773 Shares 3140 views

Naval muzeum „bateria Michael” w Sewastopolu: opis, opinie użytkowników

Po podboju imperium rosyjskiego na Krymie stał niezbędnych umocnień mających na celu ochronę półwysep przed atakiem z morza. W tym celu zbudowano Sewastopol baterię. Oni honorowo poradził sobie z ich zadań podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i wojny krymskiej. Dziś niektóre z tych fortyfikacji są nadal w służbie, a Naval muzeum „bateria Michaela”, który opiera się na tytułowej Ravelin wprowadza odwiedzających do historii miasta i wyczynach rosyjskich żołnierzy i marynarzy, którzy bronili Sewastopol w różnych latach.


historia

Wyjątkowa wartość obronną Ahtiarskoy Bay został po raz pierwszy zauważony przez wielkiego rosyjskiego dowódcy A. V. Suvorovym. On też rozpoczął budowę pierwszych glinianych baterii. Pół wieku na ich miejscu rozpoczęto budowę fortyfikacji nadbrzeżnych, z kamienia, wydobywany w kamieniołomach wąwozu w Kilen-belki.

Plan wzmocnić nową fortecę został zaprojektowany przez inżyniera pułkownika K. I. Byurno i wielokrotnie w trakcie budowy został uzupełniony przez kolegów – Pawłowski i Felkerzama.

W 1846 roku, główne prace na baterii Michalskiej została zakończona.

Naval muzeum „bateria Michaela”: opis

Ravelin oznacza 2-warstwowych w kształcie litery U twierdzę. Spośród głównego korpusu pod kątem rozwartym do stu stopni dwa sąsiednie skrzydła boczne.

Ścianki zewnętrzne mają grubość Fort 180 cm. Liczba struktur o długości boków wynosi 205 m. W tylnej części jest wyposażona w rowie. Początkowo elewacje wewnętrzne narożniki przylegają dwa 3-warstwowych wieżę ze strzelnicami. Niestety, do dnia dzisiejszego, jeden z nich przeżył.

Gdy forteca została wykorzystana w marynarce radzieckiej jako magazyn, jego otynkowany biały. Podczas renowacji kamienia usunięte z zewnętrznych warstw wykończeniowych i Ravelin nabył swój dawny wygląd. Co więcej, to nie był postanowił maskować liczne ślady kul i pocisków na murach twierdzy, ponieważ są nieme świadectwo swej heroicznej przeszłości.

ekspozycja

Naval muzeum „bateria Michaela” prezentuje zwiedzającym ekspozycję poświęconą wojnie krymskiej. Jak mówią eksperci, jest najbogatsza kolekcja na świecie poświęcony temu zagadnieniu. Są też eksponaty związane z innych okresów historycznych: pierwszej wojny światowej, wojny domowej i Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Główną atrakcją muzeum jest instalacja, pokazując to, co wydarzyło się w ścianach Ravelin w różnych latach. Przy tworzeniu ekspozycji zostało zrobione wszystko, co możliwe, aby dokładnie odtworzyć wnętrza typowe Sewastopola umocnień z końca 19 i początku 20 wieku. W szczególności, nie jest zainstalowana około 2 tuziny Holenderski piece, które są wprowadzane w całym apartamencie, są światła, odtworzony podłoga drewniana. Na jego historycznym położenie ustawienia długości odnopudovy Unicorn chłopa na obrotowej wózka, zwłaszcza odtworzone z pierwotnych rysunków.

Ciekawym i odwiedzi pokój № 16, w którym umieszczony jest zbiornik niemiecki generał. Można tam zobaczyć niemieckiego oficera za Amunicja, biura i dokumenty odnoszące się do czasów okupacji Sewastopol.

Użytkownicy, którzy przychodzą do muzeum marynarki „bateria Michała”, jak gdyby podróże w czasie, hal wystawowych ułożone w kolejności chronologicznej, zaczynając od podstawy Sewastopolu i kończących się zwycięstwem ZSRR w II wojnie światowej.

funkcje

Twórcy muzeum upewnić się, że użytkownicy chcą, aby ponownie i ponownie odwiedzić. Ze względu na fakt, że w swoich rezerwatów istnieje ogromna liczba eksponatów, pracownicy mają możliwość regularnego zmienić instalację i publiczne prezentowanie nowych przedmiotów gospodarstwa domowego, broń i amunicję.

Naval muzeum „bateria Michaela” (Sewastopol) oferuje również do zapoznania się z wystawą malarstwa Floty Czarnomorskiej i Sewastopolu, który znajduje się w zachodnim skrzydle baterii.

Wystawa starych maszyn

Na dziedzińcu muzeum pokazuje próbki starego sprzętu i broni. Istnieje również narażone stare kotwice i pistolety, którzy brali udział w obronie Sewastopola podczas krymskiej (1853-1856) i II wojny światowej.

Naval muzeum „bateria Michaela”: Opinie

Wielu turystów, urlopowiczów na Krymie, i przychodzącego na tournee w Sewastopolu, starają się uzyskać opinię tych, którzy już widzieli zabytków miasta. Celem – aby dowiedzieć się, jakie zabytki i muzea warto odwiedzić.

Opinie wskazują, że muzeum marynarki „bateria Michaela” zdecydowanie powinni udać się do tych, którzy są zainteresowani w historii naszego kraju. Dzięki licznym instalacji i wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich wycieczka będzie interesująca nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, szczególnie małych dzieci.

Wielu turystów powiedzieć, że są one bardzo silne wrażenie, że Hulk Michael Ravelin, ze wszystkimi jego skomplikowanych obiektów inżynierskich. Goście mogą również miasto, które znajduje się na wystawie malarstwa neotrestavrirovannyh hale, w których panuje atmosfera minionych wieków.

Nawiasem mówiąc, ten kompleks muzeum – jeden z nielicznych, o których prawie nie słychać negatywne komentarze. Jedyną rzeczą, która irytuje – to odległość od miasta, ale ta niedogodność jest kompensowana przez możliwość bardzo szybkiego dostępu do morza.

Jak się tam dostać

Do „baterii Michalskiej” można osiągnąć na różne sposoby:

  • Spacerem od dworca autobusowego północnej stronie wzgórza z pomnikiem ku czci poległych żołnierzy II Armii Gwardii.
  • Użyj łódź, pływają co 30 minut od Arbuhty do Radiogorke. Następnie pieszo 100 metrów do bramy obudowy muzeum.

Godziny pracy kompleksu muzealnego: od 10:00 do 18:00. Wycieczki prowadzone są codziennie, z wyjątkiem poniedziałków i wtorków (dni zdrowia) dla grupy 10-30 osób. Czas trwania – 1 godzina.

Teraz, gdy wiesz, gdzie i jak ciekawy kompleks muzeum „bateria św Michała”, więc na pewno chce go odwiedzić.