773 Shares 2697 views

Centralne Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu

W jednym z najpiękniejszych miejsc w Petersburgu, niedaleko od miejsca zwanego New Holland, jest muzeum, które opowiada historię krajowego marynarki. Jest on jednym z najbogatszych na świecie kolekcji modeli statków, zbiory broni, instrumentów nawigacyjnych, dokumentów i innych przedmiotów związanych z siłami morskimi uprawnienia. Ten Centralne Muzeum Morskie – dziełem cesarza Petra Velikogo.

Doświadczenia sprowadzonych z zagranicy

Na skrzyżowaniu z XVII i XVIII wieku, w czasie swojej podróży do Holandii i Anglii – kraju zajęte w czasie wiodącym na świecie pozycja w przemyśle stoczniowym, Piotr I studiował szczegółowo organizację spraw w swoich stoczniach. Między innymi, był rozpowszechniony przyciągnęły następnie kamer modelowych. Te służby wykonać równocześnie rolę magazynu, gdzie były modele i rysunki są gotowe, rozpoczęła na statkach, jak i pracowniach projektowych, które rozwinęły się budowie nowych statków.

Powrót w Rosji, cesarz nakazał wprowadzić w Petersburgu takiej innowacji, przydatność i znaczenie nie budzi wątpliwości. Tak więc w 1707 roku nastąpił domowy model aparatu, jest analogiem zachodnich modeli na Newy. Została umieszczona w budynku Admiralicji, ramię w ramię ze stoczni.

Początek przyszłej kolekcji

Piotr I wydał dekret, zgodnie z którym zbiór modelu aparatu jest stale rozszerzany i aktualizowany o nowe eksponaty. Model ten zaczął otrzymywać nie tylko statków zbudowanych w stoczni, ale także tych, które zostały ujęte w bitwach morskich. Wszystkie z nich były przedmiotem szczegółowej analizy. Z biegiem czasu, ten sklep stał się fundamentem, na podstawie którego Petersburg Naval (centralne) Muzeum powstało.

W połowie lat trzydziestych XVIII wieku modelu funkcji aparatu znacznie zwiększona. Stopniowo stał się rodzajem biuro projektowe, w którym do tworzenia projektów nowych statków i ich modeli redukcyjnych zostały wykonane. Future Centralne Muzeum Marynarki aktywnie uzupełniane z wszelkiego rodzaju dokumentacji nawigacyjnej, broni i różnych instrumentów morskich.

Nowy status byłego Model aparatu

Nowy etap w życiu dziełem Piotra I przyszedł w 1805 roku. Wtedy, na rozkaz rosyjski autokrata Aleksander I modelu aparatu otrzymał nowy status. Został on przekształcony w „Muzeum Morskiego”. Jej fundusze znacząco wzrosła w związku z połączeniem materiałów montażowych Admiralicji College Library. Ten ośrodek naukowy i edukacyjny stał się jednym z największych na świecie.

W dużej mierze muzeum były wypełnione różnego rodzaju osobliwości przywiezione z podróży wielu znanych rosyjskich nawigatorów. Dzisiaj Central Naval Museum, Petersburg otwiera możliwości studiowania na ich życie i działalność.

Lata Muzeum spadku

Wstąpił na tron w 1825 roku Mikołaj I był człowiekiem krótkowzroczne. Według niego, „Muzeum Sea”, należący do kolekcji nie stanowią poważne zainteresowanie i są mało przydatne. W 1827 roku, centrum naukowe i edukacyjne są przekazywane do jurysdykcji Hydrograficzne Depot, a następnie całkowicie rozwiązany. Unikalna kolekcja eksponatów wpływy zdeponowane w różnych agencji rządowych, w tym gabinetu osobliwości. Centralne Muzeum Marynarki Wojennej w Petersburgu po raz kolejny staje się model aparatu. Na posiedzeniu jest tylko około pięćset eksponaty.

Głęboki kryzys państwa i konieczność reform

W wyniku klęski w kampanii krymskiej i głębokiego kryzysu, który ogarnął kraj, stało się jasne, potrzebę radykalnych zmian we wszystkich sferach życia w Rosji, w tym w sprawie reformy Navy. W czasach, gdy wiodące kraje statków już przełączony w parę silników, ochrona opancerzony i odbierać nowoczesną broń rosyjska eskadra nadal żeglowania. Wraz z problematyką wyposażenia technicznego statków, które są wymagane w jak najkrótszym czasie, aby ponownie rozważyć podejście do przygotowania i wyszkolenia załóg.

Ożywienie muzeum i przywrócenie jej eksponatów

Doprowadziło to do tego, że decyzja została wykonana w 1867 roku o odrodzeniu „Muzeum Morskiego”. Jednym z głównych zadań swoim nowym kierownictwem, zbiera stare przedmioty rozrzucone w wielu agencjach. Ponadto wystawa ważne było dostarczenie próbek z najbardziej zaawansowanych w tym czasie postępu technicznego.

Zadanie to znakomicie wykonany, nowo mianowanego dyrektora Muzeum – utalentowany inżynier płatnerza Porucznik N. Baranov. Tak więc przyszłość Centralne Muzeum Marynarki otworzył nowy rozdział w swojej historii. W 1908 roku, podczas uroczystości związanych z dwusetną rocznicę, muzeum nazwano jej założyciela – Petra Velikogo.

Naval (Centralne Muzeum) w okresie radzieckim

Po wydarzeniach z października 1917 roku nowy rząd przywiązują dużą wagę do rozwoju i jakościowej poprawy jej funduszy. Tu przychodzą eksponaty z wielu kolekcjach publicznych i prywatnych, a w 1939 roku Muzeum Marynarki centralnych zmiany adresu. Od Admiralicji, porusza się na Wyspie Wasilewskiego w budynku należącym niegdyś Stock Exchange (zdjęcia na końcu artykułu). Ta wspaniała budowla, zbudowana w 1816 roku, jest jednym z arcydzieł architektonicznych stolicy Północnej.

Ponieważ muzeum zbiory zawierają bogactwo materiału, przenosząc się do nowej siedziby rozciągnięte na okres dwóch lat. W czasie wojny, najważniejsze eksponaty ewakuowano do tyłu. Reszta kolekcji pozostał w oblężonym Leningradzie, bohatersko utrzymanie pracownicy muzeum. Poprzez ich pracę i poświęcenie bezcennym świadectwem historii rosyjskiej floty bezpiecznie czekać na Dzień Zwycięstwa. W lipcu 1946 roku Centralne Muzeum Marynarki ponownie w całości wyciekł do użytkowników.

Dziś muzeum

W późniejszych latach stał się jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w mieście. To wspaniałe miejsce w prace zaangażowanych w organizację wycieczek szkolnych i wystaw tematycznych. Wraz z części muzeum, wyświetla historię rosyjskiej marynarki wojennej w ubiegłym wieku ogromne zainteresowanie zwiedzających przyciąga materiałów z niedawnej przeszłości, opowiada o bohaterstwie sowieckich marynarzy w czasie ostatniej wojny.

Obecnie Naval Museum Central znajduje się w odnowionym złożonych koszar Kryukov, położony w historycznym centrum miasta. Decyzja o przesunięciu powstał w 2009 roku, podczas uroczystości związanych z muzeum trohsotletiem. Powodem była zniszczona stan budynku na Wyspie Wasiljewskiej, gdzie znajdował się poprzednio. Zdaniem ekspertów, do jej odtworzenia konieczne było całkowicie zwolnić salach wystaw. Akcja miała miejsce w 2013 roku.

Dziś Centralne Muzeum Morskie w Petersburgu ma ogromne znaczenie dla jej ekspozycje modeli militarnych i statków handlowych, dokumenty historyczne związane z żeglugi morskiej, odznaki wojskowe, nagrody, sztandary, broń i inne eksponaty, opowiadając o wspaniałej i bohaterskiej ścieżce flagą Andrzeja, – szef rosyjskiej marynarki symbolem.