127 Shares 2765 views

Odmian ras kotów: perski szynszyli

Wizerunek zwierzęcia słodkie i futrzany – jest to pierwsza osoba, która przychodzi na myśl, gdy słyszy wyrażenie „perski szynszyli”. W rzeczywistości, to nie gryzonie, a najbardziej, że nie jest prawdziwe perskie koty. Nazwa tej rasy, jak powinny one znane, to na cześć południowoamerykańskiego gryzonia, a raczej kolor jego sierści. Choć bardziej poprawne byłoby porównać te koty z lisa polarnego, który również, jak nimi, podstawowy kolor sierści jest białe, a tylko końce włosy są czarne. Podczas gdy w szynszyli odwrotnie, kolor pierwszoplanowy jest czarno-biały – opcjonalne. Oprócz czarny, inny kolor perskiego futra szynszyli może być czekolada, fioletowy, złoty, niebieski lub szylkret. Debata o tym, czy perskiego szynszyli odrębnej rasy przez długi czas były w Stanach Zjednoczonych, ale do tej pory uważa się, że koty te to nic innego, jak rodzaj Perski. Dlatego wystawa nie jest przewidziane dla niektórych kategorii nich. Jednak trudno Wśród kotów znaleźć tak piękny kolor, jaki ma perski szynszyli. Zdjęcia tych pięknych zwierząt – doskonałym potwierdzeniem.


Funkcje prowadzenia

Jak również innych członków rodziny perskich kotów, szynszyle muszą być bardzo spokojny i zrównoważony charakter. Są czuły i ufne create bardzo lubią przebywać w towarzystwie ludzi. Pomimo cech o charakterze osobistym, zawsze są w dobrych stosunkach z ich mistrzów. Wśród innych ras kotów trudno jest znaleźć taką troskliwą matkę, która jest co perski szynszyli. Kocięta nie powodują żadnych problemów, ani matce, ani właścicieli. Jest to, że troska o ich futro wymaga szczególnej troski i uwagi, jednak odnosi się to do wszystkich, bez wyjątku, do Persów. Niektóre flegma, wrodzona natura tych kotów, jednak nie przeszkadza im być bardzo aktywny w czasie gry.

Właściwości pielęgnacyjne

Perski Szynszyla różni się od innych ras dobre zdrowie, wytrzymałość i odporność. Jednakże, nie jest w stanie uniknąć wad typowych dla wszystkich przedstawicieli rodziny perski – mianowicie odkształcenie przegrody nosowej i zatkania przewodów łzowych. Z faktu, odnoszące się do specjalnego kształtu nosa kota, możemy tylko przyjąć, ale aby rozwiązać problem z wydzieliny z oka jest w stanie absolutnie dowolnego hosta – wystarczy regularnie sprawdzać i czyścić obszar wokół oczu i nosa zwierzęcia.

Dbanie o sierść – główną trudność w treści tych kotów. Perski Szynszyla ma długie gęste włosy, dlatego wymaga codziennej pielęgnacji. Takie koty często trzeba umyć i grzebień. Przed przejściem bezpośrednio do grzebienia należy używać grzebienia z kilku zębów w celu usunięcia splątania. Wtedy zwykle grzebień czesane martwe włosy, dopiero wtedy można przejść do grzebienia szczotki z włosów naturalnych. Przestrzeganie tych prostych zasad pomoże utrzymać sierść Twojego kota w porządku, unikając w ten sposób konieczności należy wyciąć z jej matami.