769 Shares 8138 views

Jeśli dana osoba jest spalony na słońcu, co robić?

Ile wakacje zostały zniszczone po prostu dlatego, że ludzie nie doceniają zagrożenia stwarzanego przez promienie słoneczne! Opalony brąz ciało na pewno wygląda atrakcyjnie i piękne. Ale wszystko powinno być miarą. A jeśli nadużywane opalania, to wyniki mogą być zupełnie katastrofalne. Oparzenia, ból, gorączka – to nie wszystkie konsekwencje namiętnym i nienasyconym pragnieniem uzyskania opalenizny. Ale jeśli człowiek został spalony na słońcu, co robić i jak sobie pomóc, powinien wiedzieć.

Znawcy mogą konsultować przeciwzapalne. Ich metoda spowoduje poważne uszkodzenia skóry. A w dodatku do tych produktów specjalnych, warto brać leki – „Ibuprofen” i „Aspirin”. Tabletki te również usunąć ból.

Jeśli dana osoba jest spalony na słońcu, co robić, a czasami nie. Na przykład, wiesz, że trzeba pić dużo wody? Po tym wszystkim, promienie słoneczne silnie odwodnić organizm. Płyn pomoże mu odzyskać, i powinien trwać, nawet jeśli nie czujesz pragnienia. Jeżeli dana osoba jest spalane w słońcu – co robić? Po pierwsze, wziąć prysznic. Tylko to musi być fajne, a nie gorąca. I nie używać tego mydła, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do miękkiego żelu.

Jeśli masz do oparzeń słonecznych, ale muszą być nadal pod promieni, konieczne jest, aby chronić uszkodzoną powierzchnię skóry za pomocą chusteczki, ubrania. A najlepsze jest to, aby opalać się tylko w godzinach porannych i wieczornych. Na zewnątrz w słońcu w skwarze po prostu głupie.

Jeśli oparzenia słoneczne, co robić? To pytanie jest dla domu przyjazd jest szczególnie dotkliwy. Oto kilka wskazówek, które pomogą usunąć zaczerwienienie, ból i pieczenie. Po pierwsze, uszkodzona skóra może smarować kwaśną śmietaną wysokiej zawartości tłuszczu lub chłodny jogurt. To pomaga sok i ziemniaki. Po drugie, spróbuj zaparzyć mocną zieloną herbatę, to niech cool i dokonać kompresji przy użyciu gazy. Pozostawić na skórze przez 10 minut. Po trzecie, można zyskać i zwykła wódka. Jeśli smarowane to zaczerwienienie miejsce następnego dnia stanie się brązowy-brązowy. Po czwarte, zawsze pomaga aloes. Liście powinny być umieszczone w lodówce przez pół godziny, a następnie sok z nich oparzenia tłuszczu.

Teraz do kwestii kobiet klientów aptek: „I został spalony na słońcu. Co robić? Powiedz mi, proszę! „- zwykle zamiast odpowiedzieć natychmiast oferują specjalne spraye, pianki lub żele. Po nałożeniu na skórę ból znika niemal natychmiast. W przygotowaniu „pantenol” może być podawany w przykładach.

Jeśli spalone w słońcu, to lepiej zrezygnować z picia alkoholu. Alkohol zawarty w nich, wysusza skórę, co pogorszy i tak już skomplikowanej sytuacji.

Wielu ludzi są zaniepokojeni uczulony na słońce. Co skłania alergologa lub dermatologa. W każdym razie, taki problem nie może być ignorowane.

Jeśli wybierasz się na wakacje, nie skąpić na zakup specjalnych kremów z oparzenia słoneczne i opalania. A przed ich użyciem zdecydować, co jest twoim celem – aby uzyskać ładny odcień brązu gładką skórę i zachować swój pierwotny kolor. Krem powinien być wybrany w oparciu o który on wyprodukowany. Nie kupuj wątpliwe makijaż.