634 Shares 9206 views

Korzyści z kurkumy i szkodliwe zarówno dla leku

Kurkuma, korzyści i szkody, które są omówione w tym artykule – to roślina zielna, otnosyascheessya do rodziny imbiru. Po zbiorze, przemyto je, osuszono i sproszkowany, stosowane w różnych dziedzinach. Azja jest domem kurkuma. Zakład jest ważnym produktem w krajach takich jak Indie i Pakistan, ale jego zastosowanie nie ogranicza się do przygotowywania potraw. kurkuma leczenie jest praktykowane w Ajurwedy – tradycyjnych indyjskich nauki o zdrowiu. Roślina ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, jak i alternatywnego leku zalecane w pewnych chorób.

Korzyści i szkód z kurkumy: moc uzdrawiania

Przydatne właściwości kurkumy rzeczywiście wiele, a wiele z nich są związane z jego stosowaniem jako środka leczniczego. Roślina jest bogaty w przeciwutleniacze, co sprawia, że nadają się do leczenia różnych schorzeń. Korzyści i szkody kurkumy staną się bardziej widoczne przy opisywaniu właściwości, które jest w stanie wykonywać na różne dolegliwości. Okazało się, że roślina należy stosować w leczeniu chorób, które są wymienione poniżej. Należy jednak pamiętać, że korzyści i szkody kurkumy nie mają podstaw naukowych.

  1. Uważa się, że kurkuma jest skuteczna w usuwaniu obrzęków i zapalenia stawów.
  2. Często roślin określone jako naturalne leku do leczenia chorób przewodu pokarmowego: wzdęcia, biegunka, ból i wzdęcia.
  3. Pacjenci z chorobami wątroby i pęcherzyka żółciowego, w wielu przypadkach cierpią z powodu żółtaczki. Można przypuszczać, że roślina jest w stanie radzić sobie z tą chorobą, ale jej skuteczność nie została potwierdzona naukowo.
  4. Kurkumę pomaga przeziębienia, zapalenie oskrzeli i infekcje dolnych dróg oddechowych.
  5. Roślina jest użyteczny w leczeniu depresji i choroby Alzheimera.
  6. Kurkuma jest korzystne dla kobiet mających problemy menstruacyjne.
  7. Proszek może być stosowany na rany i skaleczenia, siniaki i oparzenia, aby zapobiec zakażeniu i przyspieszyć gojenie.

skutki uboczne

Jakie są korzyści i szkody kurkumy? Uważa się, że jest to bezpieczne jak żywność i leki. Niektórzy ludzie zauważyć nieznaczne zaburzenia żołądka i rzadko biegunka. Oczywiście, jest to osobisty nietolerancja, ale nie skutki uboczne. Pozostaje niejasne, jakie konsekwencje nadmiernego stosowania kurkumy. Należy zachować ostrożność podczas stosowania u kobiet w ciąży, ponieważ uważa się, że roślina jest w stanie wpływać na ściany macicy. Kurkuma jest przeciwwskazany u pacjentów przyjmujących leki rozrzedzenie krwi: warfaryna, aspiryna lub klopidogrel, – może to zaszkodzić żołądek. Wreszcie, zakład, nie należy korzystać z tych, którzy przechodzą kurs chemioterapii.

dawkowanie

Odbieranie kurkumę zakłada dawce 500 mg cztery razy dziennie do leczenia chorób żołądkowo-jelitowych i 500 mg dwa razy dziennie w przypadku pacjentów cierpiących na zapalenie kości i stawów.