481 Shares 2016 views

Igor Mozheyko (Kir Bułyczow): biografia, kreatywność

Fani gatunku fiction dobrze znać pisarz Kira Bulycheva serialu „Gość z przyszłości” został stworzony, ponieważ opiera się na książce, która odniosła ogromny sukces w połowie 1980 roku. Ten sam autor napisał scenariusz do multserialu „Alicja i tajemnica trzeciej planety” oraz w filmie sci-fi „Przez ciernie do gwiazd.” Pisarz zyskał sławę i poza ZSRR, ale nawet wielu rosyjskich czytelnicy nie wiedzą, że za nazwą Kira Bulycheva ukrywa sławy naukowca, orientalista i historyk Igor Vsevolodovich Mozheyko.

rodzina pisarza

Wsiewołod Nikołajewicz Mozheyko – ojciec pisarza – był pochodzenia szlacheckiego. W młodym wieku, pozostawiając jego domu, zaczął pracować w fabryce. Później przeniósł się do Petersburga i tam pracował przez jakiś czas jako mechanik, rozpoczął studia na wydziale przygotowawczym uczelni. Następnie wstąpił na wydział prawa, a pracując w unii. Przeprowadzanie inspekcji fabryki ołówek, Mozheyko zapoznał się z pracą tam Mariey Bulychevoy, który później ożenił.

matka pisarza studiował w Instytucie Szlachetnych Panien – to miejsce jest pierwszym w Rosji był początek edukacji kobiet. Bulycheva ojciec był oficerem, a także wykładał na obudowie Cadet ogrodzenia. Po przejęciu specjalności pracujących Maria M. studiował w Instytucie Highway. Później było Airborne Szkoła jako szefa i komendanta w rankingu Schlisselburg twierdzy. Kiedy opuścił rodzinny ojciec, matka ponownie Bokinika Jacob, który później zginął na froncie.

Wykształcenie i praca

Igor Vsevolodovich Mozheyko urodził się w Moskwie w 1934 roku. Po ukończeniu szkoły średniej, był wykształcony na Uniwersytecie Stanowym Linguistic Moskwie. Następnie udał się do Birmy, gdzie przez kilka lat pracował jako tłumacz i dziennikarz radzieckiej agencji prasowej, po czym wrócił do domu. Mozheyko zakończeniu absolwent szkoły i poszedł do pracy w Instytucie Studiów Wschodnich. Często wysyłane w czasopismach geograficznych i historycznych szkiców, które trwa zwykle do wydrukowania. Biorąc pod uwagę temat buddyzmu w Birmie, Igor Mozheyko obronił kandydata i doktorskich. W środowisku naukowym, stał się znany ze swojej pracy nad historią Azji Południowo-Wschodniej.

Pseudonimy Igor Mozheyko

Pierwszy opublikowany historia pisarza „Maung Dzho żyć będzie” opisał miejscowej ludności Myanmar szkolenia do pracy na nowoczesnej technologii. Igor Mozheyko nie ujawnia swoją tożsamość i historię „obowiązku gościnności” został opublikowany jako tłumaczenie prac autora birmańskiej. Niniejszy pisarz, jego nazwisko długo trzymane w tajemnicy, w obawie przed ewentualnym zwolnieniem, jak pisanie fikcji nie uznano za poważną sprawą.

Późniejsze aliasy Igor Mozheyko zmieniła więcej niż raz, ale większość jego książek zostały opublikowane pod autorstwa Cyril Bulycheva. Kombinacja ta pojawiła się na uogólnienia pisarza nazwisko panieńskie matki, a imię żony. Z biegiem czasu, wydawcy zaczęli zmniejszać pseudonimu autora do Cyrus. Bulychev, a następnie usuwa nawet punktu, a więc nie było znane już Kir Bułyczow.

Pisarz wykorzystał wiele imion. Lev Hristoforovich Mennice Igor Vsevolodovich Vsevolodov Nicholas Lozhkyn – to tylko część z aliasu ukrywa Igor Mozheyko.

Alicja

Alicja Sielezniewa – uczennica z 21 wieku, który zawdzięcza swoją nazwę na cześć córki Kira Bulycheva. Dziewczynka z przyszłości są często porównywane z jego imiennik z książki Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”, ponieważ zarówno oni odkrywać nowe światy bez strachu, a zauważysz, że dorośli nie widzą.

Alice jest w różnych miejscach, ale jej przygody są wszędzie: ta przestrzeń, dno oceanu, tajemnicza planeta Ziemia nowoczesny 21 wieku. Raz w przeszłości z pomocą wehikułu czasu, dziewczyna jedzie legendarną epokę, w której istnieje magia bajek i postaci wyraziste.

Najstarsze historie o małej Alicji, napisane w imieniu swojego ojca – Igorya Selezneva, który bada cosmobiology i szuka nowych gatunków zwierząt. W kolejnych książkach przygody dojrzała uczennica i jej przyjaciele są serwowane od osoby trzeciej. Niniejsze opracowanie nowych planet, ciekawe wycieczki współczesnych uczniów i prawdziwej przyjaźni. Wszystko to dzieje się w innych krajach, do których czytelnicy muszą przyzwyczaić się do: to roboty domowe, niewidoczne zwierzęta studenci, którzy sprawiają, że nowe odkrycia i podbić przestrzeń.

Książki o Alice Seleznev

„Alicji Journey” – jeden z najbardziej popularnych opowieści Kira Bulycheva z serii książek o dziewczynie z przyszłości. Praca ta została przetłumaczona na różne języki, jego wyjaśnienie powstał komiks, gra wideo, a nawet komiks. Książka opisuje profesor przestrzeń wyprawy SELEZNEV z zespołem wyszukiwania dla rzadkich obcych zwierząt. Kapitan pasek mechanik Green and Alice z ojcem Poznaj różne planety, nie mają precedensu w świecie zwierząt i roślin, a także walki z piratami prawdziwy kosmicznych.

W książce „Podróż Alicji” wyprawa spotkał się z historii trzech kapitanów – wielki bohaterów, zmarszczone cały kosmos. Oni znaleźli sposób, aby utworzyć ciężkich paliwo dla statków, ale ze względu na znajomość zaczęli realizować. Pierwszym kapitanem zostaje schwytany przez piratów, a drugi musi zabarykadowali na własnym statku, aby nie wpaść w ich ręce. Tylko dzięki wysiłkom członków wyprawy do krainy swoich wrogów zostały pokonane, a trzy kapitanowie wreszcie spełnione.

Jest to także najbardziej czytelne opowieści o przygodach Alicji są jak „Purpurowy Kula”, „Tales Rezerwat”, „The End of Atlantis” i „Rusty feldmarszałka.”

Krytyka pisarza

Seria książek o Alice Selezneva stał się najbardziej popularny i kontrowersyjny. Krytycy zauważyć, że wczesne prace autora przygodach uczennica z przyszłości były znacznie silniejsze niż wszystkich kolejnych punktów. Nowe historie są często powtarzane ruchy działce, istnieje „seryjnie” działa tak, jakby pisarz jest teraz bardziej zainteresowany liczby cyklu, a nie jego jakość. Igor Mozheyko, którego książki były krytykowane ponad powiedział kiedyś w wywiadzie, że przez czterdzieści lat, zmęczony, by mówić o tych samych znaków i może mieć wpływ na poziom piśmie. Kir Bułyczow nadal tworzyć opowieści o Alicji, regularnie wracają do tego bohatera.

Seria „Gość z przyszłości”

W 1985 roku przyszedł Picture Motion „gość z przyszłości”, który od razu podbił serca zarówno u dzieci i młodzieży. Sfilmował powieść „Sto lat naprzód” Przygody radzieckiego uczeń Kola w 21 wieku, gdzie udało mu się dostać za pomocą wehikułu czasu. Następnego dnia udaje mu się odwiedzić kosmodromu, zbudować prawdziwy dom i zobaczyć fantastyczne zwierzęta i uratować je przed kradzieżą ważny instrument. Przez przypadek, bierze mielofon w jednym czasie, gdzie i Alicja Sielezniewa spada. Musiała znaleźć cennego sprzętu i powrócić w przyszłości, ale trudno ją znaleźć, bo ona patrzy na człowieka, który nawet nie widział. Ona przychodzi do klasy Koli jako nowy uczeń, ale nie można dowiedzieć się, kim jest, ponieważ w klasie aż trzy chłopców o tej samej nazwie. szukaj również dla Alice trudne z powodu zakłóceń od kosmicznych piratów, którzy zdołali również przenikać do przeszłości.

Natasha Guseva, który wystąpił w roli tytułowej, stał ukochany przez tysiące chłopców w całym kraju. Radziecki pisarz science fiction Kir Bułyczow, stworzyć scenariusz do filmu „Gość z przyszłości”, szczęśliwy rozmawiać czytelnictwa dziecięcego o jego znajomość z aktorką i dużej liczby wiadomości, zbliża się do niego. Chłopcy z całego kraju napisał do autora, podziwiając swoją pracę i prosząc go, aby podać im adres Natashi Gusevoy.

Seria książek „The Great Guslar”

Fikcyjna miasto nazywa autor Guslar istnieje wiele dziwnych wydarzeń, jest zamieszkana przez najbardziej niezwykłych ludzi dotrzeć przez kosmitów. Ale zwykli mieszkańcy tam, a oni rozwiązać problemy, które pojawiają się ze względu na charakter w ich otoczeniu, a nawet w trudnych sytuacjach pozostają ludźmi. Seria książka napisana z humorem, są łatwe do odczytania, pomimo poważnych problemów, które są okresowo dotkniętych w produkcie.

Pewien pisarz widział ostrzegawczy znak drogowy naprawy i wydawało mu się, że pracuje tam na trzech nogach. I nie był to pierwszy historia, „stosunki osobiste”, który został opublikowany w czasopiśmie bułgarskim. Fikcyjna miasto wszyscy dorastali, i Igor Mozheyko nadal go opisać.

Cykl obejmuje około siedemdziesiąt prac. Siedem z nich – historia i cała reszta – historie. Prace te zostały stworzone dla wielkiego życia, więc zarezerwować lot-by-night znaki i symbole często opuścić miasto na zawsze, ale nadal zwrócone.

Andrey Bryus

Bohaterem działa – agenta Kosmoflot Andrey Bryus. Wykonuje zadania w imieniu agencji kosmicznej, a podczas swoich przygód dostaje się do sytuacji, gdy trzeba pokazać odwagę i męstwo. Pierwszą powieść „przedstaw CF” opowiada o spisku na planecie-U Bae wychodził przez głównego bohatera. Druga książka „The Cave” Czarownice jest oddany do skutków eksperymentów, przeprowadzonych przez przedstawicieli innej cywilizacji. Chcieli, aby przyspieszyć rozwój społeczny ludzi, jak również rozwój flory i fauny. Obie powieści leczeniu poważnych problemów moralnych i społecznych oraz są napisane w bardzo wiarygodny sposób.

Filmowej adaptacji książek autora

Filmowcy Wydzielony produkt Kira Bulycheva wszystkich pracach rosyjskiej i radzieckiej fantastyki. Tak więc, w jego książkach, nakręcony ponad 20 filmów, programów telewizyjnych i epizody stworzone przez dramatu. Dla większości z jej adaptacjami Igor Mozheyko pisania własnych skryptów.

Największą popularność wpłynęła takich filmów pełnometrażowych: „Czarownice Cave” i „Przez ciernie do gwiazd”, w serialu sci-fi „gość z przyszłości”, animowanego filmu „Alicji Birthday” i „Alicja i tajemnica trzeciej planety”.

Fakty z biografii

W 1982 roku pisarz otrzymał Nagrodę Państwową ZSRR dla swoich skryptów. To wtedy odkrył tajemnicę swojego pseudonimu, ludzie wiedzą, kim jest Kir Bułyczow. Igor Mozheyko oczekuje zwolnienia, ale tak się nie stało. Jego pracownicy byli oburzeni, że poważny naukowiec zaangażowany w pismach „frywolnych”, ale reżyser wziął go spokojnie, wiedząc, że plan jest przeprowadzana bez skarg pracowniczych.

Bulychev nie tylko napisał swoje książki, ale także zajmuje się tłumaczeniem literatury przez zagranicznych autorów. Podczas studiów na uniwersytecie, on i jego przyjaciel podjął się tłumaczenia „Alicji w Krainie Czarów”, nie wiedząc, że książka została już przetłumaczona. Kir Bułyczow edytowany także kilka czasopism fikcją. Pisarz zwrócił dobrze, co często karykatury znanych ludzi w sztuce.

żona pisarza – Kira Alekseevna Soshinskaya – napisał fiction i ilustrowanych książek. Córka – Alicja Lyutomsky – architektem, ona ma syna, Timothy.

Igor Mozheyko zmarł w 2003 roku po ciężkiej raka. Pisarz miał 68 lat.

Kira Bulycheva książki zostały przetłumaczone na różne języki i opublikowane w ogromnych ilościach. Jego prace o Alicji w 21 wieku z przyjemnością czytać wszystkie nowe pokolenie studentów.