675 Shares 9755 views

UAZ zrzuca na swoich rąk (rysunki)

Biegi na części trzymającej właściciela uwzględnieniem jakości dróg – doskonałe narzędzie, a czasem nawet konieczne. Pod maską tego prawie sto jednostek, a czasem więcej pracy „koni”, które, w połączeniu z imponującą masę i wydajność prowadzenia staje się poważnym argumentem w walce ze złych dróg.

Dlaczego nie korzystać z tego uprawnienia, aby poprawić sytuację w ruchu lokalnego obszaru lokalnego w zimie? Producenci od dawna zaabsorbowany odpowiednimi załącznikami, uwalniając odśnieżny do UAZ i inne popularne w naszym kraju modeli SUV. Dlaczego nie zaoszczędzić pieniądze i zrobić własny model noża, biorąc pod uwagę, że opcje rzemieślnicze okazać się nie gorzej, a czasem nawet lepiej niż w fabryce?

opcja fabryczna

Nie jest konieczne, aby ponownie wyważać otwartych drzwi, o wiele łatwiej peep, jak zrobić zrzut na producentów UAZ. Skopiuj cały ostrza napowietrzne fabrycznie są podatne na uszkodzenia, ale podjąć pewne modele jako podstawa jest całkiem możliwe. Dodatkowo, szczegółowe badanie testowane warianty pozwoli uniknąć wielu błędów w projektowaniu i produkcji własnej łopata do odśnieżania.

  1. Wymiary łopatki. Minimalna szerokość łopatki w handlu – 1900 mm, jest zrozumiałe, że koła znajdują się w odległości 1,8 m od zewnątrz różnych modeli. Ostrze powinien w pewnej odległości margines nakładania nawet w pozycji pochylonej, idealny szerokość 2-2.1 m.
  2. mechanizm obraca. Różne modele dostępne są do mocowania palców w centrum lub przy wykorzystaniu dodatkowych linków. Przy tej wielkości, ostrze lepiej jest użyć dodatkowego wzmocnienia.
  3. Mocowanie do samochodu. Węzeł ten zapewnia możliwość łopaty pionowe unoszenie i czasami chroni drążków kierowniczych.
  4. Urządzenie podnoszące. Od najprostszych do podnoszenia nóg ostrze w kierunku odwrotnym do lebodochnyh mechanizmy podręcznik lub elektrycznego sterowania.
  5. Amortyzacji ostrzy na UAZ w obliczu poważnych przeszkód, możliwe jest, aby uczynić go mobilnym i wyposażone w sprężyny.

projekt

Wiele zależy od dostępności materiałów i umiejętności technicznych. Bardziej niezawodne i łatwiejsze w produkcji bez tarczy mechanizmu obracającego, więc zaoszczędzić trochę na materiałach i znacznie skrócić czas produkcji, ale będzie to ograniczyć zakres jej stosowania. Z drugiej strony, mechanizm obracający może być najbardziej narażone projekt witryny, jej wdrożenie wymaga pewnego marginesu bezpieczeństwa dostarczone do miejsc mocowania. Powierzchnia robocza noża wymaga wzmocnienia, ważne jest, aby monitorować masę poszczególnych składników. Pożądane jest, że ostrze może być montowany i odłączony przez jedną osobę.

Aby chronić powierzchnię należy zastosować listwę gumową, która mocujące powinny być zdejmowana, dzięki czemu można wymienić gumę do stopnia jego zużycia czyszczone. W miejscu zamocowania ostrza do samochodu powinny zapewniać gwałtownego zderzenia ostrza z przeszkodą. oprawy nie musi być przeciwny do najważniejszych części samochodu.

Wybór materiału

Na tym etapie, wybór zawsze pozostaje po stronie wykonawcy, możemy jedynie doradzić czy zasugerować gdzie najprostszym sposobem, aby znaleźć odpowiednie części. Beczki Dvuhsotlitrovye sprawdziły się jako materiał do łopaty MOLDBOARD, ale biorąc pod uwagę wielkość planowana będzie potrzebował 2 beczki lub dodatkowe wzmocnienie konstrukcji. Jako wskazówkę i żebra usztywniające mogą być stosowane rury o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, a także możliwe jest wykorzystanie toczenia powierzchni cienka próg lub I w kształcie wstęgi.

Do regulacji kąta nachylenia ostrza wstęgi można stosować ściągacze lub rur o różnej średnicy z otworami dla palców blokujących. W przypadku korzystania z wciągarki do sterowania ostrze podnoszenie wymaga dodatkowego materiału do budowy podkładkę pod samego kabestanu i zablokować system, jeśli jest to konieczne.

Improwizowana wysypisk sieć UAZ

W sieci można znaleźć wiele przykładów, gdzie rzemieślnicza rzemieślnicy wykazać zgromadzonych na łopatki UAZ własnymi rękami. Rysunki utalentowanych rzemieślników są bardzo zróżnicowane, niektóre oferują uproszczoną wersję, podczas gdy inni stosują różne modyfikacje czasami bardziej udane niż produkty fabryczne.

Główne etapy i elementy

Ale skąd zaczniemy wcielać pomyślany na ostrzu UAZ z rękami? Rysunki powinny być wykonane z uwzględnieniem modelu off-road, i zawsze musi być jakiś margines wielkości, aby móc umieścić wyeliminować ewentualne wady. Pierwszą rzeczą jest to najlepiej wyposażyć konstrukcję nośną do fotelika. To może być tak proste, stałe wsporniki montażowe, a cała platforma jak „kengooryatniki” nie tylko w celu dostosowania ostrze, ale wciągarki z systemem blokowym. Wkładka może być wykonana w postaci stałej wydajności i jako wymienny struktury, co jest korzystne, ponieważ nie psuje wygląd pojazdu.

Następnie można angażować się w produkcji najgrubszym ostrza – łopaty roboczą. Wymiary z powyższym najlepiej jest wybrać 2 x 0,6-0,8 m. Zbyt dużo śniegu pług czyści lepiej, ale będzie to niewygodne do montażu i transportu. Następnym krokiem jest lepiej naprawić ostrze działającej w pozycji pionowej i tak przywiązują do niej pozostałych elementów. Musimy pamiętać, że nawet proste ostrza do UAZ bez mechanizmu obracania muszą być ruchome w pionie, w przeciwnym razie można poważnie uszkodzić pojazd podczas pracy. Ostatnim krokiem jest konieczne, aby elementy sterujące i obrotowych i dołączyć je do konstrukcji.

mechanizmy podnoszące

Można zobaczyć opcje, gdzie mechanizm podnoszący jest używane Ręczne wciągarki bębna i zarządza osób, znajdujących się na dziedzińcu. To nie jest bardzo bezpieczne, byłoby lepiej do podnoszenia i opuszczania ostrza są w UAZ gdy pojazd jest zatrzymany.

Korzystanie z wyciągarek elektrycznych jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale nie wszyscy są chętni do inwestowania w takie urządzenia. Najbardziej opcja budżet byłby specjalny stojak, wyzwalane podczas cofania samochodu, a na trwałe zatrzymanie ostrza do górnej pozycji w trybie transportowym, można użyć smycz.

wniosek

Sprawa Kreator boi się powiedzieć. Pióra do UAZ, wykonany własnymi rękami, albo fabrycznie montowane będą używać SUV jest nie tylko jako środek transportu, ale również jako wierny asystent w gospodarce.