483 Shares 3470 views

Jak podłączyć kamerę internetową do komputera

Być może każdy właściciel nowoczesnego komputera PC lub laptopa, co najmniej raz kusiło spróbować spotkać się z przyjaciółmi lub rodziną za pośrednictwem globalnej sieci. I to nie tylko rozmawiać (jest to łatwe zarządza telefon komórkowy), a także zobaczyć na ekranie znajomą twarz. Teraz ten problem, który jeszcze wczoraj wydawało się niemożliwe, to jest rozwiązane – wystarczy zorganizować wideokonferencję. Wymaga to bardzo mało:


– podłączenie do globalnej sieci z prędkością co najmniej 1 megabit dostępowego (im więcej tym lepiej);

– nabyć urządzenie do zapisu / nadawania obrazu i dźwięku;

– czytać, w jaki sposób podłączyć kamerę internetową do komputera , a następnie wykonać procedury;

– zainstalowanie oprogramowania do komunikacji wideo i kontakt z właściwą osobą za pośrednictwem Internetu.

Jak widać, wszystko jest bardzo proste. Ponadto, co roku sprzęt komputerowy używany przez wszystkich łatwiejszego: po pierwsze, technologia Plug – & – Zagraj w darmowe użytkowników od konieczności zrozumienia kanałów DMA i przerwanie numer; Następnie urządzenie USB samonastawne z możliwością pracy bez specjalnego sterownika (Driver); Teraz i systemy operacyjne stają się coraz bardziej proste. Podłączyć kamerę, a jego późniejsze korekty możliwe nawet dla ucznia. Nie to, co było kiedyś, gdy urządzenie poszedł dwa przewody – mikrofon i interfejs. Teraz, aby dowiedzieć się, jak podłączyć kamerę internetową, można w zaledwie kilka minut.

Przede wszystkim warto zauważyć, że to nie ma znaczenia, kto jest producentem kamery internetowej. To może być A4Tech, oszczędny, Microsoft lub innych w notebooku i to jest łatwiejsze. – Kamera już zbudowany (to samo oko z ekranu). Ale w jaki sposób podłączyć kamerę internetową, istnieją pewne niuanse.

Nowoczesna zewnętrzna kamera USB, jak już wspomniano, nie wymagają sterowników do pracy. Są one dość łatwe do zainstalowania na pulpicie (monitora), a wtyczka USB podłączyć do dowolnego dostępnego złącza jednostki systemowej. Pozostanie do uruchomienia programu i wideo, jeśli chcesz trochę dostosować obraz. W notebookach, to samo miejsce, w którym aparat jest już zbudowany, z reguły, należy zainstalować sterownik – specjalny program sterujący. Można go znaleźć na dysku systemowym (w zestawie z komputerem) lub pobrać ze strony producenta w zależności od modelu.

Jednak to odpowiedź na pytanie „w jaki sposób podłączyć kamerę internetową” nie jest wyczerpująca. Po zainstalowaniu sterownika, ponownie, jeśli jest to konieczne, można sprawdzić działanie urządzenia. W systemie Windows XP, odbywa się to w bardzo prosty sposób systemy – open label „Mój komputer” na lewo i odnaleźć urządzenia wideo. Pozostaje kliknij w aparacie i kontemplować swój własny obraz na ekranie. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać – jeśli aparat jest włączony, a następnie obok świeci się dioda LED.

Ale w wersji Windows, począwszy z Vista, Microsoft zniosła tę funkcję. Teraz, aby sprawdzić działanie aparatu, należy uruchomić oddzielny program, który współdziała z urządzeniem. Nietrudno się domyślić, że najczęściej jest to Skype.

Konieczne jest, aby uruchomić program, zarejestruj się. Następnie przejdź do „Narzędzia – Opcje -. Ustawienia wideo” Zwykle po podłączeniu kamery, można łatwo zrobić.