378 Shares 3966 views

Uroczy vesthaylendsky white terrier – odważny i zręczny myśliwy

Na długo przed pojawieniem się na wystawach w Szkocji był znany do małego białego psa, odnosząc się do skały o nazwie dumnego i dźwięcznym – West Highland White Terrier. Jest to mały, ale bardzo ciężko pracujący ludzie, którzy uzyskali szacunek dla niesamowitej wydajności, siły, wytrzymałości i odwagi.

Z historii tej rasy

Ten uroczy pies został wyhodowany do polowania na lisy, borsuki w górach. Działalność ta wymaga wiarygodnego i aktywnego partnera, a co stało vesthaylendsky white terrier. Jest pełen odwagi i męstwa, łatwo przenoszone ze skały na skałę, bez strachu wpada w głębokich szczelinach, zgrabnie wychodzi zwycięsko w walce z łupów. Ponadto, wyprowadzoną white terrier polować pod ziemią, gdzie nie słyszał mistrza polecenia. W tej sytuacji, zwierzęta musiały polegać tylko na własnym dowcipem i inteligencją. W rezultacie udało nam się dostać niesamowite pies z ciekawskim usposobieniu, niezależnego ducha i niezachwianej determinacji.

charakter

Eksperci w jednym głosem mówią, że vesthaylendsky white terrier zebrane wszystkie najlepsze cechy terierów, a tym samym nie ma jednego złego. On nie jest tyranem, ale może również stać się dla siebie, zmagając się z dużo większym przeciwnikiem. To tak piękne stworzenie, które nikt nie może pozostać obojętny, aby go poznać. Ma wszystko, czego można sobie życzyć, aby zobaczyć w psa. Wesoły, odważny, absolutnie pewny siebie i bardzo przyjazny. Jest miękki, delikatny i wierny, ale nie sycophant. Zachód jest bardzo inteligentny i łatwo przeszkoleni.

On jest zbyt silny, aby dostać się do argumentu, ale nigdy nie odejść od walki, bez względu na to, jak duży był przeciwnikiem ani przed nim. Według wielu ekspertów, osoby z Westy, nie potrzebują pet duży rozmiar psa, ponieważ wierzy, że jest to duży pies. Ta unikalna kombinacja Home Guard i czuły kota. Myśliwskie instynkty są wchłaniane do swego ciała i krwi.

wygląd

Pochodzący z Szkocji vesthaylendsky white terrier, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, jest małe, stojące uszy i ogon uniósł wysoko. Nigdy przycięte. W tym psem to zaskakujące połączenie aktywności, siły i zabawy wygląd. Kończyny są krótkie i znacznie bardziej płaski niż Terier szkocki. Oni pozwala zręcznie brodzić wśród skał i wzdłuż ścieżek górskich i gęste włosy na głowie i szyi, aby chronić zwierzę przed gryzienie wroga.

Dla tej rasy dominuje kolor biały. Wysokość kłębu nie przekracza 30 cm, ciężar – nie więcej niż 9 kilogramów. Silne ciała, tułowia kompaktowe, szerokie silne taliowych Łopatka i spot kasza są wyrównane. Głowa jest gęsto pokryta włosami. To nie powinno być zbyt pogłębiany. Kufa zwęża się stopniowo w kierunku nosa. Uszy małe stoisko, trójkątny kształt, pokryte krótka i gęsta jak aksamit, futra. Długość ogona do piętnastu centymetrów. Obejmuje ona krótkie sztywne włosy, bez pióra. On jest bardzo sadzone i daje zwierzęciu złośliwy wygląd.

Pielęgnacja i konserwacja

Niewątpliwą zasługą, która ma vesthaylendsky white terrier – bez molting. To znacznie ułatwia życie właścicieli, ale jednocześnie istnieje zapotrzebowanie na co najmniej trzy razy w roku trimmingovat zwierzęcych. Za pomocą maszynki nie jest zalecane, gdyż to poważnie pogarsza strukturę sierści zwierzęcia. Prawidłowo leczone (za pomocą noża Przycinanie), staje się twardy i gęsty.

Ale szczotkować psa ze sztywnym pędzlem powinny być codziennie. W tym przypadku, pies zawsze wygląda bardzo czysty i zadbany.

Nawet jeśli nie jesteś myśliwym, ale chcą się mądry, kochający i wierny zwierzę, które vesthaylendsky White Terrier – pies dla Ciebie.