749 Shares 5053 views

Arkadij Timofeevich Averchenko „wieczór”: podsumowanie

W tym artykule przyjrzymy się historii „wieczór” Averchenko. Jest to małe dzieło pisarza powszechnie znane, zwłaszcza wśród uczniów szkół podstawowych. Zaprezentujemy w tym artykule streszczenia fabuły i komentarze na ten temat.

o autorze

Arkady Averchenko – dość dobrze znany rosyjski pisarz, dramaturg, satyryk i publicysta, który żył i pracował w latach 19 – początku 20 wieku. Najlepiej znany ze swoich humorystycznych opowiadań i powieści.

Był redaktorem „Satyricon”, a zebrane pod jego dowództwem najlepsze feuilletonists, komików i satyryków. Styl pisarza często w porównaniu do wcześniejszych dzieł Czechowa. A od 1912 roku, inni pisarze ogłosił go królem śmiechu. W tym czasie dochodzi do Averchenko prawdziwą chwałę, jego opowieść, cytuję, mówiąc o nim.

Ale pisarz musiał wyemigrować po rewolucji. Ostatnie lata swojego życia spędził w Pradze, gdzie zmarł w 1925 roku.

Averchenko „wieczór”: podsumowanie. początek

Bohaterem entuzjazmem czyta „historia rewolucji francuskiej”. Potem ktoś zakrada się do niego i zaczyna ciągnąć na kurtki, drapiąc się w tył, a potem wkłada rękę pod twarz drewnianej krowy. Ale bohater udaje, że nie zauważy. Ktoś, kto stoi za nim, próbując przesunąć krzesło naszego charakteru, ale próba nie powiodła się. Dopiero wtedy rozległ się głos – „Wujka”

Tym razem Arkady Averchenko zdecydował się opisać małą bohaterkę. Nasz charakter zakłócony Lida, jego siostrzenicę. Dziewczyna prosi wuja, co robi, i w odpowiedzi na rozprawie, że czyta o Girondins. Lida milczy. A następnie postanawia wyjaśnić – robi to w celu wyjaśnienia następnie warunków rynkowych.

Dziewczyna pyta „dlaczego”. Mówi, że za wspomnienia. Lida ponownie zadać pytanie. Bohater wychodzi z siebie i pyta, czego potrzebuje. Dziewczyna wzdycha i mówi, że chce zobaczyć zdjęcia i historię. Bohater spotyka, jej popyt jest większy niż podaż, a następnie oferuje jej coś powiedzieć. Lida następnie wspina się na kolanach i pocałowała go w szyję.

bajki

Doskonała udaje się przedstawić prostaczkom i powagę dorosłych Averchenko. „Wieczorem” (podsumowanie jest prezentowane w tym artykule) – opowieść o tym, jak różne spojrzenie na świat dzieci i dorosłych.

Lida tak pracowicie poprosił swojego wuja, gdyby wiedział o Czerwonym Kapturku. Hero sprawia Zdezorientowana wygląd i odpowiedział, że po raz pierwszy usłyszał o takiej bajce. Wtedy dziewczyna rozpoczyna swoją historię.

Lida zaczyna tu bohater prosi ją, aby określić dokładne miejsce zamieszkania Czerwonym Kapturku. Dziewczyna zwraca tylko miasto, które zna – Symferopol. Lida mówi. Ale bohater znowu przerywa go – las, przez który nie był Czerwony Kapturek, był prywatny lub państwowy? Dziewczyna odpowiada oschle – urzędnik. Tak, kapelusze idzie w kierunku wilka i mówi, ale potem znowu przerywa Wujek – zwierzęta nie są w stanie rozmawiać. Następnie Lida gryzie wargę i odmówił kontynuowania opowiadać, bo wstydził.

Bohater rozpoczyna swoją opowieść o chłopcu, który żył na Uralu i przypadkowo zjadł żabę, myląc go z jabłkiem. Narrator sam rozumie, że jego historia jest głupie, ale dziewczyna, ona robi wielkie wrażenie.

Po tym, bohater przetarcia Lidochka i wysyła go do gry, a on wraca do czytania. Ale po zaledwie 20 minut, jak znów podrapał paznokciem, a potem usłyszeć szept: „Znam historię”

wynik

Zbliża się koniec historii Averchenko „wieczór” (streszczenie). Nasz bohater nie może odrzucić wniosku siostrzenicy by o tym opowiedzieć, bo świecące oczy i usta śmieszne „topyryatsya”. I to pozwala jej „wylać swój ból duszy.”

Lida opowiada o dziewczynie, która kiedyś miała mamę do ogrodu. Bohaterka opowieści jeść gruszkę, a następnie pyta matkę, czy stóp gruszy. A kiedy nie powiedział, ona powiedziała, że zjadła kurczaka.

Bohater wykrzykuje ze zdziwieniem, że to jest jego opowieść, ale zamiast chłopca i dziewczynę zamiast gruszki jabłko. Ale Lida entuzjastyczne odpowiedzi, że jest jej historia i że jest zupełnie inaczej. Wujek żartobliwie obwinia siostrzenicę o plagiat i domaga się wstydzić.

Wtedy dziewczyna postanawia zmienić temat i prosi, aby zobaczyć zdjęcia. Bohater zgadza się i obiecuje znaleźć w czasopiśmie dziewczyny pary. On wybiera obrazu Via i wskazuje na to. Lida rozgrywki magazyn szalony i zaczyna szukać wuj panny młodej.

Ona listkami przez magazyn długo, to kusi wuja i niepewnie pokazuje starą wierzbę. Bohater prosi aby wyglądać lepiej i znaleźć kobietę bardziej straszne. Dziewczyna przeglądając magazyn, a następnie ponownie ją usłyszał przeraźliwe krzyki. Wujek prosi ją. Następnie Lida już Vgolos szlochając, mówi, że nie można znaleźć jego straszliwą narzeczonej.

Hero wzrusza i wraca do czytania. Po pewnym czasie, on odwraca się i widzi, że dziewczyna jest już chętni na nową rozrywkę – uzna to za stary klucz. Ona się zastanawiać, dlaczego, jeśli spojrzeć przez jego otwór blisko wujek widzi wszystko, a jeśli zabrać klucz, tylko jej część.

Tak kończy produkt Averchenko „wieczór”. Streszczenie przedstawiony tutaj pozwala tworzyć wrażenie pomysłu autora. Jednak przyjemność z tej historii można uzyskać tylko poprzez czytanie go w oryginale.

opinie

Więc porozmawiajmy o tym, co czytelnicy myślą. Bardzo podobnie jak ten kawałek Averchenko. „Wieczorem” (Responses to potwierdzić) – dość popularnej historii, zarówno wśród dorosłych, a wśród młodych czytelników. Autor porusza również dość tematu dnia, który nie ma ograniczeń czasowych. Relacje między dorosłymi i dziećmi zawsze pozostanie tak, co określa ich Averchenko. Że to jest główny urok pracy, według opinii czytelników.

Averchenko, „Wieczór”: bohaterowie

Główny bohater jest zbiorowy obraz: Lida wciela dzieci, a jej wuj – dorośli. Dziewczyna jest cała dziecinne, łatwość i odwołania. Bohaterem jest przedstawicielem poważnego i racjonalne zasady. I pomimo ich odmienności, oni znaleźć wspólny język.