545 Shares 7050 views

Zima kleń wędkarstwo – jak wyśmiać rybackiego

Kleń może skutecznie złapać w każdej porze roku, nawet w zimie. Ryby Brooks miłosne z silnymi prądami i małych rzek oraz w stojących i wolno płynących wody, to prawie nie występuje.

Zima kleń wybiera ciepłe rzek, które są w pobliżu dużych miast. Mimo, że te miejsca nie są dużo, ale w odpowiednich warunkach, z szybko płynących nawet mniej, ale nadal występuje. I to pozwala uzyskać ryby w zimie. W stawach o naturalnej termo klenie łowienia na spinning nawet odwilż pożądanych rezultatów nie przyniesie. Dla rybołóstwa zimnego są dwa typy rzek można zdefiniować: mała i duża.

Pierwszy dużo ryb, ale celowo złapać łatwym zadaniem. On zachowuje się w taki Metakhim klenie zwykle nieprzewidywalne i przypadkowe. Można złapać małą voblerku, wyrzynarki lub obejścia smycz. To prawda, że zdarza się przez przypadek podczas połowów innych gatunków ryb. Ale specjalnie do połowu klenia na dużej rzece w warunkach zimowych jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Najlepszy wynik podany jest płytkiej wodzie z szybkim prądzie. Te miejsca można ukryć grono kleń, który jest literat, karmienie przynętę można złapać kilka sztuk. Jednak następnym razem szczęście w tym miejscu nie ma gwarancji. A jednak, to na płytkich mielizny łowczych kleń daje większe szanse. pniaki również mogą natknąć dużych pojedynczych osobników.

O wiele bardziej interesujące na klenie wyglądać małych rzek. Oczywiście, zachowanie ryb w zimie różni się od lata. W sezonie ryby zebrano większość wody zasilającej. Z tych i powiązanej aplikacji dla płytkich małych przynęt, głównie Krenken i woblerów. W lecie powierzchnia wody jest pełen ogromnej ilości różnych owadów, które są głównym pokarmem dla kleni. Ale w zimie jest to trudne. Fish zmuszony udać się do głębi, nie patrzeć na jedzenie. Głównym pożywieniem staje się małe ryby, skorupiaki i mięczaki różne. Fakt ten powoduje, że stosowanie odpowiednich przynęt. Czasami, jako wyjątek, łowienie kleni możliwe i na powierzchni. Zwykle miejsce, gdy ryba stoi na niewielkiej rzeki w zimie – to doły do rozłamów, korzeni, regiony wsteczny przy większej głębokości, zatishki odmiany. Że te punkty mogą być gryzienie system i przynosi doskonałe rezultaty.

Różne miejsca mają swoje własne cechy i osobliwości. Na przykład, w otwór, w którym znajduje się wsteczny przepływ, po dobrym klatkę walcowniczą nie może jednego osobnika. W takim miejscu trudno zobaczyć coś przekąsić, ale jeśli dokładny rzut, złapiesz będzie oszałamiająco w kilku dobrze karmione rybami. W małych miejscach zatishnyh zwykle sam trzymać największe klenie. Ale w banku na rozległej włamaniowych, w przylegającym do głównego strumienia, może stacjonować całe stada małych ryb. Czasami możliwe jest liczyć więcej niż dwadzieścia ukąszeń i złapać kilkanaście sztuk.

Bez względu na to jak dobre miejsce, właściwa podaż przynęty jest decydującym czynnikiem w odpowiedzi na pytanie, jak do połowu klenia?

Rzucać przynętą musi być tak dokładny, jak to możliwe i być ostrożnym, gdyż ryba jest jeszcze głębsza i zima, ale uważać, aby nie stracić i niepotrzebne ruchy i dźwięki mogą ją przestraszyć. Przede wszystkim dotyczy to niektórych punktów lokalnych na głębokości w dołach nie jest tak krytyczna. Główną rolę odgrywają w instalacji, która jest wykonana z odpowiedniego przynęty do pożądanej prędkości i w pewnym kątem. Jeśli ryby są aktywne, wady mogą pozostać niezauważone, ale przynęta biernego klenie przynęta idzie w złym samolotem, mało prawdopodobne. W zimie, ze względu na niską aktywność ryb łowczego klenia czyni ubogim. Dlatego, aby osiągnąć dobry wynik, trzeba go zadowolić.
Jak woblery przynęty nadające wpuszczone od połowy do dwóch. Aktywne ryby mogą zwrócić uwagę na płytkiej Krenken lub Walker. Ogólnie rzecz biorąc, udany wzrok kleń polega na wykorzystaniu funduszy naśladujących smażyć.