97 Shares 2195 views

Co jeść w przypadku zatrucia? Uczymy!


Każdy z nas przynajmniej raz w życiu do czynienia z takim nieprzyjemnym zaburzenia ciała jako zatrucie pokarmowe. Jej objawy są znane wszystkim: wymioty, nudności, ból w żołądku, jak również ogólne osłabienie i biegunka. Wszystkie z nich są bardzo nieprzyjemne, choć często na własną rękę, ponieważ nasz organizm natychmiast obejmuje wszystkie mechanizmy oczyszczania toksyn.

Do leczenia zatrucia żywności często uciekają się do stosowania takich leków jak środki chelatujące (znany wszystkim węgiel aktywny „ENTEROSGEL”), probiotykami ( „Linex”, „Espumizan”) i czasem antybiotyki. Ale poza tym, to jest bardzo ważne, aby przestrzegać prawidłowej diety. Ona – klucz do szybkiego eliminowania objawów tej choroby.

Co jeść w przypadku zatrucia?

Do przestrzegania tej diety nie trzeba skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać, i na pierwszy znak używany oczyścić organizm tak szybko, jak to możliwe. Podstawą dobrego zatrucia żywienie jest odrzucenie szkodliwych, ciężkich posiłków. Fried, ostry, pikantny dla tych, którzy już wcześniej zauważyli na objawy takie jak nudności i bóle żołądka, są zakazane.

Co jeść w przypadku zatrucia do szybkiego powrotu do zdrowia? Przede wszystkim dieta powinna zawierać jak najwięcej płynów – bo teraz ciało zabiera go w dużych ilościach, aby pozbyć się toksyn. Tak, to najlepsze danie dla pacjenta będzie raczej słaba herbata i rosół. Można je dodać parę krakersów białego chleba. W tym pierwszym dniu końców menu leczenie. Więcej nie trzeba dać coś pacjenta – jest teraz ciało walczy infekcje, a to nie jest konieczne, aby załadować go ponownie i zadaniem trawienie dużej ilości żywności. Ale na drugi dzień jest już możliwe, aby wprowadzić trochę więcej stałych pokarmów. W tym czasie powinniśmy wspierać ciało, daje mu siłę do odzyskania.

Co jeść w przypadku zatrucia na drugi dzień? Pacjent może być oferowane kawałek mięsa w diecie: pierś kurczak, indyk, królik. Naturalnie, gotowane lub w postaci pary kotletów. Ozdoba z nich może być niesolone ziemniaki puree bez mleka lub masłem lub gryki, pszenicy, ryżu, kaszy, gotowane w wodzie. Dawanie powinno być trochę – zwiększenie obciążenia żołądka powinno być stopniowe. Na deser można zrobić galaretki, galaretki lub pudding ryżowy. Często pacjenci zastanawiają się, czy możliwe jest, aby jeść po zatrucia cukru. Lepiej jest, aby nie przesadzić ze słodyczami – mogą powodować fermentację w jelitach i powoduje dłużej głównych objawów.

nie wolno

Należy również zdawać sobie sprawę, że nie można jeść przy zatruciu. Oprócz wyżej wymienionego tłuste i pikantne żywności objęte zakazem alkoholu, warzyw, owoców. Odmówić mają okres odzyskiwania począwszy od ropy i produktów mlecznych. Ma to zrobić w taki sposób, aby nie obciążać wątroby względem środków – jest to pierwsze cierpią po zatruciu – w rzeczywistości musi być przetwarzany i wyjście substancji toksycznych.

wniosek

Co jeść w przypadku zatrucia? Lista tych produktów nie jest zbyt duża. Ale dlatego, że może być utworzona dość kompletną dietę. Jest bardzo ważne, aby zrobić tak, że organizm ma wystarczająco dużo siły do rehabilitacji, a jednocześnie nie spędził go jeszcze i trawienie.