109 Shares 7691 views

rogi reniferów Grzyb: opis, dystrybucja, jadalne

rogi jeleni (grzyb koralowe, rogatik) naukowo nazywa złoty Ramar lub koralówka żółta. Fakt, że są to dwa różne gatunki, jednak są tak podobne, że można je odróżnić jedynie przez doświadczonych biologów w laboratorium. Dane morfologiczne i smakowitość tych gatunków są niemal identyczne. rogi reniferów grzyb często w lasach sosnowych na białym mchem. Często nie są bardzo duże okazy – o wadze około 1 kg. Czasami, aby ugotować obiad dla całej rodziny, brakuje tylko kilka rogatikov. Robaki nie uderzyć wielkoowocnikowych wyjątkiem drutowce. Ciekawostką jest fakt, że wiele „silent myśliwych” przekazać te niezwykłe grzyby, nawet nie wiedząc, że są jadalne.

jadalność

Grzyby reniferów rogi, pomimo egzotycznego wyglądu, jadalne. Należą one do kategorii czwartej grzyba. Najlepiej jest jeść młode okazy. Stare grzyby mają nieprzyjemny smak, a w nich pojawia się gorycz. rogi jelenie grzyb używane do gotowania różnych potraw. To może być solą, smażyć, gotować zupę z niego, ale to najlepiej rogatik nadaje się do gotowania potraw. Jelenie rogi smak podobny kurczaka lub krewetki (zależnie od metody wytwarzania). Mają niezwykle przetargu ciało.

opis

Jelenie rogi – grzyby, organ, który rośnie w pionie i przypomina rozgałęzień morze lub poroża, koral, za które otrzymali ich nazw pospolitych. przykład dostawca maksymalna szerokość 7-16 cm, jednak nie są grzyby, niż 20 cm szerokości. Interesujący jest fakt, że ich wysokość jest zasadniczo pokrywa się z szerokością. kolor Rogatika w kolorze żółtym, złotym żółtym lub jasnobrązowy. Starsze egzemplarze to jasny pomarańczowy.

Miąższ jest złoty i biały, wodnisty, bardzo kruche i delikatne, o przyjemnym zapachu. W powietrzu przy awarii lub sekcji szybko zmienia kolor brązowy (z czerwonym zabarwieniu). W przejrzałych grzyby z naciskiem na nogi ciele staje się czerwony lub krwi czerwony kolor. Ciało owoc składa się z wielu oddziałów z tępymi końcówkami. Wielkoowocnikowych zewnętrznie przypomina koral. Jej powierzchnia jest sucha, gładka i matowa.

rozpiętość

rogi reniferów grzyb rozproszonych w umiarkowanych i borealnych Eurazji i Ameryce Północnej. Rośnie grupy, a mech preferuje wilgotne gleby w obszarach drzew iglastych i liściastych lasów mieszanych. Czasami tworzy dużą społeczność, mogą rosnąć w rzędach lub łuków, tworząc „czarownic Pierścieni”. Zwłaszcza sosna rogatik kocha, ale nie kurczą się i bukowe i grabowe tablice. Występuje w środkowej i dolnej strefie górskiej. Optymalny czas zbiorów – sierpień-październik. W południowych regionach rogami jelenia zebranych nawet w zimie.

funkcje

rogi jelenie, lub Ramar złoty (żółty), tam jest dużo bliźniaków – jak oni grzyby koralowców. Jednak są one niejadalne, a niektóre – trujące. Dla doświadczonej osoby rogatik odróżnienia od innych nie jest trudne. Jednakże, jeśli grzyb nie jest zbyt wiele doświadczenia, a nawet początkujący, to najlepiej nie na „polowanie” na grzyby rogów jelenia. Zdjęcia dostępne w niniejszym artykule.