292 Shares 7725 views

Ser Imereti: smak zachodniej Gruzji

Gruziński kuchnia narodowa jest znana daleko poza granicami Kaukazu. Wiele z jego dania są znane nie tylko smakosze – przynajmniej raz w życiu, każdy skosztował smaku, a nawet więcej, aby usłyszeć nazwę. Bardzo popularne lobio, sacivi Khinkali, chakhokhbili, khachapuri, grub. Nie jest to pełna lista wspaniałych dań kuchni gruzińskiej.

Jednak piękny, górzysty kraj znany nie tylko do pierwszych i drugich dań, ale także doskonałą odurzającego napoju, który jest tradycyjnie podawane różne odmiany sera. Niesamowity smak złotego wina musującego i miękkiej ostrości krajowego produktu mleczarskiego – jest trwały klasyczny dla smakoszy.

Pochodzi z Imeretii

Wśród wielu krajowych odmian sera najlepiej znany Imereti. Swą nazwę zawdzięcza regionu tytułowego w zachodniej Gruzji. Teren jest tu bardzo piękne: wokół gór, lasów sosnowych, pędzących rzek i wielu wodospadów spienione.

Jeśli jesteś na tyle szczęścia, aby odwiedzić w Imereti, to powinno się odkrywać lokalne atrakcje – starożytne fortece, klasztory, kościoły chrześcijańskie, parków narodowych. Obowiązkowy punkt porządku dziennego powinny być degustacja lokalnych win, z których najbardziej uznawanych Krakhuna i Tsolikauri. Te wspaniałe napoje zawsze serwowane prawdziwe marki West Georgia – Imereti ser.

ser-making tradycja

Historia produkcji sera w tej kaukaskiej republiki ma ponad sto lat. W „Domu Sera”, który znajduje się w Tbilisi, pokazuje naczynia, w którym przechowywane ten pyszny i zdrowy podaży produktów nawet osiem tysięcy (!) Lat temu, podczas gdy w innych krajach ser zaczął produkować tylko cztery tysiące lat później. Dlatego Georgia można słusznie nazwać kolebką sera.

W górach kobiet wiejskich starszego pokolenia nadal używać starych receptur sera. Na przykład, niektóre z jego odmian są przechowywane w miodzie, Chach, przykryć vinogradinok skóry. Po regenerowane recepty stały się powszechnie stosowane w produkcji, odkryli wielbicieli wśród współczesnych obywateli Gruzji.

Według oficjalnych danych, obecnie w kraju nagrany 14 odmian sera: chogi, Kalta, tenili, Kobe, Dambaev Hacho, meskhuri chechili, gruziński, Ajarian chlechili, Kaptur, Imereti, Ser Suluguni Tuszyno Hood, Mingrelian Ser Suluguni Svan Ser Suluguni. Nawiasem mówiąc, wszystkie te odmiany można spróbować w Tbilisi „Cheese House”, który również będzie poznać historię swojego pochodzenia i zobaczyć obiekty, z którymi wcześniej, aw niektórych miejscowościach górskich i teraz, produkcji sera.

Najbardziej ulubionym – Ser Suluguni i ser Imereti

Najsłynniejszy Imereti ser i Ser Suluguni. Odmiany te są tak umiłował w Gruzji, że są one wykonane nie tylko na konkretnych roślin, ale również w domu. A wraz z zasłużoną popularność, te dwa rodzaje powiązane jeszcze z jednego powodu: Ser Suluguni produkowane z sera Imereti wykorzystywane do tej obróbki cieplnej oraz ugniatanie skrzepu w taki sam sposób jak w próbie. W wyniku wszystkich tych działań, a okazuje się, Marynowany ser Ser Suluguni o strukturze warstwowej, która bardzo lubi Gruzinów.

Jeśli nagle Rosjanie mają pytanie: „? Nie znaleźliśmy ser Imereti Co go zastąpić” – odpowiedź jest oczywista: Ser Suluguni. I można próbować ją gotować samemu. W jaki sposób? A oto, co mamy teraz i powiedz!

Imereti Przepisy ser

Wykorzystane do jego produkcji nekipyachonoe świeżego mleka, więc końcowy produkt zachowuje wszystkie minerały i witaminy.

Imereti ser w domu jest łatwe do przygotowania. Jego receptura zawiera:

  • świeżego mleka krowiego – 1 litr;
  • pepsynę – 60 ml;
  • zimna woda – 1 l;
  • sól – 1 łyżka;
  • cukier – 1 łyżka.

Kolejne kroki:

  1. Mleko się ogrzać do temperatury 38 ° C i odkształcenia w naczyniu szkliwa. Po tym, wlać pepsynę, wymieszać łyżką i pozostawić w cieple.
  2. Po pół godzinie skvasitsya mleka, po czym uzyskany skrzep musi być oddzielony od serwatki.
  3. Otrzymany podstawy powinna znajdować się w szczególnej formie lub durszlak z otworami i zainstalowania zasobnika pod nią. Powierzchnia przyszłości trzeba spłaszczyć ser i dopraw solą gruboziarnistą solą.
  4. Aby ser Imereti dojrzał, to koniecznie umieszczone w specjalnym roztworze – tsathi. W tym celu, pojemnik szklany jest wypełniona wodą, soli i cukru dodaje się, a następnie umieszcza sera. Wszystko jest szczelnie pokrywką i pozostawić w ciepłym miejscu. ser Imereti domu cztery dni później będzie gotowy.

Korzyści nie tylko

W pierwszej kolejności użyteczność tego rodzaju sera z pewnością docenią osoby, które oglądają swoje dane – jego kalorii jest zaledwie 240 kalorii. Ser stu gramów imeretinskogo zawierał 18,5 grama białka, tłuszczu, 14 – 2,4 – węglowodany.

Produkt jest wytwarzany z mleka, Gruzini mogą jeść o każdej porze dnia – na śniadanie, obiad i kolację, pachnącymi płaskich ciastek, chleba, trochę cukru z herbatą, stosowanych do sałatek, zup.

Z tej okazji nie było nawet takie powiedzenie, które mówi, że ser jest nie tylko ten, kto umarł. W małej Gruzji produkuje rocznie około 80.000 ton sera.

Potrawy z sera Imeretii

Popularne Imereti ser wykorzystywane nie tylko jako doskonały przekąska do wina, ale także jako składnik wielu potraw. Na przykład, bardzo smaczne hychiny Imeretia khachapuri, penovani, różnorodne sałatki.

Penovani – hachapuri różne pieczone, które wytwarza się z ciasta francuskiego, a w korzystnym produktem napełniania przed nas.

Hychiny – pie z gotowanymi ziemniakami z domieszką sera Ser Suluguni i Imeretii. Szczególną cechą tego dania jest to, że jest pieczony na suchej patelni.

Khachapuri – upieczone ciasto drożdżowe z serem Ser Suluguni i Imeretii.