179 Shares 6209 views

Wymiana klocków hamulcowych "Ford Focus 2". Zaufaj samochód tylko dla profesjonalistów

Powołanie klocków hamulcowych od dawna nie jest tajemnicą. Jako mechanicznej części układu hamulcowego są wykonywane prawie zasadniczą rolę podczas hamowania. Zużyte klocki hamulcowe „Ford Focus 2” są najczęściej przyczyną wypadków na drogach. Ponadto, bardzo wysokiej wytrzymałości na zużycie mogą spowodować poważne uszkodzenia sąsiednich elementów hamulcowych. Pad – część samochodu, która zawsze powinna być utrzymywana w dobrym stanie. Terminowa wymiana klocków hamulcowych „Ford Focus 2” pomoże zapobiec wypadkom.

Pierwszym sygnałem

Główny sygnał i oznaki, że nadszedł czas, aby kupić nowe klocki hamulcowe, nie jest charakterystyczny dla normalnej klawiaturze dźwięków podczas hamowania. W przypadku niektórych modeli nowoczesnych pojazdów ustawić system ostrzegania o stanie klocków hamulcowych. W zależności od pojazdu i wydaniu marki, systemy dzielą się na mechaniczne i elektroniczne. Sygnał z takiego systemu jest tylko jeden – czas, aby udać się do stacji obsługi. Również pierwsze oznaki uszkodzenia tarcz hamulcowych są smugi z płynem hamulcowym i jasne szlifowania podczas hamowania. Miękkość pedału również sygnalizuje zużycie klocków hamulcowych. Po wystąpieniu tego problemu w układzie hydraulicznym, a to jest bardzo niebezpieczne, ponieważ nadużycia w tej części układu hamulcowego może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia hamulca. Wymiana klocków hamulcowych „Ford Focus” wymaga specjalnego podejścia. Częściej niż nie to apeluję do myjni.

kiedy zmiana

Oczywiście, zakłady produkcyjne stwierdził ramy czasowe jest znacznie wyższa niż w rzeczywistości. W rzeczywistości, ze spokojnej jazdy klocki muszą być zmieniane co 20 tysięcy kilometrów. Jeśli korzystasz z wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych klocków hamulcowych „Ford Focus 2” wymagane jest co 30.000 kilometrów. Jednak z trochę bardziej intensywnego korzystania z procedury wykonywane częściej. Nie zaniedbuj go, jak układ hamulcowy zapewnia bezpieczeństwo. Przede wszystkim powinno być bezpieczne.

Co powoduje oszczędności

Producenci oferują różne opcje klocków w różnych przedziałach cenowych. Starając się znacznie zaoszczędzić wielu kierowców dostać się do naprawdę towarów niskiej jakości. Nabycie tanie klocki często prowadzi do nieprawidłowego działania układu hamulcowego lub uszkodzenie płyt. Przed kosztów akwizycji, aby dokładnie zbadać rynek, zawsze można znaleźć przyzwoitą opcję.

Wymiana klocków z rąk

Wymiana klocków hamulcowych „Ford Focus 2” zawsze rozpoczyna się od usunięcia koła i usunięcie go na zewnątrz. Następnie za pomocą śrubokręta listwy razzhimayutsya, przy czym tłok posiada wewnętrzne.

Wymiana okładzina może być przeprowadzane bardziej nowy sposób – skręcenie zacisku pół, usuwając w ten sposób górne osłony, i może być w starym – jest całkowicie odkręcone. Najbardziej odpowiedni dla tej manipulacji grzechotką.

Klocki zamienne do nowych potrzeb, aby rozpocząć instalację wewnętrzną wyściółką. To musi być zrobione tak, że blokada obejmuje trzy występy bezpośrednio do tłoka. Po taśma wchodzi z kliknięciem, można zainstalować zewnętrzną część.

Teraz trzeba sprawdzić gęstość pad połączenia. Pod koniec wsparcia wraca do swojego miejsca. Najważniejszą rzeczą w pracy – to, aby upewnić się, że przewód hamulcowy nie jest zbyt rozciągnięte i nie sumują się. Nowsze modele, dysk, łatwiej wymienić, ale trzeba także przestrzegać szczególnych zasad usuwania i instalacji.

Wymiana klocków hamulcowych „Ford Focus 2” – szybkie i niezbędne procedury, których lepiej nie zwlekać. Twoje bezpieczeństwo – w twoich rękach.