800 Shares 6909 views

Paypel-biopsja endometrium – co to jest? Procedura diagnostyczna w ginekologii

Kobiety często trzeba iść do ginekologa. Tych lekarzy do monitorowania stanu zdrowia narządu rodnego i ciąży. Często pacjent w celu ustalenia dokładnej diagnozy jest zobowiązany do postawienia diagnozy. Jedna z metod dochodzenia jest Paypel biopsja śluzówki macicy. Co to jest, można dowiedzieć się od złożenia artykułu.


Procedury diagnostyczne w ginekologii

Paypel biopsja śluzówki macicy (co to jest – to zostanie opisane później) to damska diagnostyka zdrowia. Również często ginekolodzy przepisują ultradźwięków. Jest ono prowadzone szybciej i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Jednak USG nie zawsze może dostarczyć dokładnych informacji.

Do procedur diagnostycznych, które mogą wyznaczyć ginekologa, dotyczy również łyżeczkowanie macicy, laparoskopii, histeroskopii, metrosalpingography i tak dalej. Przeprowadzanie manipulacji danymi ma dowodów w każdym przypadku. W ostatnich latach sporą popularność wśród ginekologów i położników nabywa Paypel-biopsji endometrium. Co to jest? W artykule dowiesz się o tym później.

Paypel-biopsja endometrium – co to jest?

Badanie to jest bardzo ważne w kształtowaniu prawidłowej diagnozy. Jest ona prowadzona w murach szpitala. Diagnozowanie potrzeb kwalifikowaną.

Paypel biopsja aspiracyjna endometrium ma swoją nazwę od imienia osoby, która odkryła narzędzia do zbierania materiału. Urządzenie jest raczej krótka rurka o średnicy 2 do 4 mm. Na końcu urządzenia ma skośny koniec. On następnie umieszczony w jamie genitaliów. Z drugiej strony maszyny ma tzw tłok. Po usunięciu z macicy zaczyna materiał ogrodzenia.

Wskazania do manipulacji

Ginekolog lub układ rozrodczy może przypisać te badania z wielu powodów. Jest to często różne zaburzenia hormonalne. Do tych należą na przykład endometrioza. Ponadto, prowadzone są badania w przewlekłych procesów zapalnych w jamie genitaliami.

Manipulacja pokazuje kobiety po 40 lat, a w okresie menopauzy. Jeśli płci pięknej cierpiących na krwawienia z macicy lub ciężkie miesiączki, badania przyczynią się do wyjaśnienia sytuacji.

Diagnoza jest zawsze przypisany przed zapłodnieniem in vitro. Pomaga to uniknąć problemów podczas transferu zarodka. Paypel biopsja endometrium pokazuje kobiet cierpiących na niepłodność.

Przeciwwskazania

W niektórych przypadkach zabronione Paypel-biopsji endometrium? Recenzje lekarze mówią, że warto odłożyć manipulacji na czas nieokreślony, w następujących przypadkach:

  • Każdy okres ciąży lub podejrzewa się;
  • zapalne lub procesom zakaźnym zachodzącym w pochwie;
  • zaburzenia krwawienia;
  • do zakażeń, które są nabywane poprzez kontakt seksualny, i tak dalej.

Warto powiedzieć, że diagnoza może prowadzić do powikłań w przypadku zaniedbania przytoczonych przeciwwskazań. Dlatego przed zabiegiem kobieta powinna odwiedzić amerykańskich badań, badania krwi i wymaz z pochwy w celu ustalenia sterylności.

Jak jest pobieranie próbek materiału?

Biopsja endometrium, których koszt waha się od 2 do 7 tysięcy, muszą być przeprowadzane wyłącznie w murach szpitala. W tym przypadku kobieta nie wymaga żadnego specjalnego szkolenia. Przeprowadzenie koszty manipulacji w okresie od 7 do 12 dni cyklu menstruacyjnego. To właśnie w tym momencie dane będą najbardziej przydatne.

Przed zbadaniem pacjenta środek znieczulający zastrzyk w tkance szyjki macicy może być wykonany. Jednak można to zrobić tylko wtedy, gdy stosuje gynaecologist Paypel o średnicy 4 mm. Ponadto, niektóre kliniki oferują przed manipulacji pacjenta do podjęcia uspokajające i lek, który hamuje funkcję skurczową mięśni.

Materiał ogrodzenia wytwarzane na ginekologicznych godz. Zabieg trwa średnio 30 sekund. Więcej przygotowanie czasochłonne. Przed rozpoczęciem manipulacji konieczne jest określenie głębokości macicę. Odbywa się to za pomocą specjalnego urządzenia pod kontrolą czujnika ultradźwiękowego. Następnie, odpowiednie paypelya wielkość dobrana, a przyrząd jest umieszczony w szyjce macicy. Następnie lekarz naciąga urządzenie tłoka, a w tym czasie tworzy się podciśnienie w genitalia ustnej. Cząstki macicy i innych tkanek należą do jałowej probówki, która po pochodzących z organizmu kobiety. Badanie histologiczne trwa około 7-10 dni. Po tym, pacjent może otrzymać wniosek. Dla dekodowania i kolejnych wizyt powinna skonsultować się z ginekologiem.

Po biopsji endometrium

Co dzieje się po badaniu? Lekarz musi dać pacjenta odpowiednie zalecenia. Po materiału kolekcja kobieta może wykryć plam. Muszą one przejść w ciągu kilku dni. Również około dwóch tygodni powinny ograniczyć aktywność fizyczną. Zabrania seksu i wanny z hydromasażem.

Powikłania manipulacji są bardzo rzadkie. Często przyczyną ich pojawienia się niezgodności oraz niewłaściwe zachowanie manipulacji. Kobieta przed zabiegiem należy zapoznać się z potencjalnymi problemami. Do tych należą:

  • uszkodzenie jednej ze ścian macicy (wymaga natychmiastowej operacji);
  • krwawienia (często spowodowane przez zmiany patologiczne w tkankach);
  • zapalenie (zakażenie weszła z zainfekowanego pochwy), i tak dalej.

Jeśli biopsja Paypel czujesz się źle, należy natychmiast skontaktować się z placówki medycznej. Objawy chorób związanych z rozwijającymi się gorączka, ból w dolnej części brzucha, wydzielina o nietypowym charakterze, długie brązowe plamienia itd.

Reasumując

Teraz wiesz co Paypel biopsję endometrium. Należy zauważyć, że ta manipulacja ma wiele zalet w stosunku do łyżeczkowanie diagnostycznej. Podczas przeprowadzania Paypel biopsji szyjki macicy rozbudowy kanału nie występuje. Z tego powodu, kobieta może również przesunąć kluczowania bez użycia środków znieczulających. Jeśli przepisać tego badania, konieczne jest, aby obserwować wszystkie porady lekarza. Życzę zdrowia i dobre wyniki!