886 Shares 4646 views

Produkcja płytek drukowanych w domu: cechy procesu

Produkcja płytek drukowanych w domu jest możliwe. Wymaga to jednak pewnego miejsca, sprzętu i czasu. Zaletą tego elementu jest to, że radiotelefony pracują nad nim niezawodnie i skutecznie.

Przygotowanie: wybór materiałów

Produkcja płytek drukowanych w domu zaczyna się od zbierania niezbędnych składników. Potrzebne będą:

  • komputer i drukarka laserowa (czarno-biały);
  • papier fotograficzny;
  • żelazka i lutowania;
  • wody, strumień, chlorek żelaza, aceton, cyna;
  • jednostronna (jednostronny) PCB, a jego powierzchnia powinna mieć powłokę miedzi.

Kiedy wszystkie elementy są montowane, można rozpocząć produkcję płytek drukowanych w domu. Najpierw trzeba narysować obwód. W tym celu najbardziej prosty edytor graficzny, chociaż można znaleźć specjalnie zaprojektowane do śledzenia deski programu. W tym momencie musisz zdecydować się na blokach funkcyjnych. Gdy obwód jest sporządzony, to musi być wydrukowany. Wystarczy pamiętać, że powinno być lustro.

Procedura wytwarzania płytę

Na tym etapie, obraz musi być stosowany do powierzchni leczonej elementu. Obszar, w którym obraz nie jest oznaczony, trawione proste reagenty chemiczne. Tylko trzeba pozostać na płytce drukowanej.

Produkcja płytek drukowanych w domu powinny być wykonane bardzo starannie. Na przykład, nie można dotknąć ręce drukowanego obrazu. Warto też zwrócić uwagę na powierzchni folii: jest on zobowiązany być tak czysty, jak to możliwe. Jeśli widzisz, że następuje utlenianie, starają się go rozwiązać za pomocą papieru ściernego. Oczywiście, pożądane jest, aby odtłuścić powierzchnię acetonu lub innego rozpuszczalnika. Po zabiegu, staraj się nie dotykać PCB.

Teraz zdjęcie, które chcesz przenieść do przygotowanej powierzchni. W tym ulotki zastosowano do płytki i prasować żelaza ogrzewa się do temperatury maksymalnej. Obraz w tym samym czasie nie powinny poruszać się w każdym przypadku. Ta procedura trwa kilka minut, aż liście żółkną.

Teraz trzeba umieścić kartę w przyszłości wodę do nadmiaru papieru nasączonego i można go szybko oczyścić. Jeśli obraz na powierzchni PCB uzyskanie jakościowo i dokładne, można przejść do następnego kroku.

Procedura wytrawiania

Aby rysunek został trwale nadrukowane w folii procesu wytwarzania płyt z obwodami drukowanymi obejmuje zastosowanie roztworu chlorku żelazowego. Zamiast przedstawionego materiału można stosować siarczan miedzi (100 g mieszać proszek i 200 g soli litr ciepłej wody). Procedura trawienie trwa około 15 minut.

Po wszystkie powyższe działania mogą być sposlosnut płytę czystą wodą i wywiercić otwory niezbędne do szczegółów. Pożądane jest również do czyszczenia powierzchni w strukturze za pomocą papieru ściernego. W ten sam sposób, to sprawiło, że wytwarzanie wielowarstwowych płytek drukowanych.

Aby produkt był bardziej estetyczny, można zorganizować przewodników. W tym celu konkretne rozwiązanie, w którym Zarząd. Po przetworzeniu przewody srebra nabyć kolor.