687 Shares 8418 views

A. N. Ostrowskiego „Bezpridannitsa”: krótka treść zabaw

Jego nieśmiertelne odtworzeń wiemy A. N. Ostrowskiego. „Bride” – jest jednym z najważniejszych dzieł wielkich mistrzów. Ten artykuł zawiera krótki treść spektaklu. Akcja rozgrywa się w dużym mieście nad Wołgą Bryahimove. Jest to fikcyjne miasto, którego nie znajdziesz na mapie.


A. N. Ostrowskiego "Bezpridannitsa": podsumowanie. akt pierwszy

Miejsce: Lato na zewnątrz obszar w pobliżu kawiarni. Starszy bogaty kupiec Knurov i młody początkujący przedsiębiorca Vozhevatov siedzi przy stole i dyskutować wiadomości, że lokalna piękność Larissa Ogudalova żeni się słabe i głupie oficera Karandyshev. Stało się to w ten sposób. W jej domu, rodzina zawsze będzie dużo ludzi przyszło wybitni zalotników, którzy próbowali uwieść dziewczynę. Larisa jest słaba, a jej małżeństwo jest poprawa sytuacji finansowej rodziny. Jej matka chce, aby znaleźć najlepsze dopasowanie dla jej córki. Ale w końcu taki odbiór w domu nie było skandalem Ogudalova gdy inny oczyszczenie został zatrzymany przed narzeczona nie powiodło się. Po tym, Larissa obietnicę poślubienia pierwszym który ją woo. I to pomimo faktu, że serce pięknej nie jest wolny. Jest zakochana, „genialny mistrz” Paratov który odwrócił głowę dziewczynki i natychmiast wyszedł. Słabe, ale nieskromnie roszczeń czas Karandyshev przyszedł oddać Larissa i zaproponował jej, na które zgodziła się. Wszystko to i omówiono Vozhevatov Knurov i kawiarnia. Pierwszy z nich czekał na przybycie Paratov który sprzedał mu łódkę „jaskółka”. Poszliśmy do spełnienia „Brilliant panem” Roma i piosenek. Tymczasem Ogudalova i Karandyshev pojawiają się w kawiarni. Nowo narodzone narzeczony stawia na tematy i Larissa, chcąc zrobić wrażenie na publiczności, zaprasza Knurova obiad.

A. N. Ostrowskiego "Bezpridannitsa": podsumowanie. akt II

Główne miejsce akcji: Ogudalova dom. Wkrótce pojawi się kawiarnia Paratov towarzyszy niektóre Robinson – prowincjonalnego aktora i raportów, które poślubia bogatego Girl „kopalni złota”. Na cześć tego wydarzenia, organizuje piknik dla męskiego Wołgi i zaprasza go Knurova i Vozhevatova. Ale oni odmawiają, powołując się na fakt, że mają one zaproszony na kolację do domu Ogudalova. Wkrótce Knurov przychodzi do domu Larissa urody. Nie miał rozmowę z matką, w którym obwinia kobietę że ona dać córkę w małżeństwie do biedaka. Knurov oferuje się jako protektor Larissa. On jest przekonany, że wkrótce będzie rozczarowany jej bezwartościowe męża, a „wpływowego przyjaciela,” będzie to bardzo potrzebne.

Po tej rozmowie, że odchodzi. Larisa pojawia się w salonie. Bierze gitarę, chcąc spełnić swoją pieśń podpis „Nie kuś mnie ….” Ale narzędzie jest zdenerwowany i urody dzwoni z cygańskiej ulicy, że ma siedzibę. Ostatnio dziewczyna mówi, że miasto przyszedł do pana, który „czekali cały rok.” Ten Parati. Wkrótce bohater zamieszania miejskiego w domu pojawia Ogudalova. Larissa matka zabiera go bardzo delikatnie i pyta, gdzie udał się tak szybko. Paratov mówi kobiecie, że został zmuszony do opuszczenia miasta, aby uratować resztki swojej posiadłości. Wydajność znalazł w poślubieniu bogatej narzeczonej. W Larisa jest pokój. U młodych ludzi, jest wyjaśnienie prywatnie. Belle przyznaje Paratov że jeszcze nadal go kocham. Wkrótce wprowadza go do swojego narzeczonego Karandyshev który wzywa swego pana na kolację. Paratov przyjmuje zaproszenie tylko, żeby wyśmiać nieszczęsnego młodego.

Ostrovsky. "Bezpridannitsa". (Streszczenie). akt III

Miejsce: Urząd Karandyshev. W pokoju znajdują się wszyscy zaproszeni goście. Gabinet usunięte słaba i bez smaku. To samo można powiedzieć o jego właściciela. Byli omówić tanie wino, brzydko kolację i nieporozumień Karandyshev jego upokarzające położenie. Larissa mówi, że zaprosił wlać kieliszek wina w jej narzeczonego, śmiejąc się z niego. To z kolei stawia na tematy i nie zauważy kpiny. Właściciel przesyłane koniaku i Larissa w tym czasie próbuje przekonać do przyłączenia się towarzystwem ludzi dowodzonych przez Paratov, który przygotowuje się iść na piknik do Wołgi. Wracając oblubieńca znajdzie pannę młodą. Teraz zdaje sobie sprawę, że dobra zabawa nad nim. Chwytając jego broń, ucieka jej szukać.

A. N. Ostrowskiego "Bezpridannitsa": podsumowanie. akt IV

Miejsce: nowa kawiarnia. na scenie, które nie brały na pikniku pojawia Robinson. Karandyshev próbuje dowiedzieć się od, tego, co pozostawił jego goście z Larissa. W przeciwnym wypadku, aby uzyskać coś od Robinson, sfrustrowana panna młoda działa na w poszukiwaniu jego narzeczonej. Wkrótce przychodzą do kawiarni i Knurov Vozhevatov którzy omówienia bieżącej sytuacji Larissa Ogudalovoy. Oni rozumieją, że Paratov zagrożona dziewczynę, ale się z nią ożenić, nie będę. W związku z tym, że mają szansę, aby piękno swojej kochanki. W celu podjęcia decyzji, które z nich ma do tego prawo, rzut dealerów monety. Partia spada do pana Knurovu. Vozhevatov obiecuje mu wycofać.

I w tym czasie między Paratov i Larissa dzieje rozmowę, gdzie mistrz podziękować dziewczynie jej miłości. Belle pragnie usłyszeć, że teraz powracają z nią ożenić. Ale mówi, że jest to niemożliwe, ponieważ on już ma narzeczoną. Zdając sobie sprawę, że jej sytuacja jest beznadziejna, Larissa przychodzi do poręczy pomostu w intencji wskoczyć do wody. W tej chwili nie Karandyshev i mówi, że wszystko jest proste oblubienicy. Ale ona obraża go i odjeżdża. Rozwścieczony oczyszczenie Larissa strzela i zabija ją. Ona z wdzięcznością przyjmuje tę śmierć.

Dramat Ostrovsky „Bride” został nakręcony w 1984 roku przez reżysera Eldar Ryazanov. Jest to najbardziej popularny interpretacja artystyczna spektaklu. Nazywa film "Cruel Romance". Ta taśma wkrótce trzydzieści lat, a my nadal patrzeć na nią z podziwem i zainteresowaniem.