188 Shares 9113 views

Porady i sztuczki: opiekujący się rowerem

Na drodze, wszystko może się zdarzyć i może wymagać pomocy swojego przyjaciela – dwukołowy rower. Remonty, oczywiście, najlepiej wykonać w specjalistycznym warsztacie. Aby zmniejszyć ewentualne problemy po drodze do zera, powinno być stale i starannie dbać o swój pojazd.

Jak dbać o rower

Zobacz jak dobrze napompowane aparatu. Jeśli zbyt dużo, to jest obarczona przebitych opon, pomimo zwiększonej wydajności prędkości, zmniejszenie obsługi. Słabo napompowane, a nie w trakcie podróży – mógł ugryźć aparat i rozbicie go. Poluspustivshih na kółkach iść wcale trudne. Sprawdzić łańcuch – nie podarte, czy i ile jest ona rozciągnięta i węzły – dokręcenie kół, sztycy i kierownicę.

Obchodzi rower raz w tygodniu

Delikatnie pocierać transportu gąbki z płynem, unikając kontaktu z cieczą w tulei, transmisji i innych częściach, zawierających łożyska. Jeśli woda dostanie się na nich, smar umyć bardzo szybko, że niezmiennie prowadzi do gwałtownego pogorszenia części. Suche i nasmarować łańcuch. Nie można przemyć wodą. Nasmarować oszczędnie. Z powodu małej ilości zespołu będzie ostry i detale nie przetrwa do następnego sezonu. Jeśli dużo smaru spowodować łańcuch „nabędzie” brud, a to jest niebezpieczne dla gwiazd i ogniw łańcucha.

Raz w miesiącu

Opieka miesięczna rower jest prosta. Najczęściej w tym okresie pojazd rolkach około dwustu kilometrów. Średni czas do kontroli kolumny kierownicy, w wózek, widelec, ramę, stan zatyczek i łańcuch.

Przydatne porady dotyczące naprawy i konserwacji

Aby wyjąć pręt, potrzebny jest specjalny zmywacz, przykręcane do niego. To nie może być droga. W związku z tym należy odkręcić śruby lub nakrętki, przy czym łącznik jest zamocowany na osi wózka i z małą prędkością, a nie wiele, naciskając na pedał, napęd kilkaset metrów. Następnie można łatwo usunąć element, dotykając go młotkiem przez kawałek drewna.

hamulce tarczowe Przetwarzanie spraye do pielęgnacji hamulców samochodowych pozwoli Ci zaoszczędzić od przykrych płyt dźwiękowych skrzypienie. Ten grzech nawet z czystych i projektowania nowych butów.

Na starym rowerze w ruchu mogą otkruchivatsya kliny nakrętki. Aby uniknąć problemów w każdym z nich umieścić podkładkami zabezpieczającymi i płaskie.

Jeśli pojazd wydrążonym sztycy, wiesz, jakby przez ramie w łożysku suportu wnika kurz. Wtyczka drewniany lub gumowy spuścić cię z tym problemem.

Stała opieka rowerze przedłuży jego żywotność. Ale są bardzo skuteczne zabiegi, które robią tylko raz. Do ramy stalowej nie są zardzewiałe od wewnątrz, i aluminium nie jest „spleśniały” uzbrojony za pomocą pędzla i „Movil”. A wewnątrz ramy pokrywy zabezpieczone przed korozją.

Małe łączniki nie poluzuje od wibracji, jeśli będzie spadać do wątku lub lakierem nitro.

Wszelkiego rodzaju rzeczy prawidłowo podłączony do zacisków ślimakowych rura ramy, które można kupić w każdym kiosku z częściami samochodowymi. I narzędzia będzie spokojny, jeśli każdy klawisz owinąć ściereczką.

Zabezpieczyć tylną plastikową błotnik i siedzenie przy użyciu cienkiej żyłki, a na wybojach już nie słychać klapsy w autobusie.

rower górski opieka nie będzie kompletna, jeśli nie starają się zmniejszyć ilość kurzu i pyłu spada na różnych węzłach. Stosować pierścienie gumowe olejoodporną na zewnątrz stożków. Kupić je można w sklepach części samochodowych. Błotnika z kamerą przymocowaną do wózka przedniego koła, rozwiąże problem brudu na gwiazdę.