745 Shares 7135 views

Włok – co to jest? Rodzaje i charakterystyka włoki

Do tej pory sektor transportu rozwija się bardzo mocno. Każdego dnia na całym świecie tysiące ciężarówek, które prowadzą do przyczepy, zbiorniki, ciała i tak dalej podróżować. Jednak nie jest to typ przyczepy, która ma rozmawiać osobno, ponieważ jest bardzo różni się od innych – zarówno w wyglądzie i sposobie obsługi. I nazwał włoka. Ten typ przyczepy, które mogą nosić ciężkiego sprzętu.

Jaki jest włok?

Wiele osób nie są zbyt obeznany z terminologią ładunków, więc wszyscy przewozu samochodów ciężarowych – zwiastun. W rzeczywistości, to jest prawidłowa odpowiedź, ale po prostu nie całkiem dokładne, ponieważ istnieje szeroki wybór przyczep. I wymiata – jest to jeden z nich, jest to rodzaj małej platformie, które można wywołać w ciężki sprzęt bez żadnych problemów. Włoki są wykorzystywane do transportu sprzętu z jednego punktu do drugiego, tak jak niezależna prędkość takich jednostek jest zazwyczaj bardzo mała, i nie są one przeznaczone, aby przejść przez zwykłych drogach miejskich. Dlatego nie włoków – z ich pomocą, technika ta może być znacznie szybciej, bez uszkadzania w odpowiednim miejscu z nawierzchni drogi, mówimy o maszynach multi-tonowych, a czasem nawet cały zbiornik. Włok – to idealne urządzenie do transportu towarów, ale warto zauważyć, że jest wiele rodzajów. W związku z tym, istnieje jeszcze kilka systemów klasyfikacji, z których każda zajmuje w celu określenia różnych parametrów.

na służbie

Pierwszym i najczęstszym klasyfikacyjne włoki – ładowność, czyli o kwotę obciążenia że przyczepa może być transportowany. Istnieją cztery rodzaje przyczep oraz pierwszy z nich – lekki włok. To jest taki włoka, która może pomieścić do 25 ton ładunku. To jest po średniej nośności, które już wzrasta do 45 ton. Tak kończy się klasyczne trzy ciężkie włoka, który jest w stanie zmieścić się na obciążenie nawet do 110 ton. Ale co czwarty typ włoków, który został wspomniany wcześniej? obejmują konkretne moduły nadciężkiego do tego typu. Mogą dopasować ciężar ważący ponad 110 ton, podczas gdy są one wykorzystywane do transportu ładunków specjalnych niepodzielne. Mogą one obejmować, na przykład, rakiety kosmiczne, statki, a nawet całe budynki. W tym przypadku niskiej łóżko włoka mogą być również nazywane platformą, jest zwykle znacznie bardziej powszechne przyczepy na powierzchni, to jest bardzo uciążliwe, ale bardzo skuteczne.

W zależności od wysokości załadunku

Niskopodwoziowa włok – wyrażenie, które ludzie mogą usłyszeć dość często, nawet jeśli nie są one zaangażowane w branży transportowej. Fakt, że włoki mogą być również klasyfikowane w zależności od wysokości ładunkowej, czyli na drodze od odległości od samej ziemi jest platformą, na której towary będą transportowane. Istnieją dwa główne rodzaje – vysokoramnye i niskopodwoziowe. W pierwszym przypadku, wysokość platformy ładunkowej od podłoża wynosi około jednego metra, a w drugim – od 85 do 95 centymetrów. Różnica nie jest zbyt wysoka, ale w niektórych przypadkach może odegrać bardzo ważną rolę. Ale warto też zauważyć, wyspecjalizowane włoki o ograniczonej platformie – w tym przypadku, jego wysokość wynosi nie więcej niż 70 cm, a czasami może być obniżona do 40 cm Tral. – Przyczepa wielofunkcyjna, więc czasami konieczne i tak niską platformą dostawą konkretnych towarów.

W zależności od rodzaju zawieszenia

Jednym z ciekawszych sposobów jest ten, który klasyfikuje włoki typu zawieszenia, stosowany w przyczepie. Jednym z najbardziej popularnych jest sprężyna, która jest używana jako low loader, a włoki vysokoramnyh. Należy jednak pamiętać, że włok – trailer, który ma bardzo dużą liczbę konfiguracji, więc nie sądzę, że będzie to jedyny rodzaj zawieszenia. Jest, na przykład, zawieszenie pneumatyczne, które są używane przez włoki, które mają bardzo niską wysokość platformy, aby zwiększyć bezpieczeństwo ładunku. Istnieje również zawieszenie hydrauliczne, które są rzadko używane, ale czasami można jeszcze znaleźć na najcięższych włoków, które przenoszą obciążenia przekraczające setek ton. No i nie zapomnij o zawieszeniu bilansującym, który jest wykorzystywany do vysokoramnyh platformy i nie ma sprężyny. zawieszenie wybór często nie jest zależny od tego, co jest włok – pół lub pełny trailer.

Od liczby osi

Warto również zwrócić uwagę na klasyfikację liczby osi w przyczepie. Wiele zależy od wysokości platformy jak wysokie platformy najczęściej stosuje się dwie lub trzy osie, można zobaczyć czasami nawet cztery. Ale mniejsza platforma, tym bardziej liczba osi – na specjalnie zaniżone włoki może nawet spotkać siedem lub osiem kawałków. Ale można mieć pewność, że nigdy nie natknąć się na jednej osi, jak miałoby to zakłócić równowagę, co jest bardzo ważne dla włoka.

wspólne włok

Trzeba też wspomnieć włoka cechy, które są bardzo różne od większości. Fakt, że praktycznie wszystkie włoki nie są odłączone od samochodu, który je nosi – wyścig technologii dzieje się w tylnej części platformy. Ale są też udostępniane przez włoki, które są odłączone od samochodu, a technika ciągnie na platformie z przodu, po czym platforma jest ponownie przypisane do samochodu i rozpoczyna wysyłkę. Jak widać, istnieje wiele wymiata, a różnią się znacznie między sobą, wykonując różne ważne zadania, które są ustawione przed nimi.