475 Shares 9483 views

Dlaczego nie sformatowane karty Flash micro-SD?

Konwencjonalne dyski USB i wymienne karty tak mocno ustanowione w naszym życiu, że wielu użytkowników coraz częściej wolą przechowywania danych odbywa się za pomocą takich urządzeń. Ale czasami konieczne formatowanie je, na przykład ze względu na pogorszenie lub oprogramowania awarii. Ponieważ karty SD są dziś jednymi z najbardziej powszechne, zastanowić się, dlaczego nie sformatowane karty Flash micro-SD i jak rozwiązać ten problem. Jako techniki są opisane zostaną kilku podstawowych technik. Ale jeśli nie pomoże, urządzenie będzie pożegnanie.


karty flash micro-SD nie jest sformatowana: co zrobić w pierwszej kolejności?

W przypadku wystąpienia takiej sytuacji, przed podjęciem decyzji na korzyść konkretnego sposobu ich poprawiania, należy dowiedzieć się przyczyny, które doprowadziły do katastrofy.

Najprostszym i najczęstszym przypadku można nazwać sytuację, gdy pamięć flash nie jest sformatowana micro-SD (urządzenie jest chronione, a system po prostu nie uruchomi się proces formatowania). Wszystko jest proste: widocznie na karcie adaptera przez dźwignię blokady zapisu przeniesiony na pozycję ON. Ale to najprostsza sprawa może być.

Zdarza się również, że urządzenie jest zajęte z niektórych procesów, dlatego formatowanie jest niemożliwe. W najprostszym przypadku wystarczy wyjąć dysk z czytnika i włóż ponownie, aby powtórzyć operację. Czasami może to przyczynić się do korzystania z „Task Manager”, w którym do wyświetlania wszystkich usług, procesów i ukryć Microsoft, aby zatrzymać wszystkie inne, a następnie spróbuj ponownie do formatu. Może to będzie działać.

Znacznie gorzej, gdy może się okazać, że napęd jest uszkodzenia systemu plików lub problemy fizyczne. Nie będzie musiał użyć innych metod, z których niektóre mogą wydawać się dość skomplikowane.

Co zrobić, jeśli standardowy format nie działa?

Jeśli po użyciu standardowej metody wywołania procedury z „Explorer” nie jest sformatowana karta Flash micro-SD, można spróbować, aby rozpocząć proces z wykorzystaniem partycji zarządzania dyskami.

Dostęp do niego można uzyskać za pośrednictwem konsoli „Run”, gdzie zespół rejestruje diskmgmt.msc. W lokalizacji wszystkich aktualnie podłączonego urządzenia jest karta (w większości przypadków będzie on umieszczony na dole listy), a następnie za pomocą menu prawego przycisku myszy nazywa polecenie formatowania. Czasami to pomaga (ale nie zawsze).

Przy użyciu specjalnych narzędzi

Znowu nie sformatowane karty Flash micro-SD, a system wyświetli komunikat o niemożności zakończenia procedury? Alternatywnie, można użyć programów do produkcji wzoru niskopoziomowe.

Jednym z najbardziej popularnych wolnego użyteczności jest uważane bezpretensjonalny SDFormatter. Na ekranie startowym po uruchomieniu programu w rozwijanej listy urządzeń wybierz napęd litery”, a następnie kliknij przycisk Właściwości w prawym dolnym rogu.

W nowym formacie typu okno powinno podać pełną (Full Erase), a tuż poniżej, aby włączyć automatyczne poziomowanie sektorom setup (wartość ON). Wracamy do poprzedniego ekranu i rozpocząć formatowanie. W większości przypadków to pomaga. Ponownie, nie zawsze. Co zrobić, jeśli dysk flash nie jest sformatowana micro-SD i po takich środków? Konieczne jest, jak mówią, aby użyć „ciężkiej artylerii”.

Ukryte funkcje systemów Windows,

Aby rozpocząć rozmowę z konsoli „Run» (Win + R) wiersza poleceń z uprawnieniami administratora i przepisać tam diskpart, a następnie wprowadź dysk Lista poleceń i są na liście żądane urządzenie (karta może określić objętościowo). Na tym etapie trzeba pamiętać numer urządzenia na liście, lub może zniszczyć dane w innych sekcjach.

Przejdźmy teraz ciąg wybrać Y (Y dysku – ilość napęd ustawiony wyżej). Po jej – odczyt atrybutów linii czyszczenia dysku wyraźne atrybuty tylko do odczytu. Po pomyślnym sprawdzeniu atrybuty procesu poprzez linię atrybuty dysku. Jeśli określisz, że atrybut tylko do odczytu nie jest obecny, zamknąć konsolę pisząc wyjście polecenia.

Jak przywrócić kartę pamięci flash (micro-SD nie jest sformatowana)?

W niektórych przypadkach nie działa karta przed formatowaniem, można spróbować odzyskać. W tym przypadku, przywrócenie wpłynie nie tylko informacje uprzednio zawartej w nim, ale system plików.

Programy do tego można znaleźć w obfitości, ale najpotężniejszym narzędziem jest uważany aplikacja R.Saver. To działa algorytm jest bardzo prosty: najpierw trzeba wybrać urządzenie, a następnie nacisnąć jeden przycisk, aby rozpocząć proces analizy i odzyskiwania. Ponadto, cały program działania będzie, bez interwencji użytkownika, jednak proces ten może potrwać do kilku godzin. To wszystko zależy od stopnia uszkodzenia dysku i jego zdolności. Kiedy przywrócenie zakończeniu formatowania mogą być wykonane bez problemów.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Jeśli i te działania nie miały żadnego rezultatu, i znowu nie jest sformatowana karta Flash micro-SD, będzie musiał użyć w ostateczności – Ponowne programowanie sterownika.

Aby to zrobić, trzeba nauczyć się unikalne identyfikatory dev i Ven, co można zrobić w „Menedżerze urządzeń” z menu właściwości na karcie Szczegóły, gdzie listy rozwijanej wybierz identyfikator urządzenia (kompletność informacji, lepsze wykorzystanie najdłuższej linii na liście), albo zastosować do tego programu jak UsbFlashInfo.

Po tym konieczne jest, aby odwiedzić zasób producenta sprzętu i znajdując numerów, aby pobrać najnowszą wersję oprogramowania, a następnie rozpocząć proces za pomocą pobranego pliku wykonywalnego. W zasadzie, można znaleźć firmware i innych miejsc, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej jest zwrócić się do producenta zasobów. Pod koniec procesu formatowania powinien zacząć normalnie.

Wreszcie, jeśli wszystkie powyższe nie działa, niestety, z kartą, można pożegnać, ponieważ musi pracować nie będzie. Jednak, jak pokazuje praktyka, nawet jeśli uszkodzenie urządzenia, można ożywić mapę, a także z wykorzystaniem funduszy i miga programu R.Saver – a nawet przywrócić dane.