108 Shares 9703 views

WiFi Direct – co to jest? Jak skonfigurować i jak korzystać z Wi-Fi Direct?

Każdego roku pojawia się coraz więcej nowych technologii, które mają na celu poprawę i uczynić nasze życie łatwiejszym. Jednym z nich jest Wi-Fi Direct. Że byłoby to zrozumiałe, jeśli przyjrzeć się bliżej samej technologii i jak to działa. Urządzenia obsługujące ten sposób komunikacji, zdolne do transmisji danych z dużą prędkością – do 250 megabitów na sekundę, a w znacznej odległości – do 200 metrów. Niezawodne sieci jest wyższy stopień ochrony kanału. Aby zbudować taką sieć opartą na routerze po prostu nie jest to konieczne.


Kluczowe cechy

WiFi Direct to warto rozważyć bardziej szczegółowo. Co to jest? Ten nowy standard transmisji informacji, które umożliwia wielu gadżetów realizować połączenia między routerem bez użycia urządzenia sieciowego. Osoba zaangażowana w ten proces nie jest konieczne, ponieważ urządzenie może automatycznie wykryć siebie. Choć nie jest to standard, i certyfikacji. Do tej pory, dwa urządzenia mogą być połączone za pomocą komunikacji bezprzewodowej tylko z udziałem router pośredniego poziomu. Jednak router nie jest już wymagana przy użyciu Wi-Fi Direct. Co to jest i jak to działa, to tu i uznane metody.

Metoda ta pozwala na podłączenie wielu gadżetów. Oprócz standardowych takich urządzeń jak laptopy, smartfony i telefony mogą być podłączone do sieci cyfrowej ramki, skanery, drukarki, magnetowidów, itp, a następnie podstawowym warunkiem jest obecność odpowiedniego układu.

Jak to było wcześniej?

Sieci domowej kilkakrotnie poddane wprowadzenie podobnych usług i protokołów. Wśród aktualnie istniejącej Wi-Fi Direct jest uważana za najbardziej obiecujący rozwój, który ma tylko jedną przeszkodę w rozwoju – reakcję konsumentów.

Niektórzy mieli wrażenie, że norma ta będzie wkrótce całkowicie zastąpić wszystkie znane Bluetooth, który jest dość popularny w tej chwili. Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę Wi-Fi Direct, stanie się jasne po określeniu zalet tego rozwiązania w porównaniu do tradycyjnej technologii Bluetooth. Tutaj możemy mówić o wyższej szybkości transmisji danych, im większa odległość, a także solidnej kanał zabezpieczeń. Istnieją jednak wady, które są dość znaczące.

cechy charakterystyczne

Warto chipy rozważają Wi-Fi Direct. Jak korzystać z tej technologii, stanie się jasne później. Elementy mogą mieć jeden z dwóch typów: zakresu 2,4 GHz, 5 GHz i jednocześnie obsługiwać obu tych wartości.

W technice istnieje kilka przydatnych funkcji: Device Discovery and Service Discovery. Z ich pomocą nie tylko gadżety odnaleźć siebie i łączą się w sieci, bez ingerencji człowieka, ale także poinformować o możliwości każdego urządzenia. Na przykład, jeśli chcesz wysłać plik audio z telefonu do dowolnego miejsca na liście urządzeń hosta są tylko te, które są w stanie przyjąć i korzystać z tego typu danych, a cała reszta będzie po prostu być z niej wyłączone. Dzięki temu użytkownik nie przejść całą przedstawioną listę w poszukiwaniu właściwej gadżet, a jedynie wybrać jedną z tych, które są wyświetlane.

W przeciwieństwie do innych rodzajów

Zwykle WiFi-sieć zakłada prymat punktu dostępowego, który kontroluje wszystkie inne urządzenia. Koordynator sieci WiDi również obecne, ale ta funkcja jest przenoszone z jednego urządzenia do drugiego, w zależności od mocy i autonomię, jak również funkcjonalności. Tak, lista preferencji jest następująca: laptopy, tablety, smartfony, konsole, a po są urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki, systemy audio, aparatów cyfrowych i innych.

braki

Tak, teraz rozumiem, co Wi-Fi Direct; jak go używać – również nie jest już problemem. Należy zająć się jego problemami. Włożyli rozwój technologii, a jego popularność została zakwestionowana.

Główne wady

  • Zaśmiecania eteru. Gdy sieć bezprzewodowa jest zorganizowany w sposób konwencjonalny, podłączenie wszystkich urządzeń do jednego punktu dostępowego. W tym sensie możemy mówić o większej różnic Wi-Fi Direct. Jak założyć taką sieć? Całkiem proste. Tutaj można mówić o równoczesnym tworzeniem i funkcjonowaniem sieci w kilka gadżetów, które komunikują się ze sobą, przekazując dane. Prowadzi to do tego, że, na przykład, w wieżowcu będzie działać dziesiątki lub setki sieć, tworząc prawdziwy bałagan w powietrzu, ponieważ są one nadawane o różnych pojemnościach i częstotliwości. Sieci te nie mogą być kontrolowane, ponieważ z tego, co produkują teraz zaśmiecają eter.
  • Słabe bezpieczeństwo sieci. Podczas gdy producenci urządzeń Wi-Fi Direct Android, i mówić o najlepszym bezpieczeństwa takich sieci w porównaniu z Bluetooth, to w rzeczywistości nie jest przypadek. Chociaż ten gadżet jest używany wyłącznie w sieci macierzystej, to można mówić o jego bezpieczeństwo, ale konieczne jest, aby przyjść z nim do biura, gdzie będzie znaleźć inne urządzenia i łączyć się z nimi problem. Sieć Wi-Fi Direct dla Windows może być używany jako serwer proxy za pomocą którego dane zostaną uzyskane z jednego z urządzeń w sieci, a nawet informacji korporacyjnych. Fachowiec będzie trudne do monitorowania wszystkich sieci generowany przez takie urządzenie, które ostatecznie prowadzą do zakazu stosowania tej normy w miejscu pracy. W efekcie może to pozostają popularne do użytku domowego lub znikają całkowicie.
  • Wysokie zużycie energii. Z jednej strony, może być używany do przesyłania dużych ilości danych na długich dystansach przy dużych prędkościach. Jednak nowoczesne gadżety tak szybko zwolniony, tak że dodatkowy ciężar może stać się ciężarem.
  • Zwiększony zasięg tej technologii nie zawsze jest zaletą. Sieć może być posiekany z daleka, może wbić klin i użyte przeciwko tobie.
  • Korzystanie z Wi-Fi Direct wymaga użycia specjalnego chipa tak łatwe WiFi nie nadaje się do tego celu. W tej chwili nie są gadżety, które są wyposażone w dwa układy, ale nie są one bardzo dużo.

odkrycia

Główną wadą wprowadzenia tej technologii polega na tym, że jego wsparcie jest przewidziane przez oddzielny układ, który różni się od tradycyjnego WiFi. A ponieważ w tej chwili nie jest tak wielu producentów uwzględniać w swoich urządzeniach takich modułów, użytkownicy nie chcą kupować nowych gadżetów do wykorzystania tej technologii.