453 Shares 1877 views

Grecki Dzień Niepodległości – najważniejsze święto w kraju

Dla Greków, najważniejsze święto w roku jest Dzień Niepodległości Grecji. Obchodzone jest na koniec marca, czyli do 25 dnia. Podobnie jak w większości krajów na Balkan Peninsula, Grecja była ponad cztery wieki pod jarzmem Imperium Osmańskiego. W 1821 roku ludzie zmobilizować wszystkie swoje siły i wyruszył na drodze krajowej walce wyzwoleńczej, którego wynikiem była deklaracja niezależności. Miało to miejsce w dniu 25 marca tego samego roku. W przeciwieństwie do wyniku Powstania 1771-1781 lat, Grecy byli wreszcie w stanie pokonać tureckich najeźdźców.

Początek walki narodowej i długo oczekiwany dzień niepodległości Grecji

Ponieważ może to brzmieć dziwnie, ale idea walki wyzwoleńczej pierwszy pojawiły się u Greków mieszkających na Ukrainie. Tam, zwłaszcza w miastach portowych (Odessa, Chersoniu, Taganrog, itd.) W drugiej połowie 18. wieku, tworzą dużą społeczność grecką. Składał się z rodzin, które uciekły z tureckiego jarzma. W 1814 roku, krajowa organizacja wyzwolenia „Friendly Society” powstał wśród imigrantów. Jej przywódcy wysyłania delegatów do wszystkich głównych miastach Grecji. Wśród mistrzów byli rosyjscy oficerowie – Grecy według pochodzenia – bracia Aleksander i Dimitrios Ypsilanti. Byli bliżej dworze cesarza rosyjskiego. Na początku pierwszego wiosennego miesiąca 1821 roku bracia poprowadził bunt w Mołdawii, Morea i innych krajów bałkańskich. W ostatniej dekadzie miesiąca zaplanowano na działanie najbardziej szeroko zakrojonej – powstanie zbrojne. Wkrótce został mianowany i pierwszy dzień – 25 marca. W rezultacie, Grecy są w stanie pokonać najeźdźców wroga. Hulanki, przez cztery stulecia w Grecji żołnierze tureccy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju. Dziś dzień ten jest obchodzony jako Dzień Niepodległości Grecji. Jest niekwestionowanym liderem wśród najlepszych wakacji dla współczesnych Greków, który dzięki ciągu ostatnich 200 lat życia w wolnym kraju. Grecy są znane jako jeden z najbardziej miłujących wolność narodów w całej Europie, a być pod czyimś jarzmem prostu równoznaczne śmierci. Dlatego cenią swoją wolność i 21 marca dla nich – Dzień Odrodzenia greckiej.

Ortodoksyjni wakacje w Grecji

Jak już wspomniano, w tym kraju chrześcijańskim, a także świeckie liczby dni świątecznych zawarte są również kościół. W prawosławnej Grecji, na tyle dziwnie, Boże Narodzenie obchodzone jest w kalendarzu katolickim – od 24 do 25 grudnia. Ale tutaj w dniu 6 stycznia obchodzi Epiphany i chrztu Jezusa w rzece Jordan. Jest to piękny rytuał. Po liturgii kapłan rzuca krzyż w głąb morza. Obserwuję ją do zimnej wody stycznia nurkowania Morza Śródziemnego wszystkie zainteresowane mężczyźni. Każdy, kto udaje się krzyż, staje się bohaterem tego święta. W rzeczywistości, wakacje Grecja zawsze obchodzone na wielką skalę. Organizowane festiwale, morze wlewa wino i jęczy tabel traktuje. Grecy, podobnie jak każdy inny naród, lubią się bawić, tańczyć, śpiewać, i tak dalej. D. Nawet takie święte dzień jako początek Wielkiego Postu i Zwiastowania Są w wielkim stylu. Zrozumiałe jest, że dzień Wielkanocy (koniec Wielkiego Postu) ludzi śpiewających i radości. Wśród Kościół Grecji wakacji jest jeden, który, być może, należy zauważyć tylko w tym kraju – to 21 maja – dzień Konstantyn i Helen. Ten dzień wyróżnia procesji masowej. Z nazwą Konstantyna wiąże się również pokrowa (Agia Skepi) – dzień, kiedy cesarz został cudownie ocalony od oblężenia muzułmanów.

uroczystości funkcje

Każde z tych wydarzeń ma swoje specjalne rytuały. W tych dniach gospodynie gotować dania specjalne. Jest to szczególnie ważne gotowania świąteczny chleb, który, w zależności od wakacji ukrywanie monety lub coś innego. Ponadto Grecy lubią celebrować święta w hałaśliwym towarzystwie. Siedzieć, jeść smaczne posiłki przygotowywane przez wykwalifikowanych gospodyń domowych, pić drinki z lokalnych przechowywać nieformalne rozmowy o tym – .. O tym, śpiewać itd zwieńczeniem całej greckiej wakacje są tańce narodowe, zwłaszcza Sirtaki. Oddanie ich ręce na barkach nawzajem, Grecy rozpoczynają legendarny taniec.

święta narodowe Grecja

Jak w większości krajów na świecie, najbardziej ukochany święto nadal jest Nowy Rok. On, podobnie jak we wszystkich krajach europejskich, obchodzone w nocy z 1 stycznia. May Day w Grecji jest Dzień kolorach i robocizny. Dla większości Greków w pierwszym dniu maja to musi wędrować na charakter, gdzie dziewczęta i kobiety są tkania wianki z polnych kwiatów, a następnie są one przechowywane do 29 sierpnia (Dzień dziurawca), a następnie spalony na stosie.

A kobiety nie są zapomniane!

Greccy Bałkany mają wakacje poświęconą słabszej płci – Ginaykratiya. Należy również zauważyć, na 8, ale nie marcu i styczniu. W tym dniu, kobiety są festiwale. Mężowie dbać o wszystkich pracach domowych i zwolnić je z dniem jego połówek, które prowadzą się i iść do kawiarni lub restauracji.

Święta narodowe w Grecji należą również: Maj 19 – Dzień Pamięci Ludobójstwa, Ohi dzień – 28 sierpnia i 17 listopada – Święto Politechniki. Cóż, najważniejsze święto, jak już wspomniano – jest Dzień Niepodległości Grecji. Oczywiście, nie jest to pełna lista festiwali, które są obchodzone w tym kraju. Jednak te, które zostały już wymienione, są najbardziej rozpowszechnione. ,

Głównym święto grecki

Oczywiście, zgadliście, co zostanie omówione. Oczywiście, to Dzień Niepodległości grecki. Pomimo faktu, że nie należą do Kościoła, w tym dniu we wszystkich kościołach kraju w godzinach porannych w posiadaniu liturgii rano, dzwoni dzwony, i tak dalej. D. Wtedy na ulicach wielkich miast jest defilada wojskowa, pokojowa demonstracja robotników. Do pomnika zmarł w dniach Powstania przypisany kwiaty i wieńce.