466 Shares 9830 views

Jak koty umyć? Szampony dla kotów

W pewnym momencie wszyscy właściciele zaczyna zainteresowany na pytanie: Jak prać swoje koty? Jest to procedura higieniczne – podstawą pielęgnacji. Skóra i sierść zwierzęcia powinno być utrzymywane w czystości. Umyć – jedyny sposób, aby osiągnąć ten cel.

Co ludzie chcą zobaczyć swój ulubiony? Oczywiście, wygląd kota zależy od stanu jej włosy. Dobrze, jeśli wygląda na zadbane i nie pomylić. Ale właściciele kotów często zadają wiele pytań na temat opieki nad zwierzętami. Najczęściej starają się nauczyć myć kota.

szampon

Szampon z dobrą bazę detergentową należy środowisku słabo alkalicznym. Dopiero wtedy doskonale poradzić sobie z zadaniem, usuwając tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Detergenty przeznaczone dla osób, które nie pasują Wąsaty zwierzęta, ponieważ ich wartość pH lekko kwaśnym. Przycisków „ludzkie” szampon nie może poradzić sobie zadanie i pozostawić ślady na ciele zwierząt: podrażnienie, suchość łupież lub łamliwych. Jednak środki przeznaczone specjalnie dla czworonożnych zwierząt, doskonale oczyszczają skórę i włosy.

Jak często można kąpać kota? W zależności od środowiska i rasy zwierząt myte jednego do kilku razy w roku. Suchy szampon – ciekawe i praktyczne rozwiązanie dla kotów, które nie pozwalają się kąpać. Narzędzia są dostępne w postaci proszków i pianek, które nie potrzebują spłukać wodą. Są one dość rozproszone po całym sierści zwierzęcia.

klimatyzacja

Do uzdatniania wody po głowy nie mylić i miał wygląd, typowy dla rasy, konieczne jest, aby spłukać odżywkę do włosów. To ma niższą wartość pH, a więc ma szereg pozytywnych działań:

 • Neutralizuje szampon alkalicznej.
 • To przywraca naturalne pH skóry.
 • Chroni włosy przed nadmiernym parowaniem wody przez ich hermetyzacji.
 • Tworzy długotrwałą ochronę przed elektrycznością statyczną.

Po użyciu środek kondycjonujący włosy łatwiej się rozczesują i niosek w różnych fryzur. Oba fundusze kosmetyczne powinny być wydane w ramach tej samej marki i tego samego serii muszą zostać zagwarantowane być kompatybilne. Nie ma pewności, że szampon i odżywka dla kotów różnych marek doskonale uzupełniają się wzajemnie.

Cechy stosowaniu szampon i odżywka

Nowoczesny klimatyzator i szampon dla kotów wymaga rozcieńczania wodą przed użyciem. W przeciwnym razie czas trwania leczenia wody wzrośnie wraz z kosztem detergentów. Fakt, że skoncentrowany preparat trudno równomiernie rozprowadzić ciała zwierzęcia i spłukać. Ale hodowla szampon wody zwiększa zdolność wiązania tłuszczów i innych zanieczyszczeń.

Ponieważ koty są myte z uniwersalnym członkostwa (szampon + odżywka)? Można rysować analogię z funduszy przeznaczonych dla ludzi: Jak często spotkać te żele, radzi sobie z mycia i klimatyzacji? Po ich zastosowanie jest często uczucie nie całkowicie umyte włosy, trudności w czesania i brak pożądanej blask. Problemem jest to, że w takim „mieszanina” wartości dla szampon i należy bardzo dokładnie regulować. W celu osiągnięcia takiej równowagi nie jest łatwe, nawet w dobie wysokich technologii. Dlatego też specjaliści w dziedzinie wybiera poszczególne fundusze – szampon i odżywka w różnych rur.

Preparat do mycia

Przed rozpoczęciem mycia Moustached zwierzaka wymaga szeregu działań przygotowawczych:

 • W oddzielnym naczyniu z wodą w celu rozcieńczenia odżywki i szamponu. W tym celu, świetna mała plastikowa butelka.
 • Dostosowania temperatury wody. Po tym, wyłącz telewizor.
 • Przygotować i umieścić obok ręczników.
 • Usuń wszystkie łamliwe i innych niebezpiecznych przedmiotów (nie wiem jaka reakcja będzie mieć zwierzaka dla tej procedury).
 • Przygotuj wszystko, czego potrzeba do suszenia Moustached zwierzęcia: grzebień, szczotka do włosów, masaż specjalny balsam i sliker.

kąpanie kociaka

Rozmowa z kotem czułym tonem, zanurzyć ją w kąpieli i obficie podlać wodą. Spróbuj jak najlepiej można je nawilżyć. Nałożyć szampon i spienić przez 2-3 minut, wykonując ruch masując. Przemyć pianki pod bieżącą wodą, aż do całkowitego zaniku śladów środka czyszczącego.

Ta procedura jest powtarzana. To musi być zrobione dla wszystkich, zwłaszcza dla osób dorosłych. Pierwsza aplikacja jest podnoszona jedynie górną warstwę brudu i tłuszczu, a w drugim – usunięcia pozostałych cząstek. Można zrobić to z tego samego detergentu lub wziąć specjalny szampon z efektem korekcji kolorów lub podkreślenia tekstury, co jest ważne dla zwierząt, przygotowania do wystaw.

Jak umyć kota, aby zmaksymalizować pozbyć się brudu? Równomiernie rozprowadzić szampon na całym ciele, zwracając szczególną uwagę na łapach i okolicy pachwiny.

mycia twarzy

Zazwyczaj koty oprzeć, gdy próbuje myć pysk. W celu uniknięcia powodując zwierzęcia nawet więcej stresu do mycia może być sponzhikom kosmetyczny. Spadła szampon (dobrze, jeśli jest to środek, nie podrażnia oczu) i utworzyć pianę. Kufa wash moczyć przez ruchy, nie zapominając fałdy skóry w rejonie usta i nos Persów i innych egzotycznych gatunków. Spłukiwane z nowym sponzhikom zwilżoną wodą. Upewnij się, że na twarzy opuścił ślady piany.

Potem trzeba powtórzyć procedurę już za pomocą utwardzacza. Przy wyborze kierować się poglądami fryzury, które zamierzają złożyć kota. Na bazie białka pozwala na efekt objętości i rozmieszczenia roślin pomaga waga włosy tak, że jest w sąsiedztwie pięknego ciała.

Klimatyzator płucze i nadmiar wody jest odprowadzany z wełny dłoniach. Salda w organizmie odżywiają włosy idealnie. Po tym pet zawinięte w ręcznik i wytrzeć niedźwiedzia w środowisku suchym i ciepłym.

W furaminatora urządzeń

Furaminator rozmieszczone dość łatwo. Wygląd produktu przypomina maszynę do golenia. Różnica polega na tym, że ma ostre ostrza zamiast ustanawia specjalny grzebień, który został zaprojektowany, aby zbierać spadające włosy. Jej szerokość jest regulowana w zależności od rasy kota.

Innym ważnym elementem adaptacji – uchwyt specjalnym formularzu, pokryty warstwą gumy. Procedura usuwania martwych włosów zajmuje dużą ilość energii i może być niebezpieczne dla właścicieli niesfornych zwierząt. Dlatego podczas pracy z urządzeniem to jest ważne, jak to siedzi w twojej dłoni. Anatomiczny uchwyt pozwala uniknąć niepożądanego stresu na nadgarstku.

Quick Clean produkty przyciski – jeden z najwygodniejszych dodatków. Nie każdy Furminators kot jest. Jednak te urządzenia, które są wyposażone, pozwala usunąć włosy zebrane w jednym ruchu, oszczędzając czas i energię.

pros Furminators

To urządzenie do pielęgnacji psa ma wiele pozytywnych cech, które odróżniają go od zwykłego grzebienia:

 • Zbieranie i unieszkodliwianie do 95% spadające włosy na ciele zwierzęcia. W rezultacie, długowłosy koty są niemal przestają regurgitate spożywane w wyniku lizanie futro.
 • Procedura usuwania niechcianych włosów jest prawie bez powodowania dyskomfortu czworonożnych zwierząt. To sprawia, że możliwe, aby przyzwyczaić się do niej, nawet dla dorosłych kotów.
 • Straż włosy nie ulegną uszkodzeniu. Furminators kot rejestruje jedynie stare włosy są wypadnięciem z podszerstkiem. Przy małej grubości sierść zmniejsza częstość odleżyn i splotach.
 • Praca z urządzeniem jest możliwa bez wstępnego przygotowania, co sprawia, że realizowane w domu. Dowolny host po Furminators aplikacji natychmiast zobaczyć wynik. Grzbiet ma konstrukcję, która zapobiega powodując zranienie zwierzęcia lub właściciela.
 • Usuwanie podkładu rozwijanej poprawić przepuszczalność powietrza na powierzchni skóry, i wyodrębnianie naturalnych tłuszczów są rozmieszczone równomiernie na całej długości włosów.

Furminators rodzaje i kryteria wyboru

Nauczyć się myć kota, warto rozważyć takiego urządzenia do pielęgnacji jak Furminators. Wybór produktów zaleca się zgodnie z następującymi kryteriami:

 • Czy jest wymagana dla kotów żyjących z włosów cię to obchodzi? Nie wszyscy członkowie rodziny potrzebują tego urządzenia. Zazwyczaj nie stosuje się zwierząt bez podkładu (Devon Rex Balineses, sphynxes et al.). Nie używaj Furminators usunąć rzuca włosy z kotów z chorobami skóry lub włosów.
 • Dobór optymalnych Furminators wielkości. Istnieje kilka standardowych grup produktów, które różnią się szerokością muszelki. Bardzo mały (33 mm), przeznaczony dla kociąt, szczeniąt i gryzoni. Małe (33 – 45 mm), nadaje się do kotów o wadze 6 kg. Średnie (70 mm) jest najczęstszym, ponieważ jest on używany do cięższych psów i kotów 6 kg, o masie 20 kg. Duży (100 mm) może być stosowany dla dużych kotów i psów do 40 kg. Bardzo duże (120-130 mm) przeznaczony jest dla zwierząt parzystokopytnych i ogromnych psów.
 • Ergonomiczny uchwyt i obecność przycisków oczyszczania. Nie jest tajemnicą, że takie suplementy bezpośrednio wpływa na wartość produktu. Przed zakupem należy trzymać go w dłoni i upewnij się, że funkcja przycisku. Dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie konkretnego Furminators.
 • Producentów. Przemysł produkuje dużą liczbę modeli urządzeń, które mają zarówno podobieństwa i różnice. Niektóre z nich zwolniony przez znanych marek, które w wysokiej jakości wymaganej przez odpowiednią cenę. Mniej znani producenci nie zawsze oferują dobry produkt za niewielkie pieniądze. Wśród wielu tanie i niskiej jakości podróbek kopie drogich odpowiedników. Przed zakupem zachęcani, aby przeczytać opinię właściciela.

Korzystanie Furminators

Proces z użyciem produktu należy przeprowadzić zgodnie z poniższą instrukcją:

 • Usunąć wszelkie ślady brudu i tłuszczu z futra kotów. Jak kąpać zwierzęta, omówione powyżej.
 • należy wytrzeć i osuszyć pokrywę cat włosy po uzdatnianiu wody.
 • Uspokoić zwierzę doświadczyło stresu podczas prania. Można to osiągnąć pieszczota, pyszne przekąski, jak również utrzymanie tymczasowej pauzy pomiędzy procedurami.
 • Usunąć wszelkie splątania za pomocą specjalnego urządzenia.
 • Furminators działa powoli, ostrożnie, nie wydając swoje wysiłki w kierunku wzrostu włosów.

Za pomocą suszarki do włosów

Długowłosych kotów trzeba umyć po suchych włosów. To pozwala uniknąć hipotermii mokry zwierzę. W tym urządzeniu powinna przy minimalnej prędkości i nie opóźnia strumień gorącego powietrza przez dłuższy części ciała. Nigdy nie kieruj go w twarz kota. Nie staraj się wysuszyć psa całkowicie, zwłaszcza gdy jest on stara się szybko zakończyć procedurę.

Więc zrozumieć zagadnienie dotyczące sposobu mycia kotów. można przystąpić do procedur wodnych swojego zwierzaka. Nie zbyt często posiadają zabiegi wodne dla kotów, ponieważ powodują one im silny stres.