574 Shares 3048 views

Karta sieciowa nie widzi kabla: sposoby rozwiązywania problemów

Komputer – złożona maszyna, która współdziała z wielu różnych komponentów. Czasami praca niektórych urządzeń nie powiedzie się. Na przykład, podczas pracy w Internecie istnieje wiele problemów. Dość często ludzie mają do czynienia z sytuacją, w której karta sieciowa nie widzi kabla do komputera. Co zrobić w tym przypadku? Jakie mogą być przyczyny tego zjawiska? Co zrobić, aby przywrócić połączenie z internetem?


szkoda

Pierwszą i najbardziej powszechną przyczyną problemu – jest to uszkodzenie fizyczne podłączony sprzęt. Karta sieciowa nie widzi kabla internetowego? należy najpierw sprawdzić jego integralność. Jest prawdopodobne, że przewód jest przygnieciony przez lub nawet uszkodzony.

Ponadto zaleca się, aby sprawdzić integralność gniazda do podłączenia kabli i złączy. Jeśli wszystko jest w porządku, można szukać przyczyny problemu gdzie indziej. Uszkodzenie prowadzi do tego, że karta sieciowa nie widzi kabla, aby rozwiązać ten problem.

Pomaga tu, co do zasady, kabel zamiennego i połączeń wtykowych. Żadne inne opcje nie są przewidziane.

ustawienia

Kolejnym rozwiązaniem jest również nie tak rzadko. Często zdarza się, że karta sieciowa nie widzi kabla od internetu w zatopionych ustawień sieciowych. Zjawisko to zazwyczaj nie wywołuje panikę wśród użytkowników.

Aby wykluczyć takiego scenariusza, użytkownik jest proszony, aby otworzyć „centrum sterowania siecią”. W oknie, które się pojawi, spojrzeć na wyniki. Jeśli połączenie między komputerem i spalić krzyż na czerwono, problem z internetem jest naprawdę. Najprawdopodobniej NIC nie widzi kabla powodu zatopionych ustawień.

Popraw sytuacja jest zapewnienie, że użytkownik kliknie na czerwonym krzyżem między komputerem i Internetem, a następnie czeka na wyniki badań. Po jej zakończeniu, można postępować zgodnie z instrukcjami kreatora, aby utworzyć sieć.

Jeśli karta sieciowa nie widzi kabla, skontaktuj się z operatorem. On pochodzi z siecią danych konfiguracyjnych, które są wpisane w odpowiednie pola (na przykład adres IP). Praca jest oferowana w tym samym „centrum sterowania siecią.”

sterowniki

Ale to nie wszystko! Komputer – zaawansowanym urządzeniem. Jeśli usterki może być trudne do ustalenia źródła problemu. Dlatego rozwiązanie problemu leży w wyczerpującym poszukiwaniu wszystkich możliwych przyczyn awarii. Nie są one tak mało.

Karta sieciowa nie widzi kabla? Jest możliwe, że problem leży w oprogramowaniu. Dokładniej, w sterownikach. Jest prawdopodobne, że komputer jest nieaktualne lub że oprogramowanie dla oprogramowania sprzętu. A więc to nie jest rozpoznawany przez system operacyjny.

Sytuacja może być łatwo usunięte. Aby to zrobić, należy:

  1. Otworzyć „Menedżer urządzeń”. Najlepiej jest to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie „Mój komputer”. Następnie wybierz „Właściwości”, a następnie – żądaną usługę.
  2. Otwórz sekcję „Karty sieciowe”.
  3. Kliknij na nazwę karty sieciowej i wybierz „Drivers”.
  4. Kliknij na „plecach".

Technika ta pomaga, gdy karta sieciowa jest wadliwa praca początek dramatycznie. To jest, gdy kabel uprzednio rozpoznane. Wycofywanie metoda umożliwia ustawienie karty sieciowej do wcześniej.

Przy ponownej instalacji sterowników znacznie prostsze – wystarczy pobrać lub przesłać za pomocą oprogramowania instalacyjnego CD na oficjalnej stronie producenta karty sieciowej, a następnie zainstalować go. Tylko kilka minut – i gotowe!

odłączenie

Użytkownicy często skarżą się, że mają wbudowaną kartę sieciową nie widzi kabla sieciowego. Co zrobić w tym przypadku? To nie ma znaczenia, to jest o wbudowanym komponentem lub nie. Główną rzeczą, która powoduje awarii pozostają takie same.

Nie należy wykluczyć, że karta sieciowa jest odłączony lub nie działa w ogóle. Można to sprawdzić w „Menedżerze urządzeń”. Jeśli pojawi się karta sieciowa o napisami z nazwą karty sieciowej jest czerwony krzyżyk, to problem jest naprawdę w urządzeniu bezczynności.

Powszechnie zaleca się wymianę uszkodzonego elementu. A następnie kabel Internet będzie ponownie rozpoznawana przez system operacyjny. W praktyce, ludzie nie są tak często do czynienia z niekompatybilnością sprzętu. Ale do wykluczenia go jeszcze nie powinno być.

niezgodność

Wszyscy użytkownicy coraz częściej do czynienia z sytuacją, w której karta sieciowa nie widzi kabla. Windows 7 może wykryć problem bardzo szybko. Wszystkie te klasyfikacje są istotne dla tego systemu operacyjnego.

Jednak właściciele Windows 10 może być do czynienia z takim problemem jak niezgodność sprzętu. To nie działa, niektóre modemy, głośniki, mikrofony, myszy i inne elementy komputera z tym systemem operacyjnym. Dlatego też pozbyć się problemu, możesz:

  • ponowna instalacja systemu operacyjnego;
  • kupiłem nową kartę sieciowa / modem.

Nie więcej opcji do zwalczania niezgodność sprzętu nie jest oferowany. To powinno być zapamiętane przez każdego użytkownika.

wirusy

Jeśli wszystkie te opcje nie działają, a karta sieciowa nie widzi kabla, możliwe jest sprawdzenie systemu operacyjnego pod kątem wirusów. Często są przyczyną większości problemów i niepowodzeń.

Wirus może być wykryty za pomocą programów antywirusowych. Po zeskanowaniu komputera, trzeba traktować system operacyjny. To jest po restarcie. Jeśli karta sieciowa nie jest widoczne na kablu ze względu na obecność wirusów, a następnie te kroki przyczynią się do rozwiązania problemu.