469 Shares 1867 views

Czy niespełnione marzenia „Apal-2154”?

„Apal” Ltd. z rosyjskim mieście Togliatti jest znanym producentem zestawów tuningowych są instalowane w samochodach Wołgi samochodowym zakładzie. Firma współpracuje z plastiku niż rok. Może dlatego, że łatwo tylny napęd SUV został stworzony, w którym tak wiele i to z powodzeniem stosowany materiał.

Historia powstania lekkim pojazdem off-road

RWD „Apal-2154 Stalker” został przedstawiony opinii publicznej na jesieni 2003 roku car – własnego rozwoju firmy. Miał miękki dach składany, plastikowy korpus i wnętrze, czterocylindrowy silnik wysokoprężny VAZ-341 produkcji „Barnaultransmash” objętości roboczej 1,52 litra, a większość jednostek klasyczny Wołga „Lada”.

„Apal-2154” został przetestowany i różne testy wymagane dla pojazdów. Ten pojazd został upoważniony do wydania. Ale powszechne zapotrzebowanie samochody z napędem na tylne koła nie są zatem przeznaczone wyłącznie na indywidualne zamówienie.

W 2006 roku został stworzony przez napęd na cztery koła „Stalker” i badali możliwość budowy na rozszerzonej podstawie van i pickup truck.

Firma „Apal” nawet oferuje nie tylko samochody, ale także mini-fabryki do ich uwolnienia z dokumentacją projektową i firm narzędziowych i ewentualnie rdzenia.

Pomysł był dobry, ale niestety … „nie jest prorokiem we własnym kraju”. W 2011 roku nastąpił niemiecki napęd na wszystkie koła TRAVEC na podstawie „Stalker”. Polutoralitrovye zamontowany na nim silnik wysokoprężny Rumunia produkcję. Ten samochód został zaprezentowany na Frankfurt Motor Show.

Nowa konstrukcja

Rosyjska firma „Apal”, tworząc lekki SUV, używane kilka całkowicie nowych rozwiązań technicznych, z wykorzystaniem zarówno projektowanie wyszukuje i tani, ale wiarygodne materiały, podzespoły i zespoły.

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę, że gotuje się w specjalny przyrząd przestrzeń rurową ramą wykonaną z rur cienkościennych stalowych. Rama z tym wzorem nie tylko usztywnia samochód, ale pozwala również na większą swobodę komponowania jednostek.

Rosyjska firma „Lada-List” produkuje arkusz plastikowy wielowarstwową. Był on używany do tworzenia zewnętrzne i wewnętrzne „Apal SUV-2154”, a następnie przy użyciu nowej technologii formowania próżniowego.

Produkcja tworzyw sztucznych – proces komórkowy, więc każdy klient może wydać specyfikacje techniczne dla konkretnego wygląd i projektowania i dostać pojazdów specjalnych, w tym pancernego, w możliwie najkrótszym czasie.

charakterystyka

Następnie SUV „Apal-2154” ustawiony silnik benzynowy z wtryskiwacza VAZ-21214, jego objętość – pojemność 1,7 litra – 82 KM Gdy masa 950 kg z czterech pasażerów na pokładzie samochód może osiągnąć maksymalną prędkość 130 km / h, i wzrosła do 100 km / h – 13,6 sekundy.

Długość maszyny – trochę więcej niż 3,5 m, szerokość i wysokość – półtora metra. Skrzynia biegów – ręczne pięciu prędkości. Zbiornik paliwa 42 litrów.

All-wheel drive wersja samochodu jest bardzo podobna w charakterystyce do „pole”, ale 20% lżejsze od niej.

Na życzenie klienta mogą być umieszczone wszystkie koła samochodów lub napędu na tylne koła.

modyfikacje SUV

„Apal-21541” – cztery koła wersję napędu samochodu o dużym rozstawie osi 2,2 m, która może korzystać z niezmienioną transmisji i zawiesiny o „Niwy”. To ulepszone wnętrza i wyglądu ciała.

Według niektórych źródeł, modyfikacja ta jest nazywana „Obcy”. Ale sami autorzy nie są pewni, czy jest to wiarygodne informacje na ten temat nie ma.

Niemiecki SUV TRAVEC na podstawie francuskiego Renault Duster rumuński Diesel 1.5 DCI 90 KM Bardzo podobny do napędu na cztery koła „Stalker” jest cięższa niż tylko 40 kg. Fani przewidzenia dla tego samochodu wiele wad, a przede wszystkim kompleksowość usług i części zamiennych.

zalety

Lekki SUV ma wiele zalet w użyciu i produkcji.

Właściciele nie mogą się bać, że prorzhaveet karoserii lub zgnilizny. Z tworzywa sztucznego jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Ponieważ powierzchnia jest barwiony w masie, zadrapania nich się niewidoczne. Korpus z tworzywa sztucznego ma niską przewodność cieplną, w maszynie ciepły zimą i chłodny latem.

Dla fanów, a to potwierdzają liczne opinie, ciekawe możliwości dla małych, w ogóle, pieniądze do jazdy z wiatrem w kabriolet, obniżając dach.

Zastosowanie komponentów i zespołów szeregowych umożliwia wygodny i niedrogi serwis posprzedażny w prawie każdym mieście w Rosji. Płyty z tworzyw sztucznych może być zdjęta i tylko z wkrętakiem, jeśli jest to konieczne.

Dla potencjalnych producentów tani samochód „Apal-2154” oraz cech konstrukcyjnych procesu produkcyjnego pozwala pojedyncza platforma, aby szybko i tanio tworzyć różne modyfikacje. Ponieważ samochód jest łatwy w produkcji, to jest wiarygodne, a koszt jego produkcji jest niska, przynajmniej w porównaniu do tradycyjnej produkcji samochodów. Do niedawna, cena modelu podstawowego zastrzeganych pół miliona rubli, co jest również niezaprzeczalną zaletą samochodu.

Kilka słów na zakończenie

W Rosji, „Apal-2154” dzisiaj nie zostanie zwolniony. Kierowcy szukający dla niego i próbuje zamówić zarówno w WHA i Spółka „Apal”. Brak informacji i mamy nadzieję, że światło SUV na żądanie ludności produkować jeszcze ktoś na rosyjskich otwarte przestrzenie zostaną podjęte, dają początek wielu plotek i spekulacji. Ale punktem w historii samochodu nie został jeszcze ustalony.