226 Shares 6833 views

"Taktyka Saiga-12K": opis, cena, zdjęcia

Kiedy w 1974 roku koncern „Izhmash” został wydany nowy produkt oryginalny przeznaczony na rynek cywilny, wielu z nich sceptycznie. Ten karabinek myśliwski „Saiga”, został opracowany na podstawie już znanego Kałasznikow Karabin. Początkowo był z gwintowaną lufą, przeprowadza się w 5,6h39 kalibru. Ta nowa broń o nazwie „Saiga-5.6”.


prehistoria

Ale z biegiem czasu i wraz z nadejściem notorycznie dziewięćdziesiątych Został on uruchomiony w serii pierwszej partii karabinów komorowy 7,62h39. Od tego momentu zaczęła się wznosić ku chwale ramionach. Kaseta 7,62h39 raczej jego metryka analogowy jest stosowany w broni maszynowej RPK w AK-74 i AKM, a także w walce SKS karabinka i t. D.

Popularność „Saiga” zaczęła rosnąć w postępie geometrycznym. Ponadto ważną rolę w tym grał prawo marketingu Move „Izhmash” kto, podjąwszy, aby rozszerzyć zakres, zaryzykowałem, aby rozpocząć produkcję kilku modyfikacji. Ponadto ważną rolę w nabyciu takiej popularności, był fakt, że wiele z tych broni zostały wyznaczone sformułowania „jako” Kalash „” Ponieważ AKC nie wymaga reklamy, to porównanie było odwołać się do użytkowników.

Przyczyny popularności

W wyniku tego, kolejne modyfikacje zaczęły pojawiać „suhak”, które różnią się od siebie, jak typy kolbami lub długości beczki i ogólnej wydajności wykonania i kalibru. Poza tym gwintowane, od 1993 roku, produkcja roku i strzelby powstała w Iżewsk, należący do rodziny „Saiga”. Pierwszy model stali ocenić 410 10,4 milimetrów. Modyfikacje zostały opracowane, a następnie do innych, bardziej potężne i popularne w naszych wkładów państw gladkostvolok dwudziestą kalibru, takie jak 20/70 lub 20/76 „Magnum”.

Popularność „Saiga” rosła, i, odpowiednio, liczbę egzemplarzy wyprodukowanych. Łatwo jest zrozumieć powody takiego szybkiego rozpoznania broni: ponieważ produkcja karabinów Kałasznikowa dawna ustalone, a większość szczegółów i mechanizmów „Saiga” w różnych wersjach zostały zapożyczone z AK. Dla „Izhmash” w czasie był to jedyny sposób, który pozwalał obawy nie całkowicie zawodzą. Ale to nie było tak, że roślina mogła utrzymać się na powierzchni. Ten karabinek doprowadził firmę na zupełnie nowy poziom.

dwanaście miernik

Oczywiście, projektanci stworzyli model i pod najpopularniejszego wkładu używanego do strzelb. To był shotgun "Saiga-12K". Dziś bez wątpienia, to dwanaście miernik broń w jego różnych wersjach bardziej niż jakiekolwiek inne półautomatyczne strzelby popytu produkcji krajowej od użytkownika.

I jeden z najciekawszych jego występów był „Taktyka Saiga-12K”, które zgodnie z kolejnością „Izhmash” Concern zaczęła produkować „Legion” – jeden z oddziałów fabryki broni.

Litera „K” odnosi się do krótkiego beczki w porównaniu z modelem podstawowego, i składaną kolbą, tak samo jak w modyfikacji „C”. Zgodnie z rosyjskim prawem, krótkie wersje broni palnej powinno strzelać tylko w przypadku, gdy całkowita długość – nie mniej niż osiem dziesiątych milimetra. Dlatego „Saiga-12K” we wszystkich wersjach jest wyposażony w blokadę, nie pozwalają na strzał z składaną kolbą. Oznacza to, że trzeba do rozprzestrzeniania broni w pozycji wypalania, a następnie zwolnić kasetę.

Dwunasta kaliber broni – najbardziej odpowiednia opcja dla samoobrony i chronić. Powodem tej krótkiej lufie. Dowodem na to jest jego zdjęcie. „Saiga-12K” pozwala strzałka by stać się bardziej mobilny i dość ostre, co jest bardzo ważne dla ujęć wewnątrz lub na przykład na korytarzach. Krótka lufa daje maksymalne rozproszenie, co ma pozytywny wpływ na proces wypalania z bliskiej odległości.

modyfikacje

Pierwsza strzelba „Saiga-12” pojawiły się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Modele bazowe są dostępne z magazynu i Listwa- Wersja drewna i tworzywa sztucznego. Łóżko było klasyczne dla polowania karabinów – z pół-kształt na szyi. Cały przedramienia jest zamknięty cylinder, częściowo przewód pary.

„Saiga -12K”, których cena, według ekspertów, na ten rodzaj broni jest niemal symboliczny, jest uważany za najbardziej wszechstronny ze wszystkich kalibrach linii, więc stało się tak popularne. Wykonanie tej broni nie może być uznane za biżuterię, ale biorąc pod uwagę niski koszt i szeroki zakres, modyfikacja ta stała się najbardziej popularne produkty cywilne „Izhmash”.

Jakiś czas w pierwszej kolejności na sprzedaży był „Saiga-12 City” w projektowaniu kamuflażu z całkowicie nieuregulowana. Model ten ma otwartą latać na rurze gazowej.

Inny wariant – „Saiga-12C”, w istocie nie różni się od podstawy. Różnica polegała na tym, że zamiast oryginalnej stałej kolbą został zainstalowany oddzielny chwyt pistoletowy, który opracowany po lewej stronie. Długość tego modelu jest zachowana podstawy beczki „suhak-12”. Dlatego wiele osób uważa, że opcja „12C” jest bardziej wygodny do swojego poprzednika pod względem transportu. Jednak polowanie jest dziś używany niezgrabny tyłek myśliwski.

Największą popularność otrzymał tę zmianę jako „Taktyki Saiga-12K”, która jest standardowa wersja dvenadtsatikalibrovogo różni się od zainstalowanego sklepu odbiornik ustach. Ten ostatni jest nieobecny i karabin Kałasznikowa. Ta innowacja wykonane przez karabinów typu M16 za granicą. Ponieważ wkłady dwanaście rozstawie już pośrednie wielkości i silniejszych szczęk wystawały ze sklepu, po zainstalowaniu najnowszych spoczywa na dolnej części bramy. Tak więc okazuje opór zatrzasku.

cechy konstrukcyjne

Na bronie „Taktyka Saiga-12K” na szyi nie jest całkowicie wyeliminowane „odwrócenie” sklep z boku, zwłaszcza gdy próbuje włożyć ją siłą. Pokrywa wymienny odbiornika: może być składany wzdłuż osi, która jest zamocowana na podstawie gazów but obsługiwany mechanizm. Odbywa się to przez maszynę typu AKS-74U. Rozwiązanie to konstrukcja poprawia sztywność ramion „Taktyki Saiga-12K”, co pozwala ustawić pokrywę uniwersalna Szyna Picatinny, używany do oczu montażu.

W zależności od konfiguracji ramion wyposażonych zarówno ręcznego i automatycznego zatrzymania slajdów. Trzeba powiedzieć, że ten ostatni jest obecnie dość rzadko. Sklepy z tej wersji nie nadaje się do innych postaciach dwunastu wzorcowych, z wyjątkiem „suhak 12K-030.” Jednakże, mogą być stosowane zamiennie z bronią analogowy.

automatyzacja

"Saiga-12K Tactics" działa podobnie do AK. Nie tylko sprzęt, ale również konstrukcja, układ podobny do karabinu Kałasznikow. Podczas wypalania gazów, proszków, które następują po ładunku na kanale trzpienia częściowo skierowana do rury gazowej przez otwór znajdujący się w górnej części cylindra. Działają one na tłok, która jest połączona sztywno z nośnikiem śruby i praktycznie jej jeden. Po ostatnim ruchu tłoka z powrotem do ciśnienia gazów w proszku, a sam przemieszcza się w tym samym kierunku.

W momencie zwalniania migawki jest zablokowany, a potem wycofywania ramki, zmuszając go, aby włączyć wzdłuż rowka, w którym poruszające i odpowiednie prognozy, to wychodzi z uchwytem baryłkę. Ten składnik wojskowy, obraca się wokół własnej osi, wychodzi z odbiornika zatrzymuje się w przedniej części komory. Po której znajduje się pełna wycofanie całej grupy. Następnie migawki przy użyciu ekstraktora odzyskuje łusek i przez reflektor zostaje wyrzucony przez okno po prawej stronie odbiornika.

Jak strzelać

„Taktyka Saiga-12K”, których cena zależy od konfiguracji, nie posiada zdolności do prowadzenia regularnej pożar. Dopiero w tym aspekcie karabinu Kałasznikow. „Saiga-12K Tactics” trafia w następujący sposób: zjeżdżalnia, przechylił spust, stop, uderzając plecami do odbiornika. Po tym, sprężyna powrotna popycha go do swojej pierwotnej pozycji. W kierunku do zamka w cylindrze i ramy przesuwnej przesyłane są pobierane z magazynu nowy pocisk do komory. Punkt końcowy jest obracany, a jej występy z występów wystających poza nią. W rezultacie komora jest zamknięta. Na kolejnym strzale strzałka trzeba po prostu puścić, a następnie pociągnąć za spust.

"Saiga-12K" (wersja 040 th)

Broń ta jest wyposażona w ramach składanych tyłek i regulowaną policzek. Ponadto odpowietrzany Handguard. I magazyn dobrze wykonany jest w taki sam sposób jak w modelu „Saiga 12K-030”. Regulowany tylny sektor widok z rzutu maszynowego piękności są umieszczone blisko pyska, który ma również tłumik płomienia-kompensator.

„Saiga-12K Tactics” wykonano 040 sprzedane trzy sklepy – dwa, pięć lub osiem rund. Ponadto, jest on dołączony do zakończenia ramiona wycieraczek i ołówek. Na „Saiga-12K Tactics 040” najlepiej zainstalowany odkryty Celownik kolimatorowy produkcji krajowej „Cobra”.

opinie

Układ karabinu jest przez analogię z broni wojskowej. W związku z tym, o czym świadczą liczne opinie, „Saiga-12K” z odcinka pasuje do definicji „Polowanie broni”. Powodem tej konstrukcji, wykonany na podstawie karabinu Kałasznikow. Wielu myśliwych uwierzyć, że nawet w modelu bazowym ze stałą kolba o klasyczną formę, „Taktyka Saiga 12K” jest wciąż na strzelaniu do połowów jest mniej skuteczny niż każdy dobry strzelbą.

Dlatego zakłada się, że broń palna wykonany w całości w innych celach i gry strzelanie w tej liście nie jest wliczony w cenę. Zdaniem ekspertów, „Saiga-12K”, którego cena jest więcej niż demokratyczny, ma bardzo wysoką jakość produkcji. W ten sposób jego modyfikacji jako 040, jest uważany za silny i niezawodny broń, która dobrze współpracuje z szeroką gamą niedrogich wkładów.

strojenie

„Saiga 12K” zwykle „przyniósł” instalacji to kolimator z oczu, a także przynosząc ergonomii do indywidualnych ustawień użytkownika. Najbardziej problematyczne w estetycznych i technicznych aspektów rozważanych modeli „strojenia” Saiga z niezgrabnych kolbami rodzaj polowania.

Dostroić „Saiga-12K” ze składanym ramach butt jest wyposażony w oryginalne hamulce pysk kompensator oraz wentylowanym Listwa- Wersja. Ale najważniejsze – aby umieścić jej pojemny magazyn na dysku, co pozwala na ogień wystarczająco długo bez ładowania. Jednakże, przednie i tylne widoki są zawsze ustalone i są na końcu rury gazowej, a zatem linia obserwacji w tej broni jest dość krótki. „Saiga-12K” jest najbardziej efektywna, gdy strzelając śrutem w pomieszczeniach, jak i strzelbą do użytku bojowego w procesie czyszczenia budynków.

Ponadto, wielu rzemieślników zrobić doskonałą kęsów tyłek. Orzech szybkie łóżko jest wykonana przez analogię z IRS z grubej gumy zderzaka i wygodny policzek. Ale co najważniejsze – wygodne jelca. Drewno impregnowane olejem lnianym do leczenia ma pozytywny wpływ na wygląd broni i higroskopijny tjuningovannogo „Taktyki Saiga-12K”, których cena, sądząc z opinii, to odpowiada jakości.

Na jak długo można kupić

Koszt tego pistoletu z jednej dyszy zaczyna się od dwudziestu tysięcy rubli. Generalnie, broń gładkolufowa (na przykład „Saiga-12K”), którego cena zależy w tym kalibru, można kupić tylko ze specjalnym pozwoleniem. Model 030 z wykonywaniem odbiornika i przechowywać pokrywę zawiasów na odbiorniku, a także ze składanym magazynie i nakładka wykonana z tworzywa sztucznego będzie kosztować trzydzieści dwa tysiące i zmiany. Karabiny sprzedaż danych są wyposażone w dwie komory. Ponadto są one wyposażone w mechanizm blokujący spust, z której można strzelać tylko w stanie odrzucił niedopałek.

„Taktyka Saiga-12K” 1-4 12/76 kalibru z lufą długości dziewięćdziesiąt jeden centymetr i wadze trzech i pół kilogram kosztuje dwadzieścia dziewięć tysięcy rubli. Jest wyposażony w szynę Picatinny a dwa z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego zakupy.

Kup „Taktyka Saiga-12K” przez 040-03 jest możliwe tylko wtedy, gdy użytkownik ma licencję na posiadanie tego typu broni cywilnych. Oprócz rynku krajowym, ten pistolet jest dość popularny w kraju i zagranicą. Istnieje kilka modyfikacji, które są przeprowadzane z „Saiga” dwunastu cechowania rusznikarzy zagranicznych. Na przykład, zmodyfikowane „Taktyka” z ortopedyczny regulowany policzek i Butt, z czerwono kropka wzrok z celownikiem laserowym i uchwyt przedni wyposażony jest magazyn dla dziesięciu rund. Model ten jest bardzo popularny na Zachodzie.

Jeśli użytkownik wie, jak strzelać, i w końcu przyzwyczaja się do danej serii z karabinów „Saiga-12”, nie może pokazać się najgorszego, a czasem nawet lepsze wyniki niż rewolwerowiec klasyczną polowania samozaryadok ten sam dwanaście manometr.