360 Shares 6493 views

"Diary of a Madman": podsumowanie. „Diary of a Madman” w pracy Gogola

Proponuję przeczytać ciekawy kawałek rosyjskich klasyków, przeczytać jego podsumowanie. "Diary of a Madman" – napisano przez Nikolaem Vasilevichem Gogolem w 1834 roku historii. Po raz pierwszy pojawiła się w książce „Arabesque” w 1835 roku. Później prace zostały włączone do innej kolekcji tego pisarza zwanego „historie Petersburg”. „Diary of a Madman” w podsumowaniu przedstawione w niniejszym artykule.


Podsumowanie: Na początku tej historii

Aksenty Iwanowicz Poprishchin imieniu narratora – tytularnego doradcą 42 lat. Jego zapiski zaczął około cztery miesiące temu.

Opiszemy teraz wydarzenia z pierwszych utworów, ich streszczenia. "Diary of a Madman" otwiera następny odcinek. 03 października 1833, w deszczowy dzień, główny bohater zostaje wysłany do staromodnym płaszczu, było za późno na usługi, które nie podoba w jednej gałęzi działu Petersburgu nadzieję dostać pieniądze z skarbnika z góry wynagrodzenia. Zauważa przewóz drogowy zatrzymał się do sklepu, z którego piękną córką dyrektora departamentu.

Hero podsłuchuje rozmowę między Magee i Fidelkoy

Poprischin przypadkowo podsłuchuje rozmowę, która miała miejsce między Megan, córki psem, a pies Fidelkoy, który należy do dwóch pań przeszły przez. Bohater, zaskoczył fakt ten jest wysyłany zamiast usługi dla kobiet i przyznaje, że żyją w piątym piętrze w domu należącym do Zverkov znajduje się w Kokushkin mostu.

Aksenty Ivanovic wchodzi dyrektor domu

Kontynuuje podsumowanie. "Diary of a Madman" składa się z następujących kolejnych zdarzeń. Aksenty Ivanovic na kolejny dzień w biurze dyrektora, ochinivaya piór, przypadkowo spotyka swoją córkę, która go bardziej wciągającą. On daje dziewczynie chusteczkę, która spadła na podłogę. Jego marzenia i niedyskretne zachowanie podczas miesiąca w stosunku do tej pani w końcu stają się widoczne dla innych. Poprischin wypowiada nawet szef wydziału. Ale nadal potajemnie wchodzi dyrektor domu i chcąc dowiedzieć się czegoś o jego przedmiot adoracji, pochodzi z psem Magee w rozmowie. Ona ucieka od niego.

Aksenty Ivanovic wchodzi do domu Zverkov

Podsumowanie idzie? „Diary of a Madman”, mówią nam o tych dalszych zmian. Aksenty Iwanowicz pochodzi Zverkov dom, wspina się na szóstym (błąd Nikolaya Vasilevicha Gogolya) piętrze, gdzie Fidelka mieszka ze swymi kochankami, i kradnie stos papierów z jej punktu widzenia. Było to, jak przewidywano przez głównego bohatera, korespondencja z dwóch małych psów, jej przyjaciół, z którego dowiaduje wiele ważnych rzeczy: że dyrektor departamentu otrzymał kolejne zamówienie, które Sophie (nazwa jego córki) dba Teplov, Chambered Junker, a nawet o Poprischin, jeśli zostało popełnione maniakiem jak „worek żółwia”, widząc, że dziewczyna nie jest w stanie powstrzymać się od śmiechu.

Korespondencja z Megan Fidelkoy

Notatki z nich, podobnie jak reszta prozy Gogola, pełne są rozmaitych odniesień do przypadkowych znaków takich jak Bobrova, który wygląda jak Bocian w falbanką lub Lidin, pamiętaj, że jej oczy były niebieskie, podczas gdy w rzeczywistości są one zielone lub psy obok o nazwie Trésor że słodkie serca Magee. Poprischin uczy się od nich, że przypadek dziewczynki z ciepła jest wyraźnie na ślub.

Poprischin wyobraża sobie król Hiszpanii

Wreszcie boli umysł bohatera nieodwzajemnionej miłości, jak również niepokojące doniesienia o różnych gazetach. Obchodzi Poprishchin próbę w związku ze śmiercią króla Hiszpanii do zniesienia tron. Co jeśli on ma tajny dziedzica szlachetnego człowieka, który jest czczony i kochany przez innych? Moor, Chukhonka służąc Poprischin, uczy pierwszej wiadomości. Ten „Król Hiszpanii” po trzytygodniowej nieobecności w pracy przychodzi w końcu do swej służby, nie wzrośnie do dyrektora, stawia na podpisanie papieru „Ferdinand VIII”, a następnie zakrada się do mieszkania swojego szefa, starając się wytłumaczyć dziewczynie, a jednocześnie odkrycie, że panie się zakochać tylko cecha.

Poprishchin zabrany do kliniki psychiatrycznej

Gogol "Diary of a Madman" kończy się w następujący sposób. Dozwolone napięcie bohaterem przybyciem hiszpańskich posłów ich wygląd. Ale bardzo dziwny to kraj, gdzie został przewieziony. Ona mieszka wiele różnych dotacji, których głowy ogolone, spadły w zimnej wodzie i bici kijami korony. Tutaj, oczywiście, jest rządzony przez wielkiego inkwizycji postanawia Poprischin i że uniemożliwia mu robić swoje stanowisko godnej wielkich odkryć. Bohaterem pisze jego matki załzawione listów z prośbą o pomoc, ale jego skąpe rozpraszać uwagę guzek położony w pobliżu algierskiej Bey, pod nosem.

Tak kończy Gogol "Diary of a Madman". Według psychiatrów i psychologów, autor nie próbuje opisać sam obłęd. Gogol ( "Diary of a Madman") analizuje stan społeczeństwa. On tylko pokazał nędzy duchowości i moralności świeckiej i biurokratycznej środowiska. Te notatki szaleni ludzie, oczywiście, by wyglądała inaczej, choć pisarz wyraźnie i przekonująco opisane nonsense bohatera.

Dziennik charakter obłęd, eksperci podkreślić, dotyczy urojenia wielkości, który jest tak zwana forma paranoję, schizofrenię paranoja i syfilitycznej paraliżu. W postępującym paraliżu i pomysły schizofrenia megalomanii znacznie uboższy niż intelektualnie w paranoję. Dlatego jest nonsens bohater paranoiczny charakter.