96 Shares 8377 views

Jaka jest ta choroba? Przyczyny i leczenie upojów

Jaka jest ta choroba? Jest to nadmierna ciecz, która nie wychodzi z organizmu. W rezultacie powstaje obrzęk. Płyny gromadzą się w tkankach ciała, między narządami lub w tkance podskórnej.

Przyczyny choroby

Akumulacja następuje z powodu naruszenia napływu i odpływu cieczy. Jego wymiana przebiega przez naczynia krwionośne, które znajdują się w tkankach z krążącą krwią nad nimi. Wyjście płynu nazywa się "transudacją", a ten proces nie kończy się. Obrzęk powstaje dzięki temu, że pozostawia więcej kapilar niż wchłania się z powrotem.

Jaka jest ta choroba? Objawy

Istnieje choroba z powodu przerwania limfy. To powoduje gromadzenie się płynu, który jest nasycony białkiem. Kiedy zmienia się wypływ limfy, rozwija się obrzęk. Towarzyszy temu hipoplazja węzłów chłonnych, złośliwa degeneracja, obrzęk i wodobrzusze.

Ze względu na fakt, że ciecz nie opuszcza ciała źle, skóra zaczyna pęcznieć, a obrzęk. W pobliżu skóra przypomina ciasto. Jeśli naciskasz na obrzęk, wtedy powstaje niewielka dziura, a ślad pozostaje przez jakiś czas.

W obrębie obrzęk skóry i bliskości temperatury występuje bladość. Wynika to z naruszenia wewnętrznego dopływu krwi. Statki są ściskane, co skutkuje słabym obiegiem. Ciecz z kropelką jest przejrzysta, o wysokiej zawartości białka.

Rodzaje choroby

Są jej dwie formy. Choroba upojeniowa (zdjęcia objawów, które można zobaczyć w tym artykule) jest miejscowa lub ogólna. W pierwszym przypadku obrzęk powstaje w wyniku naruszenia przepływu płynu w określonych obszarach tkanki lub narządów. Przyczyną jej pojawienia jest ściśnięcie naczyń. Kiedy żyła jest zablokowana, pojawiają się wodobrzusze (jelita grubego jamy brzusznej). W przypadku naruszenia krążenia krwi w udach, obrzęki nóg.

Jaka jest ta choroba? Jego wspólna forma jest utworzona z powodu naruszenia równowagi wody całkowicie w całym ciele. Głównym powodem wystąpienia jest wzrost ciśnienia w naczyniach. I odwrotnie – jego spadek w osoczu i tkankach. W tym przypadku odnotowuje się wysoką przepuszczalność kapilar. Pozwól nam zwrócić uwagę na to, jak trawiona jest kropka.

Choroba: leczenie różnymi metodami

Niezależnie od przyczyny kropli, zaleca się jeść wegetariańskie jedzenie, ponieważ ma mało białka. Warto jeść surową kapustę, ogórki, bakłażan, rzeżuchę, natkę pietruszki, miód, cytryny, dynię. Zamiast herbaty, najlepiej przygotować wywar z pestek arbuzowych.

Jaka jest ta choroba? Przyczyną jest ciecz gromadząca się w ciele, która nie całkowicie lub częściowo opuszcza. Dlatego też należy używać środków, które pomagają odprowadzić nadmiar wilgoci. Terapia rozpoczyna się od leczenia narządu, w którym występuje obrzęk. Pacjent musi używać jak najmniej płynu i soli, jak to możliwe. Pamiętaj o piciu leków moczopędnych i ziół w celu pobudzenia uwalniania płynów z organizmu.

Jeśli obrzęk wystąpi w ostrej postaci, zaleca się znieczulenie i leki przeciwbakteryjne. Należy nosić zawiesiny. Na początku zabiegu stosuje się zimne kompresje, po znieczuleniu obrzęku – procedury termiczne.

W przewlekłej postaci pęcherzyków wykonuje się przebicia, dzięki czemu usuwa się płyn z obrzęku. Wstrzykiwania są podawane potrzebne leki, formalina, alkohol, hydrokortyzon i kwas karbolowy. Ta metoda powszechnego stosowania nie została jednak otrzymana, ponieważ możliwe są niebezpieczne nawroty choroby. Podobnie jak chirurgia, która może powodować powikłania.

Leczenie chorób metod ludowych

Do leczenia można użyć soku z czarnego rzodkwi z miodem, stopniowo zwiększając dawkę spożycia. Trzeba zacząć od trzeciej części szkła.

Inna metoda: zwykła cebula w surowej postaci jest pokroić w plasterki i pokrywać cukrem. Rano wyciśnij je i wypijesz sok z 2 łyżek. Łyżki. Możesz użyć dyni. Aby to zrobić, wypij jej sok pół szklanki dziennie.

Możesz również wywar z czarnej bzu czarnego. Kora i korzeń są brane do infuzji. Lub używać winogron, które są spożywane rano na pusty żołądek na 10 jagód. Po tym nie możesz jeść tak długo, jak to możliwe.

Można również używać naparów i soków z następujących roślin:

 • Wspólny chrzan;
 • Marsh żurawina;
 • Pietruszka (i jej bulion w mleku);
 • Kminek;
 • Mięso konopi;
 • Korzeń pokrzywy;
 • Kwiaty chaberu;
 • Pędy i owoce jałowca;
 • Chmura;
 • Góral;
 • Icteryczny jektar;
 • Skrzyp;
 • Piołun;
 • Liście agawy;
 • Nerki i liście białej brzozy;
 • Cotoneaster to czarna jagoda ;
 • Hawthorn;
 • Rzepa;
 • Nasiona lnu;
 • Żurawina;
 • Heather;
 • Wiciokrzew;
 • Wiele leków, sprzedawanych w aptekach.

Kora mózgowa

W przeciwnym razie – wodogłowie. To dość niebezpieczna choroba. Kora mózgowa jest konsekwencją nadmiaru płynu w przestrzeni między błonami szpiczaka. Przyczyną jego wystąpienia mogą być różne urazy, uszkodzenie mózgu lub poprzednie choroby.

Najczęściej występuje po zapaleniu opon mózgowych i urazie czaszkowo-kręgosłupa. A także z chorobami nerek, patologią naczyniową, skrzeplinami, nowotworami, zwiększonym ciśnieniem krwi, przepukliną i rozwojem mózgu.

Taka kropelka jest wymawiana: głowa rośnie, skóra na niej jest bardzo cienka z żyłami żył. Rodneys pęcznieje i zaczyna nabrzmiewać, koce czaszki stają się cieńsze. Objawy: paraliż, naruszenie koordynacji ruchów, naruszenie napięcia mięśni i refleksów, zmniejszenie widzenia, zmiana statyczna i chód.

Skurcze brzucha

Innymi słowy – wodobrzusze. W tym przypadku ciecz gromadzi się w jamy brzusznej. Przyczyną może być nadciśnienie tętnicze, zespół opłucnowy, patologia nerki, dystrofia, zaburzenia funkcji limfy. Czasami choroba (wodochłonność) rozwija się z już istniejącymi guzami lub gruźlicą. Wszystkie te czynniki można połączyć. Podczas choroby żołądek nabiera kształtu kulki, wystaje i napełnia.

Dropisowa jądra

Ta choroba występuje z powodu gromadzenia się płynu w muszli narządu. Gromadzi się między płytkami trzewnych i pozajelitowych. Choroba obrzęku jądra może być wrodzona lub nabyta. Przyczyną patologii jest pogwałcenie embriogenezy. Jeśli nabyta jest obrzęk jąder, zazwyczaj występuje z powodu zapalenia, urazu, guzów narządu, błon i kończyn. Może wystąpić po dekompensacji serca, z wodorostami, wodorotlenem, wodorostem, rzeżączką i gruźlicą.

Jeśli podejrzewasz, że jest to cuchnąca postać, zaleca się, aby nie ograniczać się do samodzielnego stosowania leków ludowych, ale jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Być może zapobiec to interwencji chirurgicznej w przyszłości, a nawet uratować życie.