mieszaniny w smarze w silnikach silnik jest znacznie mniejsza niż w samochodzie. Dlatego niektóre firmy rozwijają dodatki kompleksy, umożliwiając tak skutecznie, że proces.

przedłużenie życia

«Ямаха», «Меркурий» и множество других популярных устройств тестируются производителем в условиях производства. Pontonu „Suzuki”, „Yamaha”, „Merkury” i wiele innych popularnych urządzenia są testowane przez producenta w środowisku produkcyjnym. Zgodnie z konstrukcją urządzenia opracowanego dla kompozycji, najbardziej odpowiednie dla każdego urządzenia zewnętrznego smarowania.

Dużych producentów reprezentowanych technologii tworzenia specjalnych środków, które najlepiej pasują do produkowanych sprzęt.

Oprócz wysokiej jakości środków smarnych i funkcji anty takie środki można znacznie przedłużyć żywotność silnika. Redukują one korozji i zapewnia skuteczne smarowanie elementów wypalenia.

oleje Evolution

, необходимо оценить само оборудование. Aby wybrać odpowiedni olej do silnik zaburtowy 2-suwowym, konieczne jest, aby ocenić sprzętu siebie. To może być dość stare czy nowe próbki.

Wcześniej jeden rodzaj oleje używane do silników przyczepnych. Został on nazwany M-12-TP. Z biegiem czasu, kraj ten zaczął dostarczać importowane odmian prezentowanych produktów. Ich próbka analogu produkt krajowy stał MGD-14M.

W3. Jednak, jak eksperci sugerują wskazówki na dziś można uznać za dobry olej do silników zaburtowych jest jedynym, który został certyfikowany TC-W3. nie jest konieczne użycie innych środków dla silników nowej próbki.

W starszych silnikach jest całkiem możliwe, aby stosować oleju mineralnego stare próbki, takich jak MS-20. Ale to nie jest zalecane takie eksperymenty z nowymi silnikami. Modern Synthetic oznacza znacznie przekracza norm, ale uważa się za najbardziej korzystne w takim przypadku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

, «Ямаха» и прочих новых разновидностей оборудования, следует обращать внимание на некоторые особенности. Wybierając olej na silnik 2-stroke „Merkury”, „Yamaha” i inne nowe rodzaje urządzeń, należy zwrócić uwagę na kilka cech. Jak wspomniano powyżej, w tym przypadku bardziej odpowiednie Syntetyczny olej. Zdała odpowiedni certyfikat, Producenci przetestowane w specjalnych warunkach.

Aby nie dokonać złego wyboru, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na opakowaniu. Jeśli mówi „Syntetyczne» (syntetyczny), najprawdopodobniej w słoiku jest narzędziem, który jest podobny pod względem właściwości do gatunku mineralnych. To poprawiło właściwości. Ale takie smary nie są zgodne w prawdziwie jego właściwości olejów syntetycznych.

Aby kupić smarów syntetycznych podstawy, należy wybierać produkty z napisem na opakowaniu pełni syntetyczny. Podczas stosowania takich środków zmniejsza ilość spalin zwiększa smarów biodegradacji.

opinie użytkowników

Różne źródła prezentowane są opinie użytkowników na temat silników smary łodzią. Negatywne opinie wystąpić, jeśli używasz niewłaściwych środków w nowych lub starych silników.

нового образца отмечено как один из недостаточно качественных расходных материалов. „Lukoil” silnik 2-suwowy olej nowa próbka zauważyć, jako jeden z niewystarczających materiałów wysokiej jakości. Gdy silnik jest utworzona depozytu, który powinien być obserwowany przy użyciu środki do jakościowej.

W przypadku silników „Yamaha” i inni producenci z tej samej firmy opracowała linię funduszy Yamalube (koszt – ok. 450-500 rubli / l). Środki te, według opinii, jest wystarczająca jakość. Wiadomo także wysokiej jakości marki "Motul" (koszt – od 700 rubli / l.).

W przypadku silników „Suzuki” uważany jest za najlepszy olej Marine końcowego, (550-600 rubli. / L). Droższe koszty pomocą "Quicksilver" (850-900 rubli. / L). Jednak koszt takich aktywów jest w pełni zgodne z ich jakości.

, каждый владелец плавательного средства сможет выбрать лучший вариант. Po rozpatrzeniu jak wybrać olej na silnik zaburtowy 2-suwowym, każdy właściciel obiektów pływackich będzie mógł wybrać najlepszą opcję. Silnik będzie wtedy pracować długo i niezawodnie.