743 Shares 8906 views

Jak gotować śmietankę „Chantilly”

Francuski przepis tort „Chantilly” jest dość prosta. Jest on wykonany z zaledwie kilku elementów. Najważniejszy składnik – śmietanka. Powinny być świeże i mieć zawartość tłuszczu nie mniej niż 30%. Z biegiem czasu, przepis krem uległ zmianie. Obecna wydajność tego deseru mogą znacząco różnić się od oryginału, Opcje dania zawierają, oprócz głównych składników, brandy, likier, czekolady i wszelkiego rodzaju przypraw. Cream „Chantilly” może być nawet wegetarianinem. W tym przypadku należy użyć mleka kokosowego.

główną cechą

Aby przygotować krem „Chantilly”, trzeba ubijać śmietanę. Można to zrobić za pomocą miksera lub Corolla. Do ubijania należy używać naczyń ze stali nierdzewnej. Przed rozpoczęciem prac powinno być cool. Ponadto, można używać naczyń wykonanych ze szkła lub ceramiki.

Że w procesie ubijania produkt nie jest włączona do oleju, to musi być fajne. W związku z tym, zdolność krem powinien być umieszczony w innym pojemniku wypełnionym lodem.

Cream "Chantilly": przepis

Aby przygotować klasyczny krem będzie potrzebne:

  1. 500 ml śmietanki.
  2. 6 łyżki cukier puder.
  3. 1/3 szklanki mleka.
  4. Ekstrakt waniliowy lub cukier waniliowy.

Sposób wytwarzania

Aby przygotować krem „Chantilly”, powinno być dobrze bitą śmietaną. Aby rozpocząć, należy je przechowywać w lodówce. Następnie w głębokim zbiorniku powinien wlać szklankę śmietany oraz szklankę mleka. Pożądane jest chłodzony. Teraz można zacząć bicia. Co czyni go najlepiej ręcznie przy użyciu halo lub miksera. W rezultacie, powinny stanowić niestabilną pianę.

W powstałej masie należy wlać pozostały krem, dodać aromat waniliowy lub cukier waniliowy i sproszkowany cukier. Należy wziąć pod uwagę pewne niuanse. Jeśli używasz cukier waniliowy, następnie dodać cukier puder jest wart sporo. Cream „Chantilly” ma być niezbyt słodki.

Po zmieszaniu wszystkich składników kompozycji jest konieczne ponowne bicza. W rezultacie, jednorodną masę powinien dostać, która posiada swój kształt. Właściwie gotowane krem powinien być gładki. Ta waga jest idealna do dekoracji deserów.

Cream „Chantilly”: przepis z czekoladą

Śmietana, gotowane w tym przepisie, smak jest inny od poprzedniego. Po tym wszystkim, jest punktem kulminacyjnym czekolady. On zdradza kompozycję, bardziej delikatny i oryginalny smak. Do przygotowania kremu będą musiały:

  1. 1 cup tłuszczu świeżej śmietany.
  2. Od 50 do 60 g czekolady.
  3. cukier puder.

etapy gotowania

Aby przygotować krem czekoladowy „Chantilly”, konieczne jest, aby rozpocząć mielenia czekolady i wlać do śmietany. Otrzymana mieszanina powinna być ogrzewana. Ma to na celu zapewnienie, że czekolada jest stopiony. ciężar wstępnego podgrzewania lepiej w łaźni wodnej. Ale można korzystać z kuchenki mikrofalowej, jeśli to konieczne. To wystarczy, aby umieścić pojemnik z bitą śmietaną i czekoladą przez 30 sekund na rozgrzanie. Następnie, kompozycja musi być dobrze mieszany. Jeśli czekolada jest słabo rozpuszczalny, to procedura może być powtórzona. W rezultacie, należy uzyskać masę bez grudek i z jednolitym kolorze.

Należy zauważyć, że gorący krem do bicia jest niemożliwe, gdyż olej może dostać od nich. W związku z tym, uzyskana masa powinna znajdować się na zimno w czasie. Powinno być dobrze cool. Tylko wtedy jego bicz.

Teraz trzeba przestrzegać instrukcji złożonych w recepturze opisanej powyżej. Schłodzoną masa jest nieco bić. Powinna ona stanowić niestabilną pianę. Następnie trzeba wpisać w cukrem pudrem. Należy zauważyć, że krem nie powinien być zbyt słodkie. Masa ponownie bicza. W rezultacie, należy uzyskać gęstą strukturę, nie traci swój kształt. Można użyć gotowych Cream „Chantilly” ciasto, ciasta i wypieki.

likier porzeczkowy

W chwili obecnej istnieje wiele preparatów tego kremu, na przykład, klasycznym, czekolada, wegańskie, a nawet krem „Chantilly” w języku włoskim. W tym przypadku bierzemy pod uwagę sposób jego przygotowania z porzeczki likier. Aby przygotować krem będzie potrzebne:

  1. 300 g śmietany, zawartość tłuszczu więcej niż 30%.
  2. 20 ml czarnej porzeczki alkoholu.
  3. 10 g sproszkowanego cukru.

Jak gotować krem

Przed gotować śmietankę „Chantilly”, powinno być dobrze chłodzony śmietanę. Jest to złota zasada. W przeciwnym razie, zamiast kremu uzyskując olej. Po ochłodzeniu, krem należy dodać do głębokiego zbiornika, stal nierdzewna jest pożądane. Teraz mogą być bita. Zrób to najlepiej za pomocą mieszadła z dużą prędkością. Jeśli jesteś początkujący, nie należy się spieszyć. W tym przypadku lepiej jest śmigać na średnich obrotach.

Pojemność krem jest warte zachowania w drugim naczyniu z lodem, więc nie są ogrzewane. Trzepaczka muszą, aż mieszanina staje się elastyczna i gładka. Następnie można dodać likier porzeczki oraz cukier puder. Masa konieczne delikatnie wymieszać z dołu do góry. Aby to zrobić, można użyć trzepaczki ręki. Krem przygotowano. Teraz można go używać do dekoracji deserów.

Na koniec

Cream „Chantilly” jest znana od 16 wieku. Jest idealny do zdobienia wszelkiego rodzaju deserów. Przygotowanie takiego kremu jest bardzo prosta. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie produkty i ubijać śmietanę delikatnie. Jeśli jesteś wegetarianinem, klasyczny przepis można zmienić. Krem może być zastąpiony przez mleko koks, czy raczej oleju, który zbiera się w nim. Jednakże, trzeba użyć kremu natychmiast po ugotowaniu.