201 Shares 8756 views

Karta graficzna NVidia GeForce GT 440: dane techniczne, porównania z konkurencją i poglądy właścicieli

Dobra grafika entry-level akcelerator GeForce lineup od producenta kart graficznych NVIDIA z typowym dla tej klasy parametrów urządzenia – GT 440. Charakterystykę tego akceleratora może znacznie poprawić wydajność komputera osobistego w porównaniu z przypadkiem, gdy jednostka System wykorzystuje zintegrowany podsystem graficzny do obróbki wideo , To jego dane techniczne, funkcje i opiniach użytkowników zostaną omówione w niniejszym materiale.


Parametry karty graficznej

96 jednostki przetwarzania realizowane w GT 440. Funkcje tego akceleratora wskazują na ich częstotliwość pracy 1620 MHz. Ten sam układ taktowaniu 810 MHz. Akcelerator wyposażony jest w trzy rodzaje portów: VGA, HDMI i DVI. W tym drugim przypadku możliwe jest wyświetlanie obrazu bezpośrednio na wyświetlaczu 2. Pierwszy port jest analogiem i może wyświetlać obrazy w rozdzielczości 2048 x 1536, a ostatnie dwa cyfrowe i może wyświetlać obrazy w formacie 2560 x 1600.

Układ chłodzenia układu półprzewodnikowego. Maksymalna temperatura i ciepło opakowanie

Jak tylko aktywne systemy chłodzenia zostały zakończone w przypadku wszystkich produktów opartych na GT 440. Cechy jego procesor graficzny wskazał, że TDP w tym przypadku była równa 65 watów. To wystarczy, aby zrobić bez dodatkowego zasilania (portu PCI-E 16X, którego instalacja jest obliczana w akceleratorze, może wydać maksymalnie 75 watów), ale dużo do pasywnego systemu odprowadzania ciepła. W rezultacie, silent takie adaptery nie może być wartością domyślną. Najwyższa temperatura na chipie graficznym, model ten wynosi 98 stopni.

podsystem pamięci RAM

Dwa rodzaje pamięci może być stosowany w połączeniu z przyspieszaczem – to DDR3 i GDDR5. Maksymalna ilość pamięci RAM GT 440 – 2 Gb. Funkcje, takie jak modele akceleratorów zwrócił uwagę na fakt, że zostały one wyposażone tylko z DDR3 i miał częstotliwość pracy 900 MHz. To samo można powiedzieć o najczęstszych modyfikacji akceleratora graficznego 1 GB pamięci RAM. I tylko wersji GT 440 512 MB RAM GDDR5 obsługiwany od częstotliwości 1600 MHz. Ale magistrali pamięci nieco we wszystkich kartach graficznych GT 440 są identyczne i równe 128 bitów.

konkurencyjnych produktów

Bezpośredni konkurenci GT 440 jest zintegrowany akceleratory graficzne. W tym przypadku ten ostatni poziom wydajności był bardzo niski ze względu na to, że korzystać z pamięci systemowej niższych częstotliwości i małej szerokości pasma. Z kolei montaż takiej klasy dyskretnych grafiki może znacznie zwiększyć wydajność komputera ze względu na fakt, że nie ma potrzeby korzystania z pamięci systemowej RAM do przechowywania plików wideo. Od czasu wydania chipie graficznym była wielokrotnie aktualizowana gamę akceleratorów graficznych. Dlatego kupując GT 440 w tej chwili nie jest tak istotne, aby porównać ją z nowoczesnych zintegrowanych akceleratorów graficznych nie są całkiem w porządku. Ale w tym czasie akcelerator był jednym z najlepszych opcji kupna w segmencie kart graficznych entry-level.

Dzisiaj koszt wideo. Opinie o tym właściciele

Fenomenalna szybkość i wydajność z pewnością nie może pochwalić się obecnie karta graficzna GT 440. Funkcje na tle jej kart graficznych wyglądają naprawdę bardzo skromne. Ale w tym samym czasie, aby kupić taki akcelerator może być bardzo, bardzo skromny cena – 3000-4500 rubli. To właśnie ta cecha akceleratora często wskazują opinie właścicieli i potencjalnych nabywców.

wyniki

Jak na swoje czasy, dobra karta graficzna entry-level był GT 440. Dane ona naprawdę był jednym z najlepszych w tej części rynku. Ale od tego czasu asortyment producenta wielokrotnie aktualizowana. W rezultacie, akcelerator grafiki jest już nieaktualne i nieistotne.