512 Shares 9972 views

Wiercenie jajnika i ciąża: Opinie

Pilna problemem świata jest niepłodności kobiet. Statystyki okazało się, że jeden na pięciu młodych para nie może począć dziecka. Ponad 50 milionów par z koniecznością wykorzystania technologii wspomaganego rozrodu. Sposób chirurgiczny – jeden z najważniejszych sposobów rozwiązywania tego problemu, gdzie medycyna awansowała daleko. Wraz z wprowadzeniem nanotechnologii podobnego zdarzenia odbywa się z najmniejszych negatywnych skutków. Bardzo często kobiety uciekają się do takiego lekkich nowoczesnych metod jak laparoskopowej Wiercenie jajnika. Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule.

podstawowe pojęcia

Przyjrzyjmy się, co jest laparoskopia i Wiercenie jajnika. Najważniejszą przyczyną niepłodności jest rozwój tzw zespołem policystycznych jajników. Jedynym sposobem, aby odpowiednio się go pozbyć i zajść w ciążę policystycznych jajników zwolenników wiercenia. W tłumaczeniu z języka angielskiego słowo oznacza „przebicie”. Co to jest metoda – Wiercenie jajniki? Odnosi się do operacji chirurgicznych, w których jajniki, aby małe przebiciom (nacięcia) o wartości do 2 mm. Prowadzi to do stymulacji dojrzewania oocytów i stwarza warunki dla dalszego poczęcia dziecka.

Obecnie te procedury chirurgiczne zrobić laparoskopowej sposób. Co to jest laparoskopia? Pierwsza część greckiego słowa laparo oznacza „brzuch” i skopeo – „dopatrzyć” Laparoskopia – rodzaj operacji i badań diagnostycznych narządów wewnętrznych. Jaka jest różnica od innych laparoskopowych zabiegów chirurgicznych? Odbywa się to poprzez stosunkowo mały otwór, normalne operacje wymagają dużych nacięć. Laparoskopia wykonywane przy użyciu technologii mikroprocesorowej. Procedura ta otrzymuje bardziej traumatyczne, który był używany w ginekologii – resekcja.

Objawy, które wymagają stymulacji owulacji

Co się dzieje, gdy jajniki policystyczne i dlaczego kobieta nie może zajść w ciążę? Dojrzewanie oocytu w tej chorobie nie ma możliwości, i nie przejdzie do jajowodu gdzie owulacja normalnie. Zapobiega to uwolnienie komórki jajowej pojawiły sclerocystic kopertę otaczającą jajniki.

Zespół policystycznych mogą być pierwotne i wtórne. W początkowej cyklu menstruacyjnym zaobserwowano i dojrzewanie oocytów, w drugorzędowej – sclerocystic tworzenia powłoki. Może to być spowodowane przez awarię hormonalnej w organizmie lub przewlekłe zapalenie dróg moczowo-płciowych.

Co prowadzi do choroby i jakie są główne objawy zespołu policystycznych

Przyczyny zespołu policystycznych jajników, co prowadzi do niepłodności, co następuje:

 • Naruszenie układu hormonalnego. Jest to uszkodzenia jajników, nadnerczy, przysadki mózgowej, tarczycy.
 • Długoterminowe sytuacje stresowe, ciągłe zakłócenia w układzie nerwowym.
 • Naruszenie w tworzeniu okaleczania żeńskich narządów płciowych w młodości z powodu częstych infekcji.
 • Genetyczne tło choroby.

Każdy chore kobiety policystycznych jajników objawia się na różne sposoby. Jednak istnieją pewne objawy są częstsze u maltretowanych kobiet:

 • Są błędy w menstruacji, z biegiem czasu może to być całkowicie nieobecne. Czasami zdarzają się krwawienia z macicy.
 • Owulacja występuje w jajowodach. Możliwość ciąży brakuje.
 • W różnych obszarach skóry (twarz, klatka piersiowa, plecy), powodując poważne trądzik wysypka.
 • Powłoka jajnika gęstnieje, a na niej znajdują się małe torbiele.
 • Jest szybki jak błyskawica przyrost masy ciała u kobiet z prawidłową dietę. To może prowadzić do rozwoju cukrzycy.
 • Często pojawia się wysokie ciśnienie krwi, która jest dołączona do ciemnienia powierzchni, dolne żebra i pachwiny.
 • Kobiety doświadczają depresji i stan stresu, lęku, przewlekłe zmęczenie.

Pozytywne aspekty takiej interwencji

Podobne problemy ze zdrowiem kobiet po raz pierwszy zasiedlony uprzedniej farmakoterapia, obserwując specjalną dietę. Bardzo często, daje pozytywne rezultaty – 60% kobiet udaje się zajść w ciążę. Jeśli poprawa nie jest przestrzegana, a następnie wydać jajniki wiercenia. Ta ingerencja ma następujące aspekty pozytywne:

 • Nie ma potrzeby, aby przejść przez długi trakcie przyjmowania leków i wizyt u ginekologa.
 • Zmniejsza to ryzyko powstawania różnych owoców, które często następuje po leków stymulacji owulacji.
 • Operacja odbywa się szybko i jest bezpieczne dla kobiet.
 • Pomoc wiercenie zidentyfikować poziom jajowodów, pozwala podzielić zrostów podczas operacji.
 • Po chirurgii laparoskopowej blizna jest całkowicie wchłaniany, okres rehabilitacji odbywa się w krótkim czasie.

okresie przedoperacyjnym

Przed rozpoczęciem wiercenia pacjenta jajnika należy wykonać kilka procedur przedoperacyjnej:

 • badania krwi w celu wykrycia i czynnik Rh;
 • Analiza moczu według ogólnego schematu;
 • Badanie EKG pacjenta i światła obrazu;
 • USG układu moczowo-płciowego;
 • Ogólne badanie ginekologiczne;
 • pobraniem próbki z pochwy;
 • konsultacji chwile z innymi specjalistami.

Działanie wymaga obowiązkowego jelit oczyszczanie gazów i kału. Niestosowanie się do ich wyeliminowania może prowadzić do uszkodzenia tkanek. Przed zabiegiem pacjent nie powinien pić wodę i jeść. Wiercenia laparoskopowego jajnika przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Technika Wiertnictwa

Wiercenie yaichnkov – jest łagodny technika chirurgiczna. Operacja odbywa się w kilku etapach:

 1. Pacjentowi podaje się w znieczuleniu ogólnym, po których brzuch jest wykonywany trzy nakłucia, przez które wprowadzane są odpowiednie narzędzia.
 2. Za pomocą specjalnego igłę wprowadza się do jamy brzusznej od dwutlenku węgla, który pozwala na sprawdzenie narządów wewnętrznych.
 3. Policystycznych jajników zbadane i analizuje jego stanu (ile ma to zwiększenie rozmiarów, pociemniał, pokryte torbieli).
 4. 4-6 jest wykonywana na nacięć narządów wyeliminowane inne możliwe patologie.
 5. Przebicia zszywano i dwutlenek węgla usuwa się z jamy otrzewnej.

Szycie odbywa się kilka szwów kosmetycznych. Nakłucia (szczelin) w jajnikach są umieszczone w pewnej odległości od siebie, aby uniknąć blizny.

Takie działanie zmniejsza stężenie androgenów w krwi krążącej wokół jajnika. Po odzyskaniu wiertnicze owulacji jajnika.

Kilka sposobów laparoskopii

Opisany powyżej gospodarstwa Wiertarka jajnika dotyczy sposobu laserowej. Laser – najbardziej skutecznym sposobem laparoskopii.

Wysoka technologia jest metodą ultradźwiękową. Operacja taka jest wykonywana przy użyciu ultradźwięków skalpela. Ta metoda pozwala skutecznie i niezawodnie wykonać operację, zachowując wszystkie ciała tkanek.

Czasem praktykowane przez tzw Wiertnictwa elektrycznym. Wycięcia na jajnikach w tym przypadku wykonywane przy pomocy prądu elektrycznego.

Wiercenie obu jajnikach

Po starannie studiował patologię lekarze zdecydować, czy trzymać Wiercenie oba jajniki potrzebują. Najczęściej zdarza się.

Po zabiegu pacjent powinien wziąć dodatkową terapię hormonalną. W ciągu 12 tygodni od kobiecej owulacji jest monitorowany. Zalega pacjent powinien nadal otrzymywać hormony.

Równie skuteczny zarówno elektryczne i Wiercenie laserowe, ale bardziej przystępne jest elektryczny. Cykl menstruacyjny jest znormalizowana zwykle po zabiegu. Czasami miesiączki mogą być opóźnione o 2-3 miesięcy. W tym przypadku pacjent jest przypisany do leku, często jest to „Djufaston”.

Wiercenie konsekwencje jajnika

Poprawa laparoskopowej Wiercenie odbywa się w stosunkowo krótkim czasie. Duże statki podczas operacji nie są dotknięte, więc procedura jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Dla czasami są konsekwencje mogą być przypisane wygląd krwawienie i rozwój alergii do znieczulenia. Bardzo rzadko wystąpić następujące powikłania:

 • gorączka;
 • jest ból w podbrzuszu w postaci skurczów;
 • zawroty głowy, jest słabość w organizmie;
 • są ciemne wylotowego.

Najczęściej odzysk jest szybki, pacjent jest już na drugi dzień są odprowadzane ze szpitala. Lekarz zaleca, aby kobiety powstrzymać się od aktywności seksualnej i ćwiczenia. Dodatkowo przypisane przejście do fizjoterapii i odbiór witamin.

Szwy są usuwane tydzień później, a USG wykonuje się w ciągu dwóch tygodni, które pokazują, w jaki sposób kobieta została przywrócona funkcję reprodukcyjną.

Wiercenie i ciąża jajnika

Jajnika praca po cięć stymulowane, a funkcja owulacyjne zostanie przywrócony. Ale to nie jest trwały efekt. Mniej więcej rok później znowu spada wydajność reprodukcyjnego. Ciąża Po Wiercenie jajnika nie jest konieczne, aby odłożyć na długi czas. Najlepszy ze wszystkich, jeśli zdarza się w ciągu pierwszych sześciu miesięcy w okresie pooperacyjnym.

Aby zwiększyć możliwość ciąży, kwas foliowy jest dodatkowo wyposażony, zaleca aktywny tryb życia, rezygnując alkoholu i palenie papierosów, przyjmowanie produktów witaminowych. Prawdopodobieństwo poczęcia po tych wydarzeniach znacznie się poprawiła.

Referencje o procedurze

Wielu czytelników są zainteresowani Wiercenie i ciąży jajnika. Recenzje tej interwencji chirurgicznej sugeruje, że powstawanie pęcherzyka po staje się bardziej intensywna. W związku z tym istnieje wielka szansa na zajście w ciążę.

Recenzje jajnika Wiertnictwa pozwalają stwierdzić, że cystic choroby, które zakłócają z ciążą i porodem, nie jest to zdanie. Wielu pacjentów nie widziałem, że procedura ta jest całkowicie bezpieczna i przynosi efektu. ale również pomaga rozwiązać problem w krótkim czasie, nie wymaga długiego okresu rehabilitacji. Wiele par Wiercenie przyniósł szansę doświadczyć radości staje rodziców.

Nikt nie podejmie decyzji w sprawie Wiercenie aplikacji, oprócz pacjenta. Znajomość nowoczesnych lekarzy pozwalają brać pod uwagę wszystkie cechy fizjologiczne i psychologiczne kobiet. Wstępne badanie pacjenta i jest zaproszony do rozmowy z terapeutą. Proces wiercenia jajnika wiele razy były rejestrowane na wideo, gdzie można wyraźnie zobaczyć całą procedurę.