223 Shares 6999 views

samochód zastępczy łożysko sprężarki klimatyzacji

Prawie wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w klimatyzację, a nawet klimatyzację. A nawet dochodzi do takich marek budżetowych jak „Lanos” i „Reno Logan”. Często właściciele samochodów nie wiedzą, jak obsługiwać klimatyzację i idź „podczas gdy on pracuje.” Jednak system ten wymaga należytej uwagi. W przeciwnym razie trzeba będzie kosztownych napraw. Aby nie doprowadzić samochód do takiego stanu, że wymaga wymiany materiałów eksploatacyjnych. A dziś przyjrzymy się, jak produkować wymiana sprężarki klimatyzatora łożysko ( „Chery Amulet”, jak również).


Co to jest

Ten element jest częścią motoryzacyjnego klimatyzatora. Różni się ona od jego konstrukcji, obecność uszczelek i cienkimi ścianami. Ponadto element ten ma dwa rodzaje – kątowym kulkowe skośne i podwójny rząd. Oba typy są przeznaczone do pracy przy dużych prędkościach. Tego typu konstrukcja jest doskonale nadaje się do klimatyzatorów samochodowych i zintegrowane z uszczelkami jest doskonale chronione przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych (sole, woda i błoto).

Dlaczego on złamać

Dlaczego potrzebna jest wymiana łożyska C sprzęgło sprężarki, jeśli jest dobrze chroniony przed środowiskiem zewnętrznym i jest zaprojektowany do dużych prędkości? Ten element nosić ze względu na ekspozycję smaru, który ostatecznie wysycha i zgęstnieje. W związku z tym, kulki łożyskowe rozpocząć do ogrzania się i niszczenia separatora w wyniku czego po prostu mechanizmu klinowego. Jeżeli samochód ma więcej niż 10 lat, to jest okazją do refleksji na temat tego, czy potrzebna jest wymiana łożyska sprężarki klimatyzatora. „Nexia”, wyposażone w taki system może wymagać naprawy i znacznie wcześniej, jeśli nie jest spełniony pasa stretch. Jeśli będzie remis, przedmiot szybko zawieść.

dowód

Jak ustalić, że pojazd należy wymienić łożysko sprężarki klimatyzacji? „Lanos» SE i innych pojazdów w konfiguracji, która jest wyposażona w klimatyzację, są diagnozowane bez specjalnych narzędzi. Charakterystyczną oznaką jakiegokolwiek zużycia łożyska – jest dźwięk, szum. W naszym przypadku jest to głośny szelest – metalowe elementy cierne. Znajduje się w strefie tulei łożyska (po prawej stronie maszyny, poniżej). Najpierw usłyszysz szelest światła (czasem zanikającego), która może nie zauważyć. Ale z czasem sytuacja zostaną zintensyfikowane. Łożysko będzie brzęczeć coraz bardziej.

Nie należy ignorować tego problemu

Wymiana koła sprężarki klimatyzatora łożyska muszą być przeprowadzane na wczesnym etapie wykrywania uszkodzeń. Przedłużone działanie zużytych części może stanowić osnowę. W tym przypadku, będzie to miało wpływ na sprzęgło magnetyczne systemu. W rezultacie, nie musisz tylko wymiana łożyska sprężarki klimatyzacji. „Nissan Premiere”, wyposażony w ten system może wymagać dodatkowego zatokę nowym czynnikiem chłodniczym.

Jak wymienić?

Najpierw musimy usunąć sprężarkę. Odbywa się to na poddomkrachennom samochodu. Lepiej jest, jeśli urządzenie ma stanąć na pit lub estakady. Jeśli nie ma nikogo, łamiemy śruby, gniazda w przedniej części samochodu przez mocowania koła sprężarki i demontaż. Ponadto, w celu zapobieżenia pojazd przed upadkiem, należy umieścić pod dźwigara koła zapasowego. Następnie odkręcić śruby mocujące sprężarkę – cztery z nich. Jeśli blokuje dostęp do generatora, konieczne jest również, aby usunąć (zaciski wstępnie wyłączyć zarówno baterii). Następnie odkręcić śrubę dociskową tarczę sprzęgła i usunąć go na zewnątrz. Niektóre pojazdy wymagają w tym samym czasie usuwania freonu.

Jak usunąć freon?

Aby to zrobić, trzeba rozwałkować gumowy kołnierz rury sprężarki. Odkręcił one bardzo sprawnie. Pamiętaj, że Freon wychodzi pod ciśnieniem.

Nadal zastąpić

Tak więc, po udanym demontaż koła pasowego należy usunąć łożysko. Ostatni przymocowany pierścień ustalający. Jeśli on spalony, a następnie musimy zdemontować młotkiem i dłutem. Następnie trzeba wypędzić stare łożyska. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego zmywacza. Jeśli nie jest dostępny, można użyć starego klip z łożyska. Pamiętaj, że po naciśnięciu na element może zostać uszkodzony, jeśli stosuje się ciśnienie do zewnętrznej części koła pasowego. Po usunięciu starych części otrzymują sprężarki odżywka łożysko. „Reno Logan” i jego sprzęgła posiada większą wrażliwość na uderzenia, tak jak wtłaczane elementu za pomocą śruby lub prasy hydraulicznej. Ponadto, gdy rzecz doszła do miejsca, ustawić z powrotem element blokujący i zmontować w odwrotnej kolejności.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wymianie łożysk C sprzęgło sprężarki, należy zwrócić szczególną uwagę na czas i kolejność dokręcania śrub mocujących. W przeciwnym razie, członek może pęknąć. W odniesieniu do CFC, które usunięty, kolejny opatrunek jest tylko rodzaj kompozycji, która jest notowana na sprężarce. Podczas demontażu jest to konieczne dla zapewnienia integralności wszystkich otworów wejściowych i wyjściowych. Najmniejszy wilgoć może spowodować uszkodzenie, a następnie będzie wymagać nie tylko wymiana łożyska sprężarki klimatyzacji i naprawy całego systemu. Ważne jest, aby osiągnąć maksymalną szczelność jest nie tylko usunięcie elementu, ale również nadaje się do niego rurociągów. Obecność wilgoci szybko wyłącza sprężarkę. Ponadto, przed napełnieniem eksperci freon zalecane, aby odkurzanie.

Jak wymienić, jeśli nie prasę?

Wystarczy pamiętać, że trzeba użyć tej metody jako ostateczność. Jeśli możliwe jest zastosowanie prasy (od sąsiada w garażu, na przykład), nie leń się i odnoszą się do niego o pomoc. Więc musimy naprawić sprzęgło sprężarki. Można użyć natywną klamra (które zakręcił kołem) lub dyski szlifierka ściągacza. Odkręcając nakrętkę, aby podłączyć za pomocą napędu minus śrubokręt. Następnie wyjąć pierścień mocujący. Po tym, musimy ściągacza. Będą oni udać się do 30 milimetrów. Przewrócenie łożysko rękawami i szukasz wycięcie krawędzie (jest to konieczne w celu zapewnienia, że mechanizm nie jest w lewo z siedzenia). Następnie za pomocą młotka delikatnie stukając w głowie – kawałek zaczyna powoli wychodzić.

Nie zginać sprzęgło w momencie, gdy wymiana jest wykonany łożysko sprężarki klimatyzacji, zaleca się umieścić pod nim płaski kawałek drewna lub grubej tektury. Byliśmy dalszemu oczyszczaniu za pomocą kawałka tkaniny siedzenia. Jeśli nie ma rdzy, oczyszczamy ją dokładnie. Aby to zrobić, należy użyć konwertera rdzy (wraz z „vedeshkoy” – bardzo przydatna rzecz w garażu). W przypadku braku takich można używać drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie posmarować miejsce i przystąpić do prasy zamontować nowe łożysko. W tym celu musimy starego elementu – stosowanie go do nowej i lekkich uderzeń młotkiem produkować press-fit. W celu uniknięcia uszkodzenia urządzenia, zaleca się okrągłe uderzeń. Następnie, frezowanie i zebrać przedmiot w odwrotnej kolejności. W tym zastępczej sprężarki klimatyzatora łożyska z rękami powodzeniem ona zakończona. Po montażu, ważne jest, aby kontrolować hałas pozycji roboczej. Nowy szczegół powinien pracować cicho. Najmniejsze odgłosy szumiących i rozmawiać o technologii nieprawidłowości zastępczej zgodności. Czy jest to wada fabryczna.

Naprawa łożysko

Chociaż ten element jest „one-off”, niektórzy kierowcy wybrać, aby dokonać napraw. Po usunięciu krążek musi być usunięta z tworzywa sztucznego ochronnych osłonami. Następnie trzeba jakiegokolwiek rozpuszczalnika (który może być alkoholem klasy medycznej, benzyna, benzyna lakowa lub antisilikon) i szczotka. Zwilżanie jej skład i usuwać stare kobiety, wysuszony smaru. Następny ponosi smar wysokiej temperaturze, przeznaczony do łożysk i wciśnięty na nim zamiast starego. Położony w miejscu plastikowa obudowa. Głównymi naprawy Plus – nie ma potrzeby naciskania dopasowane i przelewowy, który wymaga specjalnych narzędzi. Jednak naprawa będzie skuteczna tylko wtedy, gdy łożysko nie jest dużo brzęczały. Gdy charakterystyczny szelest ta akcja nie będzie zapisać jako pokolenie w łożysku jest już poza normą.

Koszt i producentów

Obecnie istnieje kilka wiodących producentów:

  • KOYO (Japonia).
  • SNR (Francja).
  • NSK (Japonia).
  • NTN (Japonia).

Średni koszt elementów danych wynosi od jednego do dwóch tysięcy rubli, w zależności od wielkości. Są używane do samochodów produkcji japońskiej, niemieckiej, amerykańskiej i francuskiej.

wniosek

Więc zorientowali się, jak produkować łożyska wymiana sprężarki klimatyzatora. Warto zauważyć, że wielu kierowców wolą korzystać z usług STO w tym przypadku. I nie bez powodu. Po pierwsze, jest to Dostępność nośników specjalnych. A po drugie – konieczność uzupełniania freon, które produkują w domu na pewno nie uda.